Проблем с въздушно окачване

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от equipment » 21 Мар 2021, 15:25

Наистина отзад стои по-ниско колата

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от MMG » 21 Мар 2021, 19:15

Пробвай със смяна на релето, при мен проработи. Но така или иначе се указа, че имам и проблем с клапанното тяло на компресора. Кофти е че се продава с целия компресор. Със зор го намерих втора ръка тъй като компресора ми работи и не ми се сменя целия компресор . Ако релето не помогне вероятно или въпросните клапани не работят или самия компресор е заминал щом пада и от двете страни. Има вероятност и двете възглавници да да заминали но тогава мисля, че трябва да чуваш компресора да сработва поне за малко. Аз бая зор видях тъй като не исках да сменям неща които работят.


Чак сега видях мнението ти, нещо съм го подминал с цитата...

Клапанното тяло се продава отделно. По чуждите форуми имаше хора подменили само него (35 евро/паунда се споменаваше като цена за неоригинално, аз лично не съм го търсил още). Иначе мернах, че го има и на wabco, като в едно клипче го подменяха само него.
Релето уж го тествах, цъка при подаване на 12V, дава съпротивление 0,05 между управляващите крачета. Но не пречи да взема едно ново за теста, не е кой знае какво.

Въпросът е тези грешки не говорят ли за нещо конкретно или да почвам наред, което искам да избегна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 1.05.2017
Местоположение: Варна
Детайли за колата: '12 BMW F11 535d xDrive

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от msch » 21 Мар 2021, 20:00

Здравей, да колата е клекнала отзад.

Ето колко трябва да са височините отпред и отзад. Виждам, че колата е 530. Предположих, че е дизел и не е Xdrive....

31 00 Front axle - ride height F07.pdf

33 00 Rear axle - ride height F07.pdf


ISTA нямаш ли, за да може да оправиш калибрирането на нивото... там можеш да пуснеш тест на компресора и т.н., aко нещо се е омазало там.
Аз един ден рових нещо в ISTA и задницата падна точно като на твоята, оказа се че се е активирал някакъв режим "transport mode". Трябваше да се изтрие въпросния режим и после се възтанови нивото.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна msch на 22 Мар 2021, 6:45, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от MMG » 21 Мар 2021, 20:33

msch написа:Здравей, да колата е клекнала отзад.

Ето колко трябва да са височините опред и отзад. Виждам, че колата е 530. Предположих, че е дизел и не е Xdrive....

31 00 Front axle - ride height F07.pdf

33 00 Rear axle - ride height F07.pdf


ISTA нямаш ли, за да може да оправиш калибрирането на нивото... там можеш да пуснеш тест на компресора и т.н., aко нещо се е омазало там.
Аз един ден рових нещо в ISTA и задницата падна точно като на твоята, оказа се че се е активирал някакъв режим "transport mode". Трябваше да се изтрие въпросния режим и после се възтанови нивото.



Здрасти, това е доста полезно, което ми казваш. Имам Иста, но е някаква стара версия, която трябва да обновя като намеря време, просто нея намерих из руските сайтове, когато реших да я инсталирам. Това за transport mode ми звучи много познато, незнам дали наистина не е активно като опция! Само да се върна в Сф, че там оставих лаптопа със софтуера :yes: Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 20.02.2020
Кара: F11 525

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от Tocka » 21 Мар 2021, 22:54

Да ако можеш пусни принудително компресора да знаеш дали работи. Аз не можах да намеря въпросното клапанно тяло (клапани / управлението), което е на самия компресор чисто ново. А втора ръка и то с познати да не вземам цял компресор. Навсякъде ми казваха че въври с компресора. При мен колата падаше цялата и ми даваше грешка и беше меко казано отвратително за каране. Ако намериш въпросните клапани чисто нови ще съм благодарен да споделиш от къде си го взел.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от MMG » 21 Мар 2021, 23:40

Tocka написа:Да ако можеш пусни принудително компресора да знаеш дали работи. Аз не можах да намеря въпросното клапанно тяло (клапани / управлението), което е на самия компресор чисто ново. А втора ръка и то с познати да не вземам цял компресор. Навсякъде ми казваха че въври с компресора. При мен колата падаше цялата и ми даваше грешка и беше меко казано отвратително за каране. Ако намериш въпросните клапани чисто нови ще съм благодарен да споделиш от къде си го взел.
Ще пробвам да пусна, да.

Иначе ето - неоригинално и на wabco:

https://www.maxpeedingrods.com/product/ ... 75176.html

https://www.msparts.eu/en/pneumatic-sus ... ailed.html


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 20.02.2020
Кара: F11 525

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от Tocka » 21 Мар 2021, 23:51

MMG написа:
Tocka написа:Да ако можеш пусни принудително компресора да знаеш дали работи. Аз не можах да намеря въпросното клапанно тяло (клапани / управлението), което е на самия компресор чисто ново. А втора ръка и то с познати да не вземам цял компресор. Навсякъде ми казваха че въври с компресора. При мен колата падаше цялата и ми даваше грешка и беше меко казано отвратително за каране. Ако намериш въпросните клапани чисто нови ще съм благодарен да споделиш от къде си го взел.
Ще пробвам да пусна, да.

Иначе ето - неоригинално и на wabco:

https://www.maxpeedingrods.com/product/ ... 75176.html

https://www.msparts.eu/en/pneumatic-sus ... ailed.html


Sent from my iPhone using Tapatalk

Много благодаря . Ако всичко - реле, бушони възглавници, управление и компресор работи и е здраво 99.9% проблема ще ти е в тази част.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Проблем с въздушно окачване

Мнение от MMG » 25 Мар 2021, 23:22

Колегата msch се оказа прав! Големи благодарности!


Беше включен transport mode. Изтрих го с ISTA+, но нивото не се възстанови веднага. Излезе грешка на екрана Driving comfort restricted нещо си. После направих тест на комресора, като той си работеше както трябва. След това реших да направя тест на сензорите за ниво и взе, че се вдигна. Все още грешката излиза, но важното е, че няма да я карам легнала, докаро разбера от какво е.
P.s. Преди време показваше, че е проблемен левият семзор, а той беше сменян. Извадих го тогава и напръсках с контактен спрей и съобщението изчезна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 20.02.2020
Кара: F11 525

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от Tocka » 25 Мар 2021, 23:36

MMG написа:Колегата msch се оказа прав! Големи благодарности!


Беше включен transport mode. Изтрих го с ISTA+, но нивото не се възстанови веднага. Излезе грешка на екрана Driving comfort restricted нещо си. После направих тест на комресора, като той си работеше както трябва. След това реших да направя тест на сензорите за ниво и взе, че се вдигна. Все още грешката излиза, но важното е, че няма да я карам легнала, докаро разбера от какво е.
P.s. Преди време показваше, че е проблемен левият семзор, а той беше сменян. Извадих го тогава и напръсках с контактен спрей и съобщението изчезна.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Тази грешка ми е до болка позната. Като се сетя как изглежда и настръхвам. В крайна сметка след като ми смениха въпросното клапанно тяло ( сега е втора ръка ) и към момента, нямам проблем.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 26.11.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от djCOBE » 30 Мар 2021, 21:59

Здравейте! На дали ще съм много полезен, просто ще споделя какво стана при мен.
Бяхме на почивка на балкан и имаше много сняг. Тогава за първи път ми светна лампата на таблото , че колата не е нивелирана. Покарах я малко, но не се оправи и по същия начин задницата от едната страна беше клекнала. В следващите няколко дни ту се оправяше , ту провисваше. В крайна сметка се оказа разпределителния клапан на компресора , който се оказа клеясал и очевидно бе спичал в определена позиция. Тогава незнаех , че се продават клапанчета отделно от компресора и взех комплект компресор втора ръка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Проблем с въздушно окачване

Мнение от MMG » 31 Мар 2021, 19:06

Няма лошо в споделянето, нали това е идеята на форума.

При мен обаче дава тази грешка. Пробвах да почистя сензора и буксата с контактен спрей, но не се оправи.

480D81: REAR LEFT SENSOR, SENSOR VOLTAGE LESS THAN OPERATING RANGE, SHORT CIRCUIT TO GND OR WIRE BREAK


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 21.11.2020
Пол: Мъж

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от pavel66 » 16 Май 2021, 14:25

1.jpg

Колеги някой ако знае откъде в България може да се купи магнитен клапан за въздушния компресор.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от MMG » 22 Май 2021, 18:43

MMG написа:Няма лошо в споделянето, нали това е идеята на форума.

При мен обаче дава тази грешка. Пробвах да почистя сензора и буксата с контактен спрей, но не се оправи.

480D81: REAR LEFT SENSOR, SENSOR VOLTAGE LESS THAN OPERATING RANGE, SHORT CIRCUIT TO GND OR WIRE BREAK


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да се оплача, че смених сензора, изтрих грешката, но тя се появява отново при даване на контакт.
Някой да има идеи?

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от fitter » 22 Май 2021, 20:43

MMG написа:
MMG написа:Няма лошо в споделянето, нали това е идеята на форума.

При мен обаче дава тази грешка. Пробвах да почистя сензора и буксата с контактен спрей, но не се оправи.

480D81: REAR LEFT SENSOR, SENSOR VOLTAGE LESS THAN OPERATING RANGE, SHORT CIRCUIT TO GND OR WIRE BREAK


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да се оплача, че смених сензора, изтрих грешката, но тя се появява отново при даване на контакт.
Някой да има идеи?

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Гледахте ли сензора на живи данни? Нов ли сложихте? Ако си сигурен че сензора е ок на 100% (провери дали ще работи от другата страна) тогава прозвънете кабелите от сензора.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Проблем с въздушно окачване

Мнение от MMG » 22 Май 2021, 21:17

fitter написа:
MMG написа:
MMG написа:Няма лошо в споделянето, нали това е идеята на форума.

При мен обаче дава тази грешка. Пробвах да почистя сензора и буксата с контактен спрей, но не се оправи.

480D81: REAR LEFT SENSOR, SENSOR VOLTAGE LESS THAN OPERATING RANGE, SHORT CIRCUIT TO GND OR WIRE BREAK


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да се оплача, че смених сензора, изтрих грешката, но тя се появява отново при даване на контакт.
Някой да има идеи?

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Гледахте ли сензора на живи данни? Нов ли сложихте? Ако си сигурен че сензора е ок на 100% (провери дали ще работи от другата страна) тогава прозвънете кабелите от сензора.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Как в Иста може да се види сензора на живи данни? Този не е нов, сегашният (старият) беше нов макар и май неоригинален (има изтрита номенклатура, там където стои парт номера; слаган е от предният собственик).
Пръсках пак с контактен спрей..

Кабелите незнам как да ги прозвъня, нямам идея къде излизат от другия край.
Добра идея е да ги разменя с десния, ще пробвам.

Между другото, въпреки грешката със сензора колата стои равна от двете страни.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook