535i vs skoda superb 2.0 tsi

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от slatanic » 03 Яну 2021, 11:04

Тия гледам не ги карат много.....а и се разбрахме,че цената не е тая.....а и говорим за чисто нов автомобил с 5 години и 150к гаранция....срещу.....нещо дето е добро за неделя...
и дето няма гаранция,а и сервиз най-вероятно...а не е да му трябва....
Иначе и аз бих си взел ама нов.Ама за тия пари няма... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от ekalchev » 03 Яну 2021, 11:21

Аз взех 550д на 2 години и 100хил км. за 65к колкото струва новия супърб. Имам познат с нов супърб и въобще е смешно да се сравняват 2те коли като лукс и екстри. Какво ми говорите глупости. Само заради комфортните седалки бих си взел 5ца. Да не говорим за headup display, активна стабилизираща щанга, адаптивни амортисьори, премиум кожа, инфотеймънт система, дигитално табло и т.н. Супърба ги има може би тези неща ама са толкова зле че само на хартия ги има. Мога да направя сравнение с адаптивното окачаване при superb и на БМВ - нищо общо. Навигацията е отврат. сигурен съм че и другите неща са такава шитня.
Последна промяна ekalchev на 03 Яну 2021, 11:45, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от slatanic » 03 Яну 2021, 11:29

Ти чети заглавието на темата пък после пиши...Къде я буташ тая твоята кола не знам....То със същият успех мога да взема за тия пари и дърто порше турбо ама какво общо има с темата... :dunno:
Опасна работа сте ей....ама и аз съм бил кон с капаци някога де....познато ми е.... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от peshehodetz » 03 Яну 2021, 11:43

А ми ако поразгледаш някои от ревютата на Дъг де Миро ще видиш че за много коли, включително и въпросния Астън дето съм пуснал по горе е много по добре да ги намериш употребявани на изгодна цена отколкото чисто нови. Не само че при препродажба ще изгубиш най-малко, но има и такива дето след време е много вероятно цената да е отгоре. Иначе лично аз единствено Тесла бих взел задължително чисто нова.
И понеже сме БМВ форум и най-вече 5-та серия, пак за тия пари ето нещо дето цената му от тук нататък ще върви яко нагоре:

http://enthusiastauto.com/qsearch/?id=5873&form_display=51
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от ekalchev » 03 Яну 2021, 11:48

slatanic написа:Ти чети заглавието на темата пък после пиши...Къде я буташ тая твоята кола не знам....То със същият успех мога да взема за тия пари и дърто порше турбо ама какво общо има с темата... :dunno:
Опасна работа сте ей....ама и аз съм бил кон с капаци някога де....познато ми е.... :mhihi:

За аутистите като тебе обяснявам, щом можеш за същите пари като за нов супърб да вземеш 550д със всички екстри на 100хил, значи за тези пари може да намериш 535i в още по-ново състояние, с някаква гаранция от дилър. Ясно е че няма как Ф10 за 25-30к да е съизмеримо с нова кола.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от nxn » 03 Яну 2021, 12:33

ekalchev написа:
slatanic написа:Ти чети заглавието на темата пък после пиши...Къде я буташ тая твоята кола не знам....То със същият успех мога да взема за тия пари и дърто порше турбо ама какво общо има с темата... :dunno:
Опасна работа сте ей....ама и аз съм бил кон с капаци някога де....познато ми е.... :mhihi:

За аутистите като тебе обяснявам, щом можеш за същите пари като за нов супърб да вземеш 550д със всички екстри на 100хил, значи за тези пари може да намериш 535i в още по-ново състояние, с някаква гаранция от дилър. Ясно е че няма как Ф10 за 25-30к да е съизмеримо с нова кола.


Губи ти се една част, че това че ти можеш да намериш 2 годишно 550 за 65к,не означава, че повечето хора могат, защото в България такива няма, трябва да търсиш в европа или северна америка и пак ще е трудно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от ekalchev » 03 Яну 2021, 12:48

Това не е вярно, колата която взех беше на пазара почти 7 месеца и продавача ми свали от 10к за да я взема. Тоест, няма недостиг на такива коли, има липса на купувачи в тоя сегмент. Ако погледнеш пазара за коли на 70к ще видиш че има изключително добри коли.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от peshehodetz » 03 Яну 2021, 12:50

Моя първи братовчед има 550д като на колегата по горе, купи го чисто ново от Германия. Беше се застояло при дилъра точно когато се сменяха моделите Ф10 с Г30 и освен че бяха доста смъкнали цената, му направиха сериозна допълнителна отстъпка. Та в момента ако реши да я продава тази кола е направо непродаваема щото е на 44к км и няма кой да му даде парите които би трябвало да и иска според състоянието и както вървят такива коли на запад или направо ще бъде подарък за някого. Така че с търсене винаги изпадат изгодни екземпляри.

P.S. В Северна Америка няма 550д има само 535д което обаче не е истинското 535д а е 530д с надпис 535д, има и едно 328д което пък отговаря на 320д.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от Dextuar » 03 Яну 2021, 13:03

Това е интересно явление - има хора да дадат 80к за нов супърб, а няма такива за 2 годишно БМВ с премиум селекшън на същата сума?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от Speed_Am_All » 03 Яну 2021, 13:08

ekalchev написа:Аз взех 550д на 2 години и 100хил км. за 65к колкото струва новия супърб. Имам познат с нов супърб и въобще е смешно да се сравняват 2те коли като лукс и екстри. Какво ми говорите глупости. Само заради комфортните седалки бих си взел 5ца. Да не говорим за headup display, активна стабилизираща щанга, адаптивни амортисьори, премиум кожа, инфотеймънт система, дигитално табло и т.н. Супърба ги има може би тези неща ама са толкова зле че само на хартия ги има. Мога да направя сравнение с адаптивното окачаване при superb и на БМВ - нищо общо. Навигацията е отврат. сигурен съм че и другите неща са такава шитня.
Напълно подкрепям. Не исках да го пиша защото не съм се качвал супърб, но това че една кола е бъкана с екстри и/или мощна не означава че е хубава. Напълно вярвам на колегата че имплементацията няма нищо общо. Карал съм 2 почти нови 528-ци в Щатите със относително ниско оборудване и пак бяха несравнимо по приятни за каране от всякакви надупени с екстри американски и японски коли. По същото време карах и фейсова Тесла С пак почти нова дето всички и се превъзнасят и като изключим ускорението и това че получаваш цялата мощност на секундата по друго нищо не превъзхожда ф10.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от ekalchev » 03 Яну 2021, 13:31

Dextuar написа:Това е интересно явление - има хора да дадат 80к за нов супърб, а няма такива за 2 годишно БМВ с премиум селекшън на същата сума?


Предполагам че причината е че не искат да поемат риск, защото колата 2ра употреба си е риск. Ако нямаш парите в брой също е проблем да си купиш кола втора употреба, така че е много по-лесно да си купиш нов супурб, ако нямаш пари, защото си изчисляваш разхода за 5 години напред и няма как да има изненадващи ремонти, които да ти бръкнат в джоба.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от peshehodetz » 03 Яну 2021, 13:33

Speed_Am_All написа:Напълно подкрепям. Не исках да го пиша защото не съм се качвал супърб, но това че една кола е бъкана с екстри и/или мощна не означава че е хубава. Напълно вярвам на колегата че имплементацията няма нищо общо. Карал съм 2 почти нови 528-ци в Щатите със относително ниско оборудване и пак бяха несравнимо по приятни за каране от всякакви надупени с екстри американски и японски коли. По същото време карах и фейсова Тесла С пак почти нова дето всички и се превъзнасят и като изключим ускорението и това че получаваш цялата мощност на секундата по друго нищо не превъзхожда ф10.


Е ми да си дойдем на думата, ма това вече е приказка от друго измерение. Същото усещане човек ще изпита и при по базова 550и спрямо набъкана с екстри 528и, да не говорим че при първата много от нещата които са стандартни, при втората се плащат допълнително. Например поне в щатите при първите 528и за биксенони се плащаше допълнително, както и идваха с онзи гаден малък дисплей на ай-драйва на когото някои казват "малката навигация" а то всъщнос нямаха никаква навигация а само някои базови функции, а от 535и нагоре тези неща си бяха стандартни. После след около 2012 и при 528 много неща станаха стандартни.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от Dextuar » 03 Яну 2021, 13:44

ekalchev написа:
Dextuar написа:Това е интересно явление - има хора да дадат 80к за нов супърб, а няма такива за 2 годишно БМВ с премиум селекшън на същата сума?


Предполагам че причината е че не искат да поемат риск, защото колата 2ра употреба си е риск. Ако нямаш парите в брой също е проблем да си купиш кола втора употреба, така че е много по-лесно да си купиш нов супурб, ако нямаш пари, защото си изчисляваш разхода за 5 години напред и няма как да има изненадващи ремонти, които да ти бръкнат в джоба.
Затова написах премиум селекшън от дилър и тогава важат същите условия като лизинг и т.н като при чисто нов автомобил.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от 3186 » 03 Яну 2021, 14:37

Какви лихвени проценти дават дилърите и имат ли разлика при нови/употребявани автомобили?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: 535i vs skoda superb 2.0 tsi

Мнение от nxn » 03 Яну 2021, 14:44

Dextuar написа:
ekalchev написа:
Dextuar написа:Това е интересно явление - има хора да дадат 80к за нов супърб, а няма такива за 2 годишно БМВ с премиум селекшън на същата сума?


Предполагам че причината е че не искат да поемат риск, защото колата 2ра употреба си е риск. Ако нямаш парите в брой също е проблем да си купиш кола втора употреба, така че е много по-лесно да си купиш нов супурб, ако нямаш пари, защото си изчисляваш разхода за 5 години напред и няма как да има изненадващи ремонти, които да ти бръкнат в джоба.
Затова написах премиум селекшън от дилър и тогава важат същите условия като лизинг и т.н като при чисто нов автомобил.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Намери ми премиум селекшън на 2 години за тези пари, защото лично аз най-близкото, което намерих е 520.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook