Загуба на антифриз

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Загуба на антифриз

Мнение от grkv » 30 Май 2020, 8:14

Как реагира колата, когато й стане топло?
Аз имам само стрелка с температура на маслото...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 1.05.2017
Местоположение: Варна
Детайли за колата: '12 BMW F11 535d xDrive

Re: Загуба на антифриз

Мнение от msch » 30 Май 2020, 8:27

grkv написа:Как реагира колата, когато й стане топло?
Аз имам само стрелка с температура на маслото...


И на моята стрелката е за температурата на маслото. По време на движение изписа за намаляващо ниво на охладителната течност. Докато отбия и спра на подходящо и безопасно място минах около 1км. Когато спрях, перката бучеше яко, стрелката на температурата на маслото стоеше точно вертикално, както обикновенно.
Без да гася мотора долях около литър и нещо вода, докато видя откъде тече. Всичко беше в антифриз и яко пушек. След това допълних разширителния съд, перката спря след известно време и изгасих мотора. Беше ясно вече, че ще се возим на платформа до Варна :roll: ..... Тогава не ми беше до влизане в сервизни менюта да видя реалната температура на антифриза.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Загуба на антифриз

Мнение от ekalchev » 30 Май 2020, 8:36

Този фланец зад генератора ли се намира? Ако е той изглежда ми ок няма около него пръски. Мокро е около охладителя на егр.

При мен светна лампата за ниско ниво и аз я докарах до омв на магистралата и долях вода после карах с 80км/ч още 60км и не загуби повече антифриз. Изглежда пръска от някъде когато се кара бързо и отвори някой термостат

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 1.05.2017
Местоположение: Варна
Детайли за колата: '12 BMW F11 535d xDrive

Re: Загуба на антифриз

Мнение от msch » 30 Май 2020, 8:47

ekalchev написа:Този фланец зад генератора ли се намира? Ако е той изглежда ми ок няма около него пръски. Мокро е около охладителя на егр.

При мен светна лампата за ниско ниво и аз я докарах до омв на магистралата и долях вода после карах с 80км/ч още 60км и не загуби повече антифриз. Изглежда пръска от някъде когато се кара бързо и отвори някой термостат


Да, фланеца е зад генератора. Ето това е твоята снимка, отбелязах го. А със стрелката посочих, къде се беше пукнал при мен. Пръскаше към кутията /или както се казва/ на масления филтър.

20200529-173253.jpg


Махни капака на мотора и разгледай самия фланец от страната на масления филтър. Пука се точно по заводския шев хоризонтално /или може би това е самата отливка/.
Казаха ми, че изгарял от температурата и трябвало да се сменя на определен пробег или пeриод от време. Даже бях го мернал това написано някъде, не знам дали не беше и сервизен бюлетин на BMW.

P.s. Ето тук се вижда https://www.youtube.com/watch?v=Y722xV1EBFM
Малко тече тук на клипа, на моята пръскаше много яко :shock:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Загуба на антифриз

Мнение от ekalchev » 30 Май 2020, 8:58

При мен изглежда сухо
Изображение

По пръските се ориентирам че не е от там. Но ще го имам в предвид за вбъдеще. Мерси.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 1.05.2017
Местоположение: Варна
Детайли за колата: '12 BMW F11 535d xDrive

Re: Загуба на антифриз

Мнение от msch » 30 Май 2020, 9:15

Да, явно е от другаде теча. Като видях на снимката как е мокра кутията и на въздушния филтър и предположих, че случая е като моя.
Лошото е, че тоя фланец долния му болт се пада зад всмукателния колектор и се налага свалянето на колектора. Може да се комбинира смяната на фланеца и почистването на колектора.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Загуба на антифриз

Мнение от ekalchev » 31 Май 2020, 8:22

Теча е някъде в задната част на ЕГР охладителя там където влизат маркучите за охладителната течност. Тече надолу върху ремъка и той го разпръсква навсякъде. Определено проблема е от некачествения монтаж на ЕГР охладителя. Почва да тече след като температурата на охладителната течност мине 90 градуса. Явно някой термостат отваря тогава.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: Загуба на антифриз

Мнение от bereta » 31 Май 2020, 22:09

msch написа:Да, явно е от другаде теча. Като видях на снимката как е мокра кутията и на въздушния филтър и предположих, че случая е като моя.
Лошото е, че тоя фланец долния му болт се пада зад всмукателния колектор и се налага свалянето на колектора. Може да се комбинира смяната на фланеца и почистването на колектора.

Да и аз точно така направих. За нещо (фланеца), което струва 30-тина лева си играхме повече от два часа.
Ride on

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: Загуба на антифриз

Мнение от bereta » 31 Май 2020, 22:15

ekalchev написа:Този фланец зад генератора ли се намира? Ако е той изглежда ми ок няма около него пръски. Мокро е около охладителя на егр.

При мен светна лампата за ниско ниво и аз я докарах до омв на магистралата и долях вода после карах с 80км/ч още 60км и не загуби повече антифриз. Изглежда пръска от някъде когато се кара бързо и отвори някой термостат

Сигурно вече сте го направили, но махнете капака на добре загряла кола и някой да подава газ поддържайки 3500-4000 оборота, а друг да гледа в моторния отсек. Със сигурност ще видите “фонтанче” от някъде.
Ride on

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Загуба на антифриз

Мнение от bai_ILIA » 01 Юни 2020, 15:49

msch написа:Пукнат е пластмасовият фланец, които излиза от главата и на него е захванат маркуча, които отива в радиатора?

Миналата година го играх тоя филм, точно месец след подмяната на охладителя на EGR-а в M Кар. Явно беше някакво съвпадение.
Останах на пътя на около 250км от вкъщи и платих пътна помощ 500лв., заради фланеца /оригинален около 40лв./
Добре, че спрях навреме и не успях да прегрея колата....Беше загубила 1,5 - 2,0л антифриз.

С номер 11 -> https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=11_4977


Този фланец го смениха с нов в Дару като правих веригите без да ме питат. Всъшност този фланец протече в Е46 330Cd, не протече в Е92 335d, и превантивна смяна във Ф10...Умира с времето от жегата. Класическа БМВ дизел-ова драма

11127810707 щуцер с гарнитура - 30лв.
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Загуба на антифриз

Мнение от ekalchev » 01 Юни 2020, 16:01

bereta написа:
ekalchev написа:Този фланец зад генератора ли се намира? Ако е той изглежда ми ок няма около него пръски. Мокро е около охладителя на егр.

При мен светна лампата за ниско ниво и аз я докарах до омв на магистралата и долях вода после карах с 80км/ч още 60км и не загуби повече антифриз. Изглежда пръска от някъде когато се кара бързо и отвори някой термостат

Сигурно вече сте го направили, но махнете капака на добре загряла кола и някой да подава газ поддържайки 3500-4000 оборота, а друг да гледа в моторния отсек. Със сигурност ще видите “фонтанче” от някъде.

Абе не се вижда, някъде от връзките които са зад охладителя на EGR-a тече, оставил съм я в Дару Кар да я оправят, няма да я мисля повече. Важното че успях да се върна до София. Спирах на баира на витиня да доливам антифриз като баща ми правеше на москвича преди 30 години, смешна работа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Загуба на антифриз

Мнение от ekalchev » 02 Юни 2020, 15:57

Дару Кар оправиха проблема, бил е от една от връзките на ЕГР охладителя, поне признаха че е тяхна грешка и не ме баламосваха.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Загуба на антифриз

Мнение от ekalchev » 13 Юни 2020, 16:37

Колеги след смяната на охладителя на ЕГР-а продължава да губя по-малко антифриз 50-100мл на 500км. Явно проблема за който ходих да сменят охладителя не е решен. Дару казаха че са надували системата с налягане и налягането не е падало. Не мога да видя течове, пък и след драмата с охладителя на ЕГР-а всичко е олято с изсъхнала охладителна течност и вече е трудно да се прецени. Обмислям да налея UV оцветител. Трябва ли да подменям в последствия целия антрифриз за да махна UV оцветителя или може да карам с него? Някакви други идеи?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Загуба на антифриз

Мнение от bai_ILIA » 14 Юни 2020, 10:37

Най-вероятно всичко е точно колега, нямаш проблем. На другата сутрин след смяната на ЕГР проверих нивото на антифриза. След няколко месеца долях 50-100мл и после още 2 проверки без разлика в нивото. Покарай 2-3к км и го виж пак.
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Загуба на антифриз

Мнение от kraska » 14 Юни 2020, 11:30

Може да се е обезвъздушило и от там да ти е паднало малко нивото. Карай и проверявай от врене на време. Не бързай да търсиш причина, докато не си сигурен че наистина губи антифриз.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook