535i vs skoda superb 2.0 tsi

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от slatanic » 02 Яну 2021, 10:27

Ааа аз нямам претенция към външният вид.Имам претенция,че са твърди и неудобни за дълго шофиране.При мен триповете обикновено са поне по 1000км за деня когато ми се налага и за мен не стават.Може на някой да са удобни,но от тези дето сме карали тази кола както и предишните два съпърба мнението ни е все еднакво.
И това е само заради пасата.Да им се не знае.... :mhihi:

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от Giorceto » 02 Яну 2021, 11:22

slatanic написа:Пробвал съм стоково съпърбче 2020 на вече 50К км т.е разработено Лаурин и Клемен срещу 535Д видимо много надуто и там пада шкодака.В стоков вид не съм пробвал срещу такова.Колата е повече от добра за цената си от 62-3 хиляди чисто нова от магазина.И има такива седалки дето до Варна и обратно ми карат хемороидите да пищят. :mhihi:


Дай го тоя Супърб чисто нов за 62к в ЛК и с големия мотор? Колкото и шкоди да е купил които там ги е купувал, 30% търговска отстъпка няма. За всеки нормален потребител колата е 86000 лева, без остъпки, 540i в сайта на Мкар е 119000 лева с ДДС.
Последна промяна Giorceto на 02 Яну 2021, 11:28, променена общо 1 път
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от Dextuar » 02 Яну 2021, 11:25

slatanic написа:А така де....ама младежа се опита от 5 кладенеца вода да донесе за да ни обясни как шкодата не ставала....
За парите си става...Само едни седалки да и направят.....еййй.... :mhihi:
А защо сравнявате последния супърб с модел на БМВ от 2009-та година?
Сравнявайте поне с G30 540i.

Иначе някой се изцепи за Супърб за 60к лева чисто нов, аз понеже съм бил в тая дилема преди 6 месеца и харесвам модела като цяло, цена под 76к и то за такъв на склад нямаше. Ако почнеш да си редиш екстрите, цената скача още повече. За 60к имаше Шкода Октавия 2.0 бензин 4х4 с DSG, която беше намалена на 46к, познавам хора, които изкупиха последните бройки.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Последна промяна Dextuar на 02 Яну 2021, 11:27, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от slatanic » 02 Яну 2021, 11:27

Март месец бе 63-4 с 20% отстъпка.А кой как пазарува си е негова работа.

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от Giorceto » 02 Яну 2021, 11:29

Празни приказки, не ми се водят Супърб е 86000 пред иотстъпка 540 е 119000 и аз мога да ползвам голяма отстъпка в БМВ, но това няма общо с темата.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от Dextuar » 02 Яну 2021, 11:41

119к, ама базово, което за едно БМВ е много голям минус и като цяло според мен обезсмисля да си го купиш, докато за 76к взимаш пълен догоре с екстри Супърб, така че финансово разликата е още по-голяма.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от slatanic » 02 Яну 2021, 11:43

Колата е служебна, а идеята не е кое колко струва.Обременените с това че има само БМВ като марка да не се напрягат излишно.Цените в магазина на табела и на масата в магазина могат и са различни.
Не случайно шкода е една от най-продаваните марки.Аз шкода за тия пари не бих си взел, но ако имам определен фирмен бюджет за нова кола това ще е избора с акъл, а не със сърце.
От мен толкова.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от chris_barnes » 02 Яну 2021, 11:43

Като цяло да се обсъжда Шкода във форум на БМВ не е ли малко безсмислено Ясно е, че хората пишещи тук са ентусиасти на марката (което в повечето случаи означава, че не всяко тяхно решение е обосновано от практична гледна точка).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от acho.rs » 02 Яну 2021, 13:01

slatanic написа:Колата е служебна, а идеята не е кое колко струва.Обременените с това че има само БМВ като марка да не се напрягат излишно.Цените в магазина на табела и на масата в магазина могат и са различни.
Не случайно шкода е една от най-продаваните марки.Аз шкода за тия пари не бих си взел, но ако имам определен фирмен бюджет за нова кола това ще е избора с акъл, а не със сърце.
От мен толкова.

Взел си отстъпка на Супърб, защото е е стар модел. Иди сега и вземи 30% офф за новата Октавия. Както и с чипа, така и със отстъпките - коментират се само а модела, за който говорим. А че 25% могат да се вземат и на 520д, няма значение. А че истинските БМВта започват от 6 цилиндъра, също няма значение. Както и да е, тъпа тема.

Шкода са супер, като цена-качество, но за гол базов модел. Като наредиш екстри, цената отива в космоса и ако нямаш 20% (промоция която бе валидна 2 години) става доста солено. Не мисля и че са по-продавани от Опел, Форд, Тойота, Мазда и Пежо.

За ключ ще кажа, че и Октавия като пространство и багажник е близка до Ф10, така че се радвам, че поне това не коментираме.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от ID A » 02 Яну 2021, 13:12

Октавия 4 идва с ерго седалки, вкл с подвижна подпора за под бедр

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от slatanic » 02 Яну 2021, 14:08

Амин!Отказвам се. :mhihi:БМВ са номер 1,2,3 и 4 едновременно.Ама е на шкодака го ошамарва.Дай сега да си срежем вените ритуално и да се свърши.... :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от acho.rs » 02 Яну 2021, 14:11

slatanic написа:Амин!Отказвам се. :mhihi:БМВ са номер 1,2,3 и 4 едновременно.Ама е на шкодака го ошамарва.Дай сега да си срежем вените ритуално и да се свърши.... :mhihi:

А па един голф р с чип, ко ша го напраи тва бееневе...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от peshehodetz » 02 Яну 2021, 14:12

Dextuar написа:119к, ама базово, което за едно БМВ е много голям минус и като цяло според мен обезсмисля да си го купиш, докато за 76к взимаш пълен догоре с екстри Супърб, така че финансово разликата е още по-голяма.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Е що да се обезмисля, някои хора така или иначе не ползват много от т.нар. "екстри" така че за същите или малко повече пари биха предпочели БМВ пред каквато и да е друга кола или по базово 540i пред 520д наблъскано с екстри, да не говорим че при второто някои неща се плащат а при първото са си стандартни. За мен пък по се обезмисля да си купиш най-слабото БМВ 5-та серия ма непременно да е с всички екстри, както се коментираше в Г30 раздела ако не се лъжа беше темата за средния доход за такава кола. Е сега ако някой е решил да впечатлява HR-ките във фирмата, когато като стане въпрос че има БМВ изрежда целия списък с екстри ми ОК, напълно разбирам такъв тип хора. Иначе за мен моята 535i макар че ми пасва идеално от към мощност и обурудване ako 550i не бяха толкова трошливи направо бих се метнал на една такава, става въпрос за модела от 2015 насам дето са към 450 к.с. пък била тя и с по малко екстри от някоя 528i.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от slatanic » 02 Яну 2021, 14:18

Чакай,че отворих сайта на шкода и там открих ценовата листа....
На тия дето не са виждали тая марка да кажа,че лаурин и клемен са и там топ ала бала модификацията.
И тия цени са за такива дето никога не са ходили в шкода.
Та вие си преценете.
Ачо ако е възможно да не ми обяснява кое,как,откъде и за колко сме закупили,че аз все още помня пък той няма как да знае.
И те така.... :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от Dextuar » 02 Яну 2021, 14:39

peshehodetz написа:
Dextuar написа:119к, ама базово, което за едно БМВ е много голям минус и като цяло според мен обезсмисля да си го купиш, докато за 76к взимаш пълен догоре с екстри Супърб, така че финансово разликата е още по-голяма.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Е що да се обезмисля, някои хора така или иначе не ползват много от т.нар. "екстри" така че за същите или малко повече пари биха предпочели БМВ пред каквато и да е друга кола или по базово 540i пред 520д наблъскано с екстри, да не говорим че при второто някои неща се плащат а при първото са си стандартни. За мен пък по се обезмисля да си купиш най-слабото БМВ 5-та серия ма непременно да е с всички екстри, както се коментираше в Г30 раздела ако не се лъжа беше темата за средния доход за такава кола. Е сега ако някой е решил да впечатлява HR-ките във фирмата, когато като стане въпрос че има БМВ изрежда целия списък с екстри ми ОК, напълно разбирам такъв тип хора. Иначе за мен моята 535i макар че ми пасва идеално от към мощност и обурудване ako 550i не бяха толкова трошливи направо бих се метнал на една такава, става въпрос за модела от 2015 насам дето са към 450 к.с. пък била тя и с по малко екстри от някоя 528i.
2-ричния и както е по-нашите ширини, 3-тичния и т.н пазар го доказват това, не съм го измислил аз. Аз лично си ползвам всички есктри на колата, а те са едно 90% от предлаганите за модела и дори ми липсват някои, които за съжаление ги предлагат единствено от 5-ца нагоре като ауто холд и обдухване на седалките.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook