Проблем компресор F07 2010 530 dx - решен

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 24.05.2013
Кара: GT 530 xdrive

Проблем компресор F07 2010 530 dx - решен

Мнение от kuciakon » 15 Апр 2020, 10:43

Здравейте колеги! Имам гореспоменатия автомобил от три седмици и като цяло съм много доволен от избора. Преди седмица отидох да дозаредя климатичната система с фреон и човека ми каза, че след дозареждане при запускане на системата компресора не включва ( цитирам има някакъв електрически проблем ). Утре ще я карам в Мкар да я диагностицират, но бих се радвал някой от Вас ако е имал подобен проблем да сподели тук във форума. Благодаря Ви предварително и бъдете здрави!
Последна промяна kuciakon на 18 Апр 2020, 12:30, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Проблем компресор F07 2010 530 dx

Мнение от djvice » 15 Апр 2020, 12:41

kuciakon написа:Здравейте колеги! Имам гореспоменатия автомобил от три седмици и като цяло съм много доволен от избора. Преди седмица отидох да дозаредя климатичната система с фреон и човека ми каза, че след дозареждане при запускане на системата компресора не включва ( цитирам има някакъв електрически проблем ). Утре ще я карам в Мкар да я диагностицират, но бих се радвал някой от Вас ако е имал подобен проблем да сподели тук във форума. Благодаря Ви предварително и бъдете здрави!


смяна с нов на denso около 1000 лв със смяната

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 24.05.2013
Кара: GT 530 xdrive

Re: Проблем компресор F07 2010 530 dx

Мнение от kuciakon » 18 Апр 2020, 13:00

djvice написа:
kuciakon написа:Здравейте колеги! Имам гореспоменатия автомобил от три седмици и като цяло съм много доволен от избора. Преди седмица отидох да дозаредя климатичната система с фреон и човека ми каза, че след дозареждане при запускане на системата компресора не включва ( цитирам има някакъв електрически проблем ). Утре ще я карам в Мкар да я диагностицират, но бих се радвал някой от Вас ако е имал подобен проблем да сподели тук във форума. Благодаря Ви предварително и бъдете здрави!


смяна с нов на denso около 1000 лв със смяната


Благодаря ти колега! Ходих в четвъртък в Мкар - направо ме отказаха - направиха ми диагностика срещу 150 лв и ми заявиха компресора е. при питане от моя страна какво точно му има, отговора беше колегата е написал че не включва компресора и т.п. Трябва нов - 2000 лв без ДДС. Добре благодаря. Не ги пиша тези неща да се оплаквам или нещо , носи мисля че като се прави диагностика, би трябвало да се обясни конкретния проблем на съответния агрегат, а не компресора и т.н. Здраве да е, може би защото е официален сервиз и не правят такива ремонти, може би е нещо друго. Затова реших да намеря друго решение - отидох тук: http://www.avtoklimaticisofiq.com/ и за два часа момчето ми отстрани проблема - оказа се електомагнитния съединител на компресора и ли както там се казва - за 220 лв и имам перфектно работещ климатик. Това е. Бъдете здрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Проблем компресор F07 2010 530 dx - решен

Мнение от equipment » 18 Апр 2020, 15:48

Не ходи повече в оторизирани сервизи, никъв смисъл. Има достатъчно кадърни хора, които за 10 пъти по-ниски цени, ще ти оправят проблема, както се е получило и в твоя случай : )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Проблем компресор F07 2010 530 dx - решен

Мнение от ekalchev » 18 Апр 2020, 19:30

Не искам да защитавам МКар но те не ремонтират компресори. Явно наистина проблема е бил с компресора както са ти казали и те ти предлагат смяна както се очаква от оторизиран сервиз.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Проблем компресор F07 2010 530 dx - решен

Мнение от kraska » 19 Апр 2020, 11:21

А дали са му обяснили , че може евентуално да се ремонтира, но не извършват ремонти..... Все пак човека си е платил за диагностика, не е без пари. equipment е много прав. Честно казано надутото високомерно и незаинтересовано отношение ако отидеш с кола под 30к лева кола в бмв варна е това което ме отказва да ходя вече там , а доста пари съм оставил при тях.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Проблем компресор F07 2010 530 dx - решен

Мнение от ekalchev » 19 Апр 2020, 11:28

kraska написа:А дали са му обяснили , че може евентуално да се ремонтира, но не извършват ремонти..... Все пак човека си е платил за диагностика. equipment е много прав.

Дилъра не му е работа да ти обяснява такива неща. Неговата работа е да направи диагностика, да каже къде е проблема и да предложи решение, което ще реши проблема спрямо стандартите на BMW AG, а това решение е подмяна на компресора. Човек винаги трябва да има едно на ум, че може да има външни фирми, които може да ремонтират някаква част но да очакваш дилъра да те прати и да ти каже "няма да ти вземем парите" е доста наивно. Това важи за всеки дилър на всяка марка, все едно не го знаете това.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook