Тресе на място на Д

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 22.01.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW 525xd 2012
Мечтае да кара: Porshce Panamera

Тресе на място на Д

Мнение от peroxy99 » 06 Окт 2020, 21:10

Колата ми тресе и вибрира цялото купе на място като държа спирачката и скороста е на Д. Като мина на Р или Н изчезва
от къде може да е проблема ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Тресе на място на Д

Мнение от dido0o``` » 07 Окт 2020, 8:28

peroxy99 написа:Колата ми тресе и вибрира цялото купе на място като държа спирачката и скороста е на Д. Като мина на Р или Н изчезва
от къде може да е проблема ?


Имам същият проблем, като при мен тресенето се появява само като е загряла. Не знам при тебе "тресенето" колко е голямо при мене е доста слабо доловимо. Ако пътувам с още някого и не му спомена, че тресе няма да го забележи. Също забелязах, че изчезва и когато дам на S. Дюзите ги гледах на ISTA и изглеждат в норма.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Тресе на място на Д

Мнение от kraska » 07 Окт 2020, 11:08

Това тресене е като се почне през какви ле не тампони - двигател, скоростна кутия , фланец на раздатката ( зъбите се изпиляват) .... гумените карета , както и тампоните на задния диф ( почти всяка има закъсан големия тампон). Виж как се държи при изкл. компресор на климата (дали има тресенето ). а понякога се оказва самата скоростна кутия. Не си заслужава да се търси "проблема", ако вибрацията е лека.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Тресе на място на Д

Мнение от Ненко Вранков » 08 Окт 2020, 8:00

Първото и основно - тампони двигател... около 500лв

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Тресе на място на Д

Мнение от kraska » 08 Окт 2020, 8:16

Ненко Вранков написа:Първото и основно - тампони двигател... около 500лв


Това за съжаление е по-малко вероятното. А и лесно може да се видят и да се тестват преди да се сменят.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 22.01.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW 525xd 2012
Мечтае да кара: Porshce Panamera

Re: Тресе на място на Д

Мнение от peroxy99 » 08 Окт 2020, 21:59

скоро съм сменил тампоните на задния диф в м кар пловдив и аз мисля че е от тампоните на двигателя

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Тресе на място на Д

Мнение от bai_ILIA » 09 Окт 2020, 12:44

Колангата acho.rs имаше подобни драми с неговата кола - същата конфигурация. Пиши му. Май беше нещо по скоростната кутия ако не се лъжа. Не бързай с тампоните на мотора.
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Тресе на място на Д

Мнение от acho.rs » 09 Окт 2020, 13:13

kraska написа:
Ненко Вранков написа:Първото и основно - тампони двигател... около 500лв


Това за съжаление е по-малко вероятното. А и лесно може да се видят и да се тестват преди да се сменят.

При мен бяха тампони на двигател, но зор докато го открита, защото мислех че са сменени заедно с двигателя, а не бяха.
Странното беше че като загрее мотора, (не маслото а мотора след поне 30мин работа) вибрациите изчезваха.
Още по-странното е че на задна предавка нямаше никакви вибрации - ни на студено ни на топло.( Мотора се завъртал по някакъв начин като включиш задна)

Та започни проверката от тампони на двигател, след това виж на кутията. Още един колега пита същото преди време, отоговирх му в раздела, но не ме отрази и реши да си ремонтира скоростната кутия :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 22.01.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW 525xd 2012
Мечтае да кара: Porshce Panamera

Re: Тресе на място на Д

Мнение от peroxy99 » 09 Окт 2020, 18:13

Благодаря Ви за отговорите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Тресе на място на Д

Мнение от acho.rs » 19 Окт 2020, 20:03

peroxy99 написа:Благодаря Ви за отговорите.

Какво се оказа :?:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 22.01.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW 525xd 2012
Мечтае да кара: Porshce Panamera

Re: Тресе на място на Д

Мнение от peroxy99 » 22 Окт 2020, 18:37

и двете тампони ги смениха и вече не тресе

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Тресе на място на Д

Мнение от barty » 27 Окт 2020, 18:44

peroxy99 написа:и двете тампони ги смениха и вече не тресе


Малка беля :yes:
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 17.08.2020

Re: Тресе на място на Д

Мнение от goodshit » 09 Ное 2020, 19:38

acho.rs написа:
kraska написа:
Ненко Вранков написа:Първото и основно - тампони двигател... около 500лв


Това за съжаление е по-малко вероятното. А и лесно може да се видят и да се тестват преди да се сменят.

При мен бяха тампони на двигател, но зор докато го открита, защото мислех че са сменени заедно с двигателя, а не бяха.
Странното беше че като загрее мотора, (не маслото а мотора след поне 30мин работа) вибрациите изчезваха.
Още по-странното е че на задна предавка нямаше никакви вибрации - ни на студено ни на топло.( Мотора се завъртал по някакъв начин като включиш задна)

Та започни проверката от тампони на двигател, след това виж на кутията. Още един колега пита същото преди време, отоговирх му в раздела, но не ме отрази и реши да си ремонтира скоростната кутия :mhihi:



Здрасти, един въпрос относно тампоните, тъй като е точно същата ситуацията и при мен...съответно знам, че тресе от тампоните, защото единия е и скъсан.
Карам я на майстора, готви се да ги сменя и вече разопаковайки тампоните вижда, че не са същите като сегашните на колата....шах с пешката.
Реално какво се оказва: моята е с тампони без вакум, само че те вече не се произвеждали поради незнамсикаквапричина и от БМВ слагат новите, със същия номер на частта, само че те са с вакуум и тук идва въпросът ми:
Да сложа ли новите и да рискувам вибрацията да не изчезне, защото все пак са други спрямо сегашните, или да търся афтърмаркет (Билщайн и тн.)....моля за съвет?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Тресе на място на Д

Мнение от acho.rs » 12 Ное 2020, 22:22

Не съм техник колега, има няколко човека с добри сервизи, които пишат тук, те може да изкажат адекватно мнение. Най-лесно е да звъннеш при дилър и да питаш дали я има тази част или просто техника ти е объркал и замазва.

ПС:виж и тампоните на скоростната кутия. Едва ли някой ги е сменял. Имай предвид че и те, като тези на мотора са си скъпи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Тресе на място на Д

Мнение от Ненко Вранков » 19 Ное 2020, 19:18

goodshit написа:Здрасти, един въпрос относно тампоните, тъй като е точно същата ситуацията и при мен...съответно знам, че тресе от тампоните, защото единия е и скъсан.
Карам я на майстора, готви се да ги сменя и вече разопаковайки тампоните вижда, че не са същите като сегашните на колата....шах с пешката.
Реално какво се оказва: моята е с тампони без вакум, само че те вече не се произвеждали поради незнамсикаквапричина и от БМВ слагат новите, със същия номер на частта, само че те са с вакуум и тук идва въпросът ми:
Да сложа ли новите и да рискувам вибрацията да не изчезне, защото все пак са други спрямо сегашните, или да търся афтърмаркет (Билщайн и тн.)....моля за съвет?

Не са със същия парт номер, но е точно така!
Новите са само със вакуум.
Слагай смело, просто сложете по една тапичка да не влизат буклуци вътре.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook