Повишена консумация в покой F11

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 1.05.2017
Местоположение: Варна
Детайли за колата: '12 BMW F11 535d xDrive

Повишена консумация в покой F11

Мнение от msch » 22 Юни 2020, 21:49

Здравейте, имам някакви проблеми с повишена консумация в покой, т.e. когато колата е заключена и стои. Колата е 2012 535d xDrive.
Ще започна от малко по-рано... От около година насам, когато не съм карал колата няколко дни и запаля, изписва че e имало повишена консумация. Понякога може само един-два дни да е стояла и да даде това събщение, понякога повече от седмица може да не съм я отключвал и не даваше такова съобщение.
Всичко това го отдавах на допълнително монтирания имобилайзер от застрахователя и от стария /оригинален/ акумолатор на 8 години.

Преди 30-тина дни смених застрахователя, а с него се наложи да се смени и имобилайзера. Махнаха стария и монтираха друг имобилайзер. След това колата ходи по сервизи за отсраняване на щети по застраховката. Една седмица беше в сервиз и след като я взех на другия ден имаше записана грешка, че акумолатора е приключил живота си и трябва да се подмени.
Изображение

Изчаках няколко дни и взех нов акумолатор. Регистрирах го с ISTA....
Изображение

Сега седмица по-късно с новия акумолатор на всяко влизане и палене на колата, след като е пренощувала продължава да изписва, че има повишена консумация?
Погледнах в IBS Management и виждам, че има отбелязани 3 консумации между 80 и 200mA.
Изображение
Изображение

Моля, за някакви съвети и насоки какво и къде да търся....
Преди два дни бях забравил включено устройство в OBD буксата, възможно ли е от него да е последното събитие? Днес даже извадих флашката, вече не знам какво да търся.

Тези грешки беше записала от събота до днес /с забравеното устройство в OBD буксата/. Грешката за Design/side-marker light в дясно си я имам перманентно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Повишена консумация в покой F11

Мнение от ekalchev » 22 Юни 2020, 21:54

При е60 го имаше този проблем. Един вариант е да вземеш амперметър и да мериш консумацията след заспиване на автомбила. Ако е завишена почваш да вадиш предпазители докато не се нормализира консумацията в idle режим. След като установиш кой е проблемния модул който причинява консумацията вече мислиш какво да правиш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Повишена консумация в покой F11

Мнение от pinko_23 » 23 Юни 2020, 12:55

ekalchev написа:При е60 го имаше този проблем. Един вариант е да вземеш амперметър и да мериш консумацията след заспиване на автомбила. Ако е завишена почваш да вадиш предпазители докато не се нормализира консумацията в idle режим. След като установиш кой е проблемния модул който причинява консумацията вече мислиш какво да правиш.


:yes: това е най-дборият вариянт, горе долу колата заспива след около 40 минути и консумацията на ток трябва да е от порядъка на 0.03mA. Ако е повече вероятно имаш утечка и трябва да откриеш причинителят
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 1.05.2017
Местоположение: Варна
Детайли за колата: '12 BMW F11 535d xDrive

Re: Повишена консумация в покой F11

Мнение от msch » 23 Юни 2020, 18:24

Благодаря за отговорите, колеги!
Предполагам, че процедурата е долу-горе следната ->
1. Оставям колата отключена /или заключена с отворен багажник/, даже не знам дали ще се заключи така....
2. Закачам амперметър между плюсовата клема на акумолатора и плюсовата клема на колата
3. След това изчаквам 30-40мин колата да заспи и гледам дали има някаква по-съществена консумация
4. Ако има консумация, действам с предпазителите както @ekalchev сподели

С мултицет дали ще мога да замеря въпросната консумация? На прав ток предпазителя му е 10А мисля, предполагам че преди да заспи колата консумацията ще е доста по-малко.

p.s. намерих тема във vw форума, как е правилно да се действа при търсене и измерване на утечка. Намерих отговорите на моите въпроси, както и доста полезни неща.
Измерване на утечка - правилният начин (и някои заблуди)

Надявам се през уикенда да намеря време и да измеря.......

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Повишена консумация в покой F11

Мнение от dido0o``` » 24 Юни 2020, 8:07

Имай предвид, че на около 60тата минута колата има моментна консумация, но тя не е утечката и няма общо с проблема ти. Просто го пиша да не се объркаш. Вече на няколко Ф10 съм го установил това.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook