F10 Щори задни седалки и стъкло.

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.08.2018
Детайли за колата: BMW 530D xDrive f10

F10 Щори задни седалки и стъкло.

Мнение от YasenG » 16 Юли 2020, 18:01

Здравейте, колеги, заради детето искам да си сложа допълнително щори на задните врати и задното стъкло. Фабричното затъмнение вече не ми е достатъчно. За момента съм намерил парт номера за обикновени щори REAR SIDE WI - 51462154684 282,24 лв. от представителство на BMW. Има ли хора, които вече са си закупували тези щори и доволни ли са от тях. Другия ми въпрос е дали може да си сложа оригинални електрически и ако да, от къде мога да ги закупя(или знаете ли поне парт номера) и трудно ли се слагат, ако някой го е правил.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: F10 Щори задни седалки и стъкло.

Мнение от djvice » 17 Юли 2020, 9:38

YasenG написа:Здравейте, колеги, заради детето искам да си сложа допълнително щори на задните врати и задното стъкло. Фабричното затъмнение вече не ми е достатъчно. За момента съм намерил парт номера за обикновени щори REAR SIDE WI - 51462154684 282,24 лв. от представителство на BMW. Има ли хора, които вече са си закупували тези щори и доволни ли са от тях. Другия ми въпрос е дали може да си сложа оригинални електрически и ако да, от къде мога да ги закупя(или знаете ли поне парт номера) и трудно ли се слагат, ако някой го е правил.



на f10 само задната е електрическа поне до фейслифта,на ф01 и трите,може да си купиш корите със щорите от някоя морга втора употреба

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.08.2018
Детайли за колата: BMW 530D xDrive f10

Re: F10 Щори задни седалки и стъкло.

Мнение от YasenG » 17 Юли 2020, 10:09

djvice написа:
YasenG написа:Здравейте, колеги, заради детето искам да си сложа допълнително щори на задните врати и задното стъкло. Фабричното затъмнение вече не ми е достатъчно. За момента съм намерил парт номера за обикновени щори REAR SIDE WI - 51462154684 282,24 лв. от представителство на BMW. Има ли хора, които вече са си закупували тези щори и доволни ли са от тях. Другия ми въпрос е дали може да си сложа оригинални електрически и ако да, от къде мога да ги закупя(или знаете ли поне парт номера) и трудно ли се слагат, ако някой го е правил.



на f10 само задната е електрическа поне до фейслифта,на ф01 и трите,може да си купиш корите със щорите от някоя морга втора употреба


Аз съм с фейслифта на ф10, търсих на няколко места в морги и обяви, но за момента не намирам. Затова реших да видя дали мога да ги купя от представителство. Ако някой е виждал обява или знае къде мога да намеря на старо, ще се радвам да сподели.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: F10 Щори задни седалки и стъкло.

Мнение от cww » 17 Юли 2020, 13:00

За моженето - може, но едва ли ще ти хареса цената. Трябва да смениш корите и рамката на прозореца от вътрешна страна с такава с кукички, на които се захващат самите странични щори. Цената е далеч от 200 лева. По-скоро към 2000 за нови. :mhihi:
Парт номерът, който си посочил, е за друг вид щори, предвидени за автомобили, които фабрично са поръчани без. Не изглеждат никак лошо в интерес на истината, предполагам са измислени добре и лесно би могъл да ги закачаш и откачаш. То всъщност и това е може би най-голямото предимство на фабричните такива - бързото ролково прибиране във вратите, в случай на нужда. Аз лично, заради тази наглед никаква екстра, отказах сумати коли, точно защото пече на детето.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: F10 Щори задни седалки и стъкло.

Мнение от Taruno » 20 Юли 2020, 8:23

cww написа:За моженето - може, но едва ли ще ти хареса цената. Трябва да смениш корите и рамката на прозореца от вътрешна страна с такава с кукички, на които се захващат самите странични щори. Цената е далеч от 200 лева. По-скоро към 2000 за нови. :mhihi:
Парт номерът, който си посочил, е за друг вид щори, предвидени за автомобили, които фабрично са поръчани без. Не изглеждат никак лошо в интерес на истината, предполагам са измислени добре и лесно би могъл да ги закачаш и откачаш. То всъщност и това е може би най-голямото предимство на фабричните такива - бързото ролково прибиране във вратите, в случай на нужда. Аз лично, заради тази наглед никаква екстра, отказах сумати коли, точно защото пече на детето.


Супер са тези щори, сега съм с фабрични,но на тройката бях взел такива и вършат много добра работа + ,че са от ръб до ръб и не влизат насекоми.

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: F10 Щори задни седалки и стъкло.

Мнение от Giorceto » 20 Юли 2020, 10:38

Аз мисля, че и тези които си пуснал ще ти свършат работа. Иначе както доктора е писал горе, най-добре е да си намериш кори + щори от друга кола, иначе разпавията е много голяма и не си заслужава.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook