Климатик, как го ползвате?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Климатик, как го ползвате?

Мнение от cmapmep » 12 Сеп 2020, 7:00

На предишната ми (оризарка) кола имаше датчик за ограване от слънцето, но на тази ми се струва, че няма. Според сигнала от този датчик се коригираше температурата, тъй като усещането е различно когато Слънчо пече директно. На сегашната не усещам подобни корекции.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: Климатик, как го ползвате?

Мнение от bereta » 28 Фев 2021, 19:47

Здравейте, реших да си пусна питането тук, колебаех се за раздел Често Задавани Въпроси. Вчера си сменях филтрите за въздуха в купето, бях взел с активен въглен и нещо си друго, т.е. с посока на въздуха при поставяне. Първият ми въпрос е защо филтрите са два? Вторият е свързан с посоката. До сега са сменяни в сервиз и бяха поставени по следния начин: първият откъм страната на двигателя беше поставен със стрелките към купето, вторият откъм купето със стрелки сочещи двигателя. Така поставих и новите - срещуположно. И сега се чудя дали това е правилния начин? Следвайки логиката първия филтър би трябвало да е за постъпващия външен въздух. Вторият за въздуха който е в купето, когато е в режим вътрешна рециркулация. Чакам да ме подкрепите или опровергаете :)).
Ride on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Климатик, как го ползвате?

Мнение от Teogop » 28 Фев 2021, 21:53

bereta написа:Здравейте, реших да си пусна питането тук, колебаех се за раздел Често Задавани Въпроси. Вчера си сменях филтрите за въздуха в купето, бях взел с активен въглен и нещо си друго, т.е. с посока на въздуха при поставяне. Първият ми въпрос е защо филтрите са два? Вторият е свързан с посоката. До сега са сменяни в сервиз и бяха поставени по следния начин: първият откъм страната на двигателя беше поставен със стрелките към купето, вторият откъм купето със стрелки сочещи двигателя. Така поставих и новите - срещуположно. И сега се чудя дали това е правилния начин? Следвайки логиката първия филтър би трябвало да е за постъпващия външен въздух. Вторият за въздуха който е в купето, когато е в режим вътрешна рециркулация. Чакам да ме подкрепите или опровергаете :)).

Посоката е еднаква. Два са за двете зони - лява и дясна. Най-лесният начин да се разбере посоката е да се види от коя страна са боклуците на старите филтри. Стрелката трябва да сочи наобратно - от мръсната към чистата страна. Последно вземах mahle и вътре си имаше инструкция за монтаж.
Последна промяна Teogop на 01 Мар 2021, 1:30, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Климатик, как го ползвате?

Мнение от cmapmep » 28 Фев 2021, 23:08

И на двата стрелките трябва да сочат към купето: инструкция.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: Климатик, как го ползвате?

Мнение от bereta » 01 Мар 2021, 18:35

Е при мен инструкцията беше леко фриволна. И се доверих на сервиза преди мен, които освен посоката бяха и загубили едно винтче от четрите на капака :| Да попитам и за буксите от снимка 6, средната е за плафона. Крайна дясна мисля е за еърбег какъвто нямам. А крайна лява? И възможно ли е да нямам и нея?
Ride on

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook