F07 вода в багажника при акумулатора

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от bereta » 22 Мар 2020, 21:33

Здравейте, днес правих малък ремонт по колата и за по-сигурно разкачих акумулатора. Само, че в отсека беше пълно с вода. Махнах акумулатора за да подсуша, пробвах с парцал, но водата беше доста и взех маркучле с което я дръпнах, със сигурност беше около половин литър. Абсолютно чиста вода, по дъното няма следи от кал или друга наслоена мърсотия. Имам два въпроса: първо тъй като дъното е двойно, дали има някъде оставен дренаж, който да се е запушил и не позволява на водата да изтича (нямам канал да проверя) и второ от къде влиза тази вода? Аз предполагам, че е през капака на багажника при миене или при силен дъжд. Има ли дренажи на самия капак, някъде под пластмасите които е възможно да са се запушили. От както имам колата, над три години е с доста ръжда по бравата на багажника в бронята. Надявам се да помогнете със съвет и практически опит, за да не откривам сам топлата вода, стига ми тази в багажника :). Благодаря.
Ride on

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от bereta » 30 Мар 2020, 15:12

Моята "борба" с водата продължава. След неколкократно подсушаване по описания начин, коша продължи да се пълни с вода. Колата не е карана, то валя и сняг, който се стопи върху нея. И в събота пак подсуших, свалих акумулатора и някои от страничните кори, почистих и забърсах местата на които имаше влага и калчица (включително и малкия капак на багажника, на него има по един джоб с дупка). И 10-15 минути поливах с маркуча, първо само бронята, после стоповете и накрая капака и половината кола. Бях "затворил" и един приятел вътре да гледа. Така и не потече вода от никъде. След 10-15 минутно каране водата пак взе да се появява. Чиста като от изворче. Пак бърсане и подсушаване, в неделя сутрин пак беше избило вода, пак бърсане и подсушаване, каране и следобяд пак проверка и пак .... вода и пак подсуших. Тази сутрин (пак беше избило вода) я закарах на бояджия за заден десен калник и задна дясна врата. Помолих го да ми свали бронята и стопа да погледна, ами и там не видях нищо съмнително. Не видях да имам и дренажни тапи (тези които са сцепени и се запушват от боклуци) между бронята и купето или под калника. Стопа е чист и сух, всичко си е оригинално без удари. Май накрая ще пробия един отвор в дъното и няма да се занимавам.
Ride on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от equipment » 31 Мар 2020, 21:31

Наистина странна работа, колега. Дано се открие проблемът,че и ти да си спокоен : )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от expl0de » 31 Мар 2020, 22:49

Нз къде точно ти седи акумулаторът, но ако е в областта на десния калник има възможност да е от стопа, от удар - като отвориш багажника отгоре по купето виж дали има някакво отлепяне на шевовете, друг вариант е от вратичката за зареждане на гориво(при неправилно поставена дренажна тръба или по-често лош контакт между гуменото уплътнение и метала на калника.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от bereta » 01 Апр 2020, 21:07

Не е от стопа. Мястото където е имало “интервенция” по десния калник се оказа ок. Вече е пребоядисано, всички шевове видимо са ок. Тук намерих едно видео със същия проблем, но за съжаление без отговор: https://youtu.be/S0F-AFkrRic. Най-интересното е, че все още се появява вода, 4-5 дни след поливането. Значи някъде се пълни и после бавно се просмуква. В събота пак ще поливам започвайки от бронята и през интервал от два часа ще качвам водата към стопа, капачката на резервоара, капака на багажника и шибедаха. Имам съмнения и за страничното задно малко прозорче. Почти съм сигурен, че се просмуква от дясно. Ето и още едно видео, не точно за моя модел, но е показателно: https://youtu.be/wxpzh7OJPys. И една тема от нашия форум: BMW Club Bulgaria - Виж темата - Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения
viewtopic.php?f=116&t=240323. Няма да се отказвам, но и пробиването на отвор е вариант ::)).
Ride on

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от Giorceto » 02 Апр 2020, 10:08

При Е61 понеже подхвана темата, има дренажни тръби ако колата е с панорама, махат им се тапите накрая и се продухват и всичко е ок. При Ф сериите не съм чел да имат проблем там. Имаш ли панорама или не?
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от adovet » 02 Апр 2020, 10:13

Имах същия проблем, даже така се беше напълнило че се удави релето за помпата в резервоара. Проблема е фабричен при Ф сериите. Вода влиза от оплътнението на резервоара, от където се налива гориво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от bereta » 02 Апр 2020, 17:25

“Имаш ли панорама или не?” Да имам, но при мен задните дренажи са едни доста големи отвори точно до пантите на капака на багажника и там всичко е ок, проверено. “Вода влиза от оплътнението на резервоара, от където се налива гориво.” Колега имаш предвид под капачката, където се слага пистолета при зареждане или самата тръба, която отвежда горивото до резервоара? Планирал съм проверка и на този детайл. Благодаря за дадените съвети, няма да се отказвам и ще информирам задължително. https://m.fakti.bg/avto/223217-odrusaha ... -bagajnika Ето и една публикация, че проблема е по-скоро традиция :lol:, но за нас няма кампания и компенсация.
Ride on

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от adovet » 03 Апр 2020, 8:26

bereta написа:“Имаш ли панорама или не?” Да имам, но при мен задните дренажи са едни доста големи отвори точно до пантите на капака на багажника и там всичко е ок, проверено. “Вода влиза от оплътнението на резервоара, от където се налива гориво.” Колега имаш предвид под капачката, където се слага пистолета при зареждане или самата тръба, която отвежда горивото до резервоара? Планирал съм проверка и на този детайл. Благодаря за дадените съвети, няма да се отказвам и ще информирам задължително. https://m.fakti.bg/avto/223217-odrusaha ... -bagajnika Ето и една публикация, че проблема е по-скоро традиция :lol:, но за нас няма кампания и компенсация.

точно където се зарежда с гориво, квадратно голямо уплътнение около капачката. Сменя се кофти, но след смяната при мен няма проблем. Линка дето си дал е за Е60 и няма общо с Ф серията. Иначе самото уплътнение го взех мисля беше около 70-80лв от Дарукар

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от bereta » 18 Апр 2020, 13:33

Готов съм с едно обобщение на проблема. При едно от поливанията с вода на колата, но отдолу на пода на багажника, като преди това бях подсушил добре вътре и бях поставил корите върху отсека за акумулатора с изненада открих капки вода по целия акумулатор, най-вече отстрани. Все едно бях пръскал вътре. Беше си чист конденз, нещо като банани в найлон в кашона. На другата сутрин след каране на късо разстояние пак имаше влага по акумулатора, но много малко, беше дъждовно и доста хладно. След като ми писна да бърша издухах хубаво на всякъде с пистолет с въздух от компресор, пъхнах навсякъде където се виждаше отвор или ниша и подсуших идеално. След миене на автомивка, поливане с маркуч доста време и няколко пъти дъжд - влага няма. Аз си го обяснявам по следния начин. Колата в момента се кара на къси разстояния и акумулатора /който е на 7 г./ се зарежда "по-агресивно", а при зареждане се отделя доста топлина. Самото отделение е доста добре изолирано с две кори отгоре към купето. Прибавяйки и това, че сутрин беше доста студено, дори с минусови температури, а после се стопляше до 18-20 градуса е логично да е било от конденз насъбран с времето през есенно-зимен-пролетен сезон. Другото, което забелязах, е че под акумулатора, на "втория под" върху който е поставен има една кръгла капачка, която за съжаление не снимах, и не се сетих да развия. Предполагам, че под нея има "дунапрен" който да поема влага. При следващо сваляне на акумулатора ще я развия за да задоволя любопитството си. Факт е, че вече две семици е идеално сухо. Сигурно е помогнало и свалянето на корите и почистването им от боклуци и кал. За сега това е от мен. Има ли нещо ново ще пиша. Благодаря ви и Весели и Светли Празници.
Ride on

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от bereta » 23 Апр 2020, 14:10

Здравейте, пиша за да обобщя резултатите при мен. При едно от многократните поливания с маркуч, но този път отдолу по пода на багажника, след като бях подсушил добре, пак се появи вода, но забелязах и доста конденз (направо си бяха едри капки) по страните на акумулатора. Подсуших и избърсах добре самия акумулатор, през нощта валя и на сутринта след като карах колата пак имаше конденз по него и вода на дъното. Тогава избърсах и издухах с пистолет с въздух навсякъде където успях да "бръкна" по дъното, продухах и маркучлето от акумулатора за изпаренията. Сега вече бях абсолютно сигурен, че е наистина сухо. После имаше автомивка, поливане с маркуч с доста силна струя и няколко пъти ме валя дъжд, включително и онзи ден цял ден валя. Сега вода няма и конденз няма. Със сигурност свалянето и почистването на пластмасите по които се стича водата покрай капака е помогнало, но си мисля и за конденза. Моето обяснение е следното: акумулатора е вече на повече от 7 години, оригиналния на колата. И понеже сега се кара само на къси разстояния, а сутрините бяха доста студени, после рязко се стопляше (температурна инверсия) и акумулатора се е зареждал доста "агресивно" при което има загряване и последващо изстиване (от протичащите вътре процеси), и така по няколко пъти на ден, а и е доста добре изолиран към купето с кора и капак. Та по тази логика за мен поне обяснението е, че това е нормално за есенно-зимния-пролетен сезон. Под самия акумулатор когато го свалях забелязах, че има една капачка (колкото капачка на буркан) под горното дъно, но не успях да я отвия да погледна, май трябва специален ключ, пробвах с чук и отвертка, но реших да не насилвам нещата. Може би под нея има дунапрен или друг материал, който да събира конденза и след това да се изпарява от там. Ако е така, значи през нея се е просмуквала водата и след всяко подсушаване от там е изтичала по дъното. Ако някой е виждал тази капачка и знае с какво преназначение е нека да сподели, за съжаление не я снимах. Важното, че за сега от две седмици всичко е сухо, дано така си и остане. Ако има промяна естествено ще пиша.
Ride on

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от bereta » 23 Апр 2020, 21:24

Не знам какво е станало, но първото ми “обобщение” от 18.04.20. до днес не беше получило одобрение и не беше публикувано, а не си бях запазил и чернова. За това днес писах на ново - и резултата е две почти еднакви мнения, писани в интервал от пет дни, но публикувани едновременно. Грешката не е моя, нека модераторите преценят дали да останат и двете.
Ride on

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.08.2018
Пол: Мъж
Кара: F07
Детайли за колата: 530d xdrive

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от blackjack1 » 12 Май 2020, 0:41

Колега, и при мен имаше същия проблем. И аз не можах да намеря откъде идва водата. Единственото, което намерих беше едно уплътнение отстрани на голямата врата на багажника, което имаше запушена дупка за дренаж. Когато се отвори голямата врата, изтичаше вода.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от bereta » 15 Май 2020, 14:34

Да и при мен преди това, когато вдигнех големия капак след дъжд или автомивка винаги изтичаше вода в задния му край. Сега за мен по-интересен е въпроса с конденза по акумулатора. Но това мое твърдение вече ще мога да “изследвам” пак есенно-зимния сезон. Важното е, че сега е сухо и дано така си и остане. Естествено вече по-често ще прочиствам от листа и боклуци.
Ride on

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: F07 вода в багажника при акумулатора

Мнение от bereta » 17 Окт 2020, 16:58

Тъкмо си мислех, че за мен темата е приключена и днес, след снощния дъжд отново вода. Цяло лято след силен дъжд и мивка проверявах и винаги беше сухо. Всички кори по пътя на водата са все така чисти, акумулатора е сух отстрани. Ще “издухам” пак с въздух и продължавам да търся.
Ride on

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook