Проблем с въздушно окачване

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от chris_barnes » 23 Май 2021, 7:59

MMG според мен имаш прекъснат кабел, затова нито пръскането със спрей, нито подмяната на сензора дават резултат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от MMG » 23 Май 2021, 11:56

chris_barnes написа:MMG според мен имаш прекъснат кабел, затова нито пръскането със спрей, нито подмяната на сензора дават резултат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Навярно си прав, но незнам дали сам ще мога да ги проследя. Като ми остане време ще я закарам в Дару.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от fitter » 23 Май 2021, 14:02

MMG написа:
chris_barnes написа:MMG според мен имаш прекъснат кабел, затова нито пръскането със спрей, нито подмяната на сензора дават резултат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Навярно си прав, но незнам дали сам ще мога да ги проследя. Като ми остане време ще я закарам в Дару.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Колега, коя година е колата? Преди 09/2010 сензорите са свързани директно към ЕНС модула, а след 09/10 минават първо през ICM и от там през bus системата се предава инфото до ЕНС.

Схемата преди 09/2010
Изображение
Изображение
Тази е след 2010.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Проблем с въздушно окачване

Мнение от MMG » 23 Май 2021, 19:27

Благодаря. Не ми остана време днес да почопля, че бях намислил друго. Ще го потърпя и ще пиша по-нататък, като намеря проблема.

Edit: На буксата на десния сензор сложих “старият ляв” и след като сканирах за грешки, такава отдясно не се появява. Та вероятно е нещо по окабеляването.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Последна промяна MMG на 24 Май 2021, 18:39, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от fitter » 24 Май 2021, 18:20

MMG написа:Благодаря. Не ми остана време днес да почопля, че бях намислил друго. Ще го потърпя и ще пиша по-нататък, като намеря проблема.

Edit: На буксата на десния сензор сложих “старият ляв” и сле д като сканирах за грешки, такава отдясно не се появява. Та вероятно е нещо по окабеляването.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Коя година е колата?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от MMG » 24 Май 2021, 18:38

fitter написа:
MMG написа:Благодаря. Не ми остана време днес да почопля, че бях намислил друго. Ще го потърпя и ще пиша по-нататък, като намеря проблема.

Edit: На буксата на десния сензор сложих “старият ляв” и сле д като сканирах за грешки, такава отдясно не се появява. Та вероятно е нещо по окабеляването.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Коя година е колата?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Произведена е на 04.09.2010, колега. Иначе първата регистрация е малко по-късно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 26.08.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от velislav kolev » 04 Сеп 2021, 12:14

Здравейте ,от няколко месеца карам Ф10 530д Хдрайв 258к. Колата е на 20" джанти с рънфлат гуми .Днес задна дясна страна беше почти до калника гумата от другата страна си беше добре ,преместих я на равен път и отпред гумите са на 4 пръста от калника ,а отзад на 3 пръста .Как да разбера колата има ли някакъв проблем с амортисьорите и дали е на въздушно окачване амортисьорите имат някакви букси и нещо като клапани по тях.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от dido0o``` » 06 Сеп 2021, 16:16

velislav kolev написа:Здравейте ,от няколко месеца карам Ф10 530д Хдрайв 258к. Колата е на 20" джанти с рънфлат гуми .Днес задна дясна страна беше почти до калника гумата от другата страна си беше добре ,преместих я на равен път и отпред гумите са на 4 пръста от калника ,а отзад на 3 пръста .Как да разбера колата има ли някакъв проблем с амортисьорите и дали е на въздушно окачване амортисьорите имат някакви букси и нещо като клапани по тях.


Спрял си на неравно.. седана няма въздушно ока§ване. Амортисьорите имат клапани, защото са електронни, но не играят роля за висо§ината. Относно разстоянието от гумата до калниците за мене е нормално.

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook