Проблем кожен салон

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 17.02.2020
Пол: Мъж

Проблем кожен салон

Мнение от Big Jo » 04 Май 2020, 13:24

Здравейте колеги, имам нужда от спешен съвет! Вчера почиствах кожения салон със препарат за почистване и четка. Всичко беше перфектно докато не започнах да обработвам шофьорската седалка! Изглежда е боядисвана от предишния собственик защото започна да се люпи боята! Бая търкане падна и 70 % от старата боя падна, но остана още и е доста упорита. Сега седалката стои на петна от новата боя и е отврат, а отдолу кожата си е много добре. Боядисвали са цялото седло за да покрият няколко пукнатинки и са я съсипали. Дайте съвет с какво да доизчиста боята за да си върна оригиналния цвят! Салона е светло сив! Собственик съм на автомобила от 2 месеца.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Проблем кожен салон

Мнение от grkv » 04 Май 2020, 14:19

Погледни сайта на Автореновация, имат хубави комплекти и според мненията в нета качеството е много добро.
Инструкциите са доста пълни и нещата се използват много лесно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Проблем кожен салон

Мнение от expl0de » 04 Май 2020, 14:34

Добри са продуктите на автореновация, за да имаш дълготраен ефект ще трябва с шкурка да се мине старата боя и да се свали навсякъде лакът. После с аерограф се пръска боя и след нея лак. Ще стане като заводско и няма да пада от препарати. Можеш и сам да си го направиш с гъба и сешоар, важното е да си изшкурил цвета отдолу и да обезмаслиш.
Бях ползвал една пяна на ма фра, от нея падаше еднокомпонентната боя, може да пробваш.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 17.02.2020
Пол: Мъж

Re: Проблем кожен салон

Мнение от Big Jo » 04 Май 2020, 15:01

Колеги много благодаря за бързите отговори! Бих пробвал продуктите които ми препоръчате, но бих искал да не го боядисвам, а да си оставя кожата в оригинален вид. Не ме дразнят пукнатините. Ако пробвам с лакочистител без ацетон дали ще помогне. Също така колата е на 5 години и на 80хил. възможно ли е са има такива поражения по седалката, че да се налага да я боядисват!? Или е на повече километри?!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Проблем кожен салон

Мнение от kraska » 04 Май 2020, 15:33

тук във Варна за 180лв двете седалки ги оправят. Изобщо не се занимавай сам да се оправяш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Проблем кожен салон

Мнение от Alben » 04 Май 2020, 16:26

Big Jo написа:Колеги много благодаря за бързите отговори! Бих пробвал продуктите които ми препоръчате, но бих искал да не го боядисвам, а да си оставя кожата в оригинален вид. Не ме дразнят пукнатините. Ако пробвам с лакочистител без ацетон дали ще помогне. Също така колата е на 5 години и на 80хил. възможно ли е са има такива поражения по седалката, че да се налага да я боядисват!? Или е на повече километри?!

Сам си задаваш въпрос и почти сам ще си отговориш.
Ти ако си купил нова кола, ще я продадеш ли "почти нова, некарана", на 80хил.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Проблем кожен салон

Мнение от ekalchev » 04 Май 2020, 16:56

Alben написа:Ти ако си купил нова кола, ще я продадеш ли "почти нова, некарана", на 80хил.

Тия приказки ги чувам само от хора, които се опитват да оправдаят покупката си на много стара и карана евтина кола. Има много коли на малко километри и продаваш като се окаже че нямаш пари да си плащаш лизинга. Много богати хора си продават колите в момента в който излязат от гаранция независимо от километрите и почват лизинг на нова като връщат старата само дето не я пускат на цената на 500хил километров гроб и затова може би не ти излизат в обявите.

Относно боядисването, възможно е нещо да е разлято или боядисало светлата кожа и това се оправя само така с боядисване. Не би трябвало обаче тая боя да пада така явно много некадърно е направено, затова отиди при специалист да ти каже какво да правиш. Дали са превъртявани километрите няма да разбереш по боядисването на седалката.
Последна промяна ekalchev на 04 Май 2020, 17:04, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Проблем кожен салон

Мнение от grkv » 04 Май 2020, 17:02

Нали сме наясно, че седалка не се износва от километри, а от брой сядане и ставане? Има значение как са минати километрите, само градско, смесено или магистрално.
Виждал съм кожена седалка на един Сеат, протрита навсякъде, нацепена и на места чак скъсана до дунапрен, а реално колата беше на под 100к км, купувана нова. Причината беше всеки ден до работа и обратно по няколко пъти, 2км в посока в продължение на 10 години в комбинация със 90кг.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Проблем кожен салон

Мнение от ekalchev » 04 Май 2020, 17:08

grkv написа:Нали сме наясно, че седалка не се износва от километри, а от брой сядане и ставане? Има значение как са минати километрите, само градско, смесено или магистрално.
Виждал съм кожена седалка на един Сеат, протрита навсякъде, нацепена и на места чак скъсана до дунапрен, а реално колата беше на под 100к км, купувана нова. Причината беше всеки ден до работа и обратно по няколко пъти, 2км в посока в продължение на 10 години в комбинация със 90кг.

Зависи и от типа на кожата - предишната ми кола беше с най-скъпата кожа Merino която не се предлага въобще за 5та серия ако не се поръча с Individual пакет. Merino кожата е много нежна и мека и се мачка лесно и пада боята от нея. Като продавах колата човека си мислеше, че го лъжа за километрите заради амортизацията на седалките. Най-евтината кожа на БМВ се мачка най-малко ама е като балатум.
Последна промяна ekalchev на 04 Май 2020, 17:13, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Проблем кожен салон

Мнение от grkv » 04 Май 2020, 17:10

И това е така, имал съм трета серия с Leatherette, което на 200к км изглеждаше като сега излязло от магазина, но се пукаше много неестествено и лятото спарваше все едно си седнал на найлон.
Без значение, мисълта ми е, че седалката не винаги е точен показател за километрите на една кола.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 17.02.2020
Пол: Мъж

Re: Проблем кожен салон

Мнение от Big Jo » 04 Май 2020, 17:15

Аз съм с тази Merino
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Проблем кожен салон

Мнение от ekalchev » 04 Май 2020, 17:18

Big Jo съветвам те да си пуснеш един VIN репорт за 15лв и ще видиш сервизната история на колата и ще се ориентираш дали е превъртана.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 17.02.2020
Пол: Мъж

Re: Проблем кожен салон

Мнение от Big Jo » 04 Май 2020, 17:31

ekalchev написа:Big Jo съветвам те да си пуснеш един VIN репорт за 15лв и ще видиш сервизната история на колата и ще се ориентираш дали е превъртана.

Колата съм я закупил от Дилър на БМВ със пълна сервизна история и все още е в гаранция. Когато я купих салона беше в безупречно състояние.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Проблем кожен салон

Мнение от expl0de » 04 Май 2020, 20:33

Боядисана е с еднокомпонентна боя, затова пада. Правилното е да се сложи лак след боядисването(както при боядисването на купето).
Иначе има всякакви хора, може да си направил една драскотина и да искаш да е перфектна и я даваш за боядисване. Дилърите може и да не разберат, че е пребоядисвана. Едва ли някой ще тръгне да търка седалката с разтворител.
Оригиналната боя много трудно ще я свалиш с препарат. Аз съм пробвал с изопропилов алкохол и не пада. Това е заради лака. Ако под мацаното има оригинален лак ще го изчистиш с препарат. Пък ако не стане хубаво ще я дадеш да ти я боядисат като хората и готово.
Като гледам при теб не съм сигурен дали си махнал боята или е потъмняла на места, защото няма лак и препаратът попива в кожата. Там където е светло има лак и не влиза вода. Може утре като изсъхне да изглежда отново нормално.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 17.02.2020
Пол: Мъж

Re: Проблем кожен салон

Мнение от Big Jo » 04 Май 2020, 20:37

Колега почти съм я свалил втората боя и отдолу си е оригиналната която е в перфектно здраве! Остава ми съвсем малко и се чудя дали да не пробвам със лакочистител. Че изхаби х 400мл препарат за кожа и то с яко търкане. Искам да си остане оригиналното покритие.
Ето снимка от близо от днес
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook