Странно бучене при отнемане на газ в движение.

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Странно бучене при отнемане на газ в движение.

Мнение от Ненко Вранков » 13 Ное 2020, 11:39

Автомобилът е 4х4... първият голям проблем :mhihi:
В движение няма вибрации при никаква скорост и режими на каране, но когато отнемеш газта и ако мотора е в диапазона 1200-1500 оборота се получава едно бучене в купето, нещо като вибрация с много голяма честотата. Не мога да локализирам откъде идва. Понеже проблем никъде не се виждаше, свалих предните полуоски и предния диф.. луфтове и хлабини - няма.
Смених тампоните на двигателя с оригинални от БМВ.
Вчера смених големия тампон на задния диференциал, че беше скъсан наполовина и задното гумено каре на кардана , което беше напукано. Ново масло в диференциала и .. сега проблема е още по-осезаем.. предполагам заради тампона и карето.
Не е от гумите.
Раздатката е облужена и работи отлично.. кутията също е обслужена и работи прекрасно. Колата е на 180К.

Някой ако има идеи да дава насоки, че така не знам кое да свалям вече.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Странно бучене при отнемане на газ в движение.

Мнение от andy » 13 Ное 2020, 13:16

Най лесното беше да откачиш буксата на раздатката и да тестваш. Аз клоня към нея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Странно бучене при отнемане на газ в движение.

Мнение от equipment » 15 Ное 2020, 9:05

Гърнето

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Странно бучене при отнемане на газ в движение.

Мнение от chris_barnes » 16 Яну 2021, 10:15

Колега, чистил ли си всмукателният колектор?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Странно бучене при отнемане на газ в движение.

Мнение от ceco_kd » 16 Яну 2021, 13:16

Хм! При мен е на точно 1000 оборота. И аз се чудя какво е това. Няма значение дали е в движение колата или на място. Понякога е по-осезаемо, друг път не е толкова. Аз си мисля дали не е нещо по генерацията, но за сега ме мързи да хвана даже жената да държи 1000 оборота и да сляза в канала, да се завра под капака или каквото и да е. Става дума за е83.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Странно бучене при отнемане на газ в движение.

Мнение от Ненко Вранков » 17 Яну 2021, 7:53

andy написа:Най лесното беше да откачиш буксата на раздатката и да тестваш. Аз клоня към нея.

Понеже и аз си мислих така, вече е с чисто нови лагери... проблема не беше в нея - всичко си й беше като от магазина.

chris_barnes написа:Колега, чистил ли си всмукателният колектор?

Не, но го свалях за да сложа нови вихрови клапи и е перфектно чист, като нов.

ceco_kd написа:Хм! При мен е на точно 1000 оборота. И аз се чудя какво е това. Няма значение дали е в движение колата или на място. Понякога е по-осезаемо, друг път не е толкова. Аз си мисля дали не е нещо по генерацията, но за сега ме мързи да хвана даже жената да държи 1000 оборота и да сляза в канала, да се завра под капака или каквото и да е. Става дума за е83.

Ти говориш за коренно различно нещо, което по-скоро е някакъв резонанс, което на подемник ще се хване лесно.

При мен след доста разглобяване и мъки се оказа ЗАДЕН ДИФЕРЕНЦИАЛ.
Един бавно развиващ е карал автомобила със спорт пакет джанти с четери гуми 245. Простотията на ходи по гората... По-лошото е, че в Маргел са още по-зле та не са му казали че НЕ се прави така, ами му ги продават и му ги монтират.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Странно бучене при отнемане на газ в движение.

Мнение от ekalchev » 17 Яну 2021, 9:36

Какъв е проблем да караш с 245 гуми?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Странно бучене при отнемане на газ в движение.

Мнение от chris_barnes » 17 Яну 2021, 9:44

Според мен колегата изхожда от факта, че ако гумите са с еднакъв размер, на по-широката джанта гумите ще са по-разпънати, което потенциално може да ги направи по-ниски.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Странно бучене при отнемане на газ в движение.

Мнение от kraska » 17 Яну 2021, 11:00

Ако еднаквите джанти са на един мост, това няма значение. При 245 на по-широката джанта разликата не е толкова голяма въпреки стреча. И страда раздатката (при коли xdrive ) при по-голяма разлика в диаметъра от 7мм и нагоре между предни и задни гуми, а не дифа особено задния който е доста по-здрав от предния. Просто му е дошло времето.....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Странно бучене при отнемане на газ в движение.

Мнение от Ненко Вранков » 18 Яну 2021, 6:11

chris_barnes написа:Според мен колегата изхожда от факта, че ако гумите са с еднакъв размер, на по-широката джанта гумите ще са по-разпънати, което потенциално може да ги направи по-ниски.

Абсолютно - когато гумата стречва, тя губи от височината си... следователно диаметъра й намаля. Тази разлика в диаметрите при движение води до различно изминат път при еднакви обороти.. тази разлика нещо трябва да я компенсира. АКо колата е на много километри и раздатката е износена, би трябвало да си буксува в нея, довършвайки я...

kraska написа:Ако еднаквите джанти са на един мост, това няма значение. При 245 на по-широката джанта разликата не е толкова голяма въпреки стреча. И страда раздатката (при коли xdrive ) при по-голяма разлика в диаметъра от 7мм и нагоре между предни и задни гуми, а не дифа особено задния който е доста по-здрав от предния. Просто му е дошло времето.....


Добре. Не искам да споря.
Моята логика беше абсолютно същата! Затова и първо свалях преден диф, полуоски.. раздатка... смених висящ лагер и гумени карета, тампони на двигателя .. тампони на дифа... и когато не остана друго, противно на всяка логика се оказа именно задния диф, както ми спомена само един човек преди това, а именно : момчето от сервиза в софия, което прави само раздатки - каза че всяка седмица търси дифове за Е70, Е60 и F10 и са все заради каране с неправилен размер гуми.
Явно има причина за 2 см разлика задната гума да е 300% по-скъпа.
Има и нещо друго - тия диференциали са много по-слаби и дурако НЕ устойчеви, спрямо старите, чугунени с конусно-ролковите лагери. Тук лагерите са си консуматив, особено като не се обслужват ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Странно бучене при отнемане на газ в движение.

Мнение от xterminator » 25 Май 2021, 9:45

Здрасти колега,

viewtopic.php?f=128&t=442719

Това, което описвам в темата струва ли ти се същото като твоя случай? Колата е 535д хрдайв със спорт пакет и винаги е карана с правилния размер гуми, но като се отнеме газта при определена скорост започва много нискочестотно бучене. Погледни, моля те, какво съм описал и си кажи мнението.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Странно бучене при отнемане на газ в движение.

Мнение от Ненко Вранков » 26 Май 2021, 21:20

:yes:
xterminator написа:Здрасти колега,

viewtopic.php?f=128&t=442719

Това, което описвам в темата струва ли ти се същото като твоя случай? Колата е 535д хрдайв със спорт пакет и винаги е карана с правилния размер гуми, но като се отнеме газта при определена скорост започва много нискочестотно бучене. Погледни, моля те, какво съм описал и си кажи мнението.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook