Отново за двутактовото масло в нафтата

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от xexoral » 11 Яну 2021, 14:14

Това южноафриканско изследване се върти в нета от известно време, не знам защо мислите, че е супер яката работа и слага точка на дискусията. Най-малкото там го изкарват толкова вредно, че досега трябваше 2 двигателя да съм хвърлил в кофата.
Също така най-масово се долива масло в дизела в Германия. Те са центърът на тази “мания”. Също именно Мерцедес ги хванаха при прословутия транс-азиатски преход с мерцедеси Е класа, които бяха придружавани с цистерни немска нафта (за да не рискуват с азиатска и руска) + двутактово моторно масло. :) Още доста аргументи има, но да не се повтарям. Южноафриканското изследване за мен не струва, защото практиката доказва на 100%, че това, което показва не е истина. Там го изкарват, че 5-10к км с масло и инжекторите са за кофата - това не е вярно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от chris_barnes » 11 Яну 2021, 14:17

Аз пак питам ДПФа как се държи с масло в нафтицата


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от xexoral » 11 Яну 2021, 14:20

Нормално, много хора казват, че маслото гори по-чисто от дизела така или иначе. Ползите, които изтъкват привържениците на маслото в немските форуми са, че инжектори, гнп-та и дпф-и не се сменят. Има някакви хора цитират пробези от 500-600+ хиляди километри с оригинални гореизброени компоненти.
И то точно с “проблемните” на бош.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от chris_barnes » 11 Яну 2021, 14:25

Само да питам нещо, понеже не ми стана много ясно. Тук темата какво точно дискутира:

1) карам с евтина нафта но я подобрявам с масло защото излиза по-евтино от премиум такава
2) слагам масло на всяка нафта, всичко има нужда от масло
3) абе чувал съм че е яко ама някой да каже дали си е чупил колата с масло в нафтата

Аз не съм фен на маслото в нафтата защото: 1) това ми напомня трабантите дето мереха масло и сипваха като зареждаха
2) нещо което работи не се пипа (доволен съм от авио дизел
3) вече съм давал няколко хил лв за рециклаж на дюзи на друго бмв и не ми де експериментира


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от xexoral » 11 Яну 2021, 14:26

Аз слагам, за да избегна последната т. 3), както и за горивната помпа.
Ти как прецака дюзите на предното бмв?

Иначе да, според мен всяка нафта има нужда от масло и също скапана нафта няма да се подобри от масло :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от chris_barnes » 11 Яну 2021, 14:31

От простотия хаах. Купих по-големи дюзи за ъпгрейд, дадох ги в София Дизел Център, те ме сапунисаха че всичките са Чао и услужливо предложиха 240 на брой за рециклаж или 180 на брой да вземат счупените и да ки дадат употребявани работещи. Избрах второто...няколко месеца след това имах проблеми с колата, свалих дюзите и моя майстор ги занесе в друг сервиз, прегледаха ги и казаха : абе можем да ги калибрираме да са горе долу, но има повлекли и ако искаш да са перфектни трябва рециклаж за 1000лв. платих ги пак и вече знам - ако работи не се пипа


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Kurtov » 11 Яну 2021, 14:40

Аз съм слагал добавка за дизел на която си пишеше, че подобрява смазочните свойства на горивото.
Ето за тази става въпрос - https://maslo1.com/avto-dobavki/dobavki ... t_id=20055
Не знаех за този стандарт.
Ето какво намерих - https://www.youtube.com/watch?v=hdLXIns6AMM
No smoke, no fun :mhihi: .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Kurtov » 11 Яну 2021, 14:44

xexoral написа:Нормално, много хора казват, че маслото гори по-чисто от дизела така или иначе. Ползите, които изтъкват привържениците на маслото в немските форуми са, че инжектори, гнп-та и дпф-и не се сменят. Има някакви хора цитират пробези от 500-600+ хиляди километри с оригинални гореизброени компоненти.
И то точно с “проблемните” на бош.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Имаш предвид Bosch CP4 ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от xexoral » 11 Яну 2021, 14:45

Да.
То последващите ревизирани модели са точно от някакви материали и т.н. направени да издържат повече на триене. Но ако си има мазане cp4 е вечна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от ekalchev » 11 Яну 2021, 15:14

Ако си избрал да вярваш на хора от форумите вместо на научно изследване си е твоя работа. За мен това изследване е доста добре направено и е всичко което ми трябва да си оформя мнение по темата. Не знам защо като искаш да смазваш просто не си сложиш добавка за смазване, която е доказана вместо да наливаш масло? Това малко ми напомня за лечението на болести в интернет. Професори и доктори измислили някакво лекарство но в интенет решили, че ако пиеш белина ще е се излекуваш по-добре.
Последна промяна ekalchev на 11 Яну 2021, 15:18, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от chris_barnes » 11 Яну 2021, 15:16

По темата: ползвал съм Бардал БДЦ на 2 мои коли за добавка към обикновената нафта на Ромпетрол и не е имало проблеми. На опаковката пише, че има смазочна функция.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от xexoral » 11 Яну 2021, 15:26

Аз съм виждал от първо лице в работата си как се наглася изследване, за да се угоди на спонсора на изследването. И да, не вярвам много на “нАучните” изследвания, не защото не вярвам на науката, а защото светът, който живеем не работи както трябва. Не съм убеден, че въпросното изследване не е компрометирано, за сметка на това емирично съм установил, че най-малкото не е вярно на 100%.
И да, за ваксините ми е същата позиция - не вярвам на “експертите” и няма да си сложа например . Тоест пак повече вярвам на “слухове”.
Иначе за добавката вместо масло - не виждам смисъл да слагам нещо, което е много по-скъпо, за да замести оригиналния продукт, който поначало е измислен да маже. Има редица тестове, които нагледно покаЗват как разни скъпи продукти се провалят с гръм и трясък срещу простото масло.
Навремето имаше много “научни” изследвания, които препоръчваха маргарин вместо масло от мляко, уж за да нямаме проблеми с холестерола. Май не останаха много хора, които да предпочитат все опе маргарина.
Съжалявам, че се отклоних от темата, но исках да поясня “откъде идвам”.
Занимавал съм се изследователска дейност и е тези среди се работи двойно - веднъж, за да се изкара каквото чорбаджията е платил, да се изкара като резултат. И втори път, ей така за спорта, за лично любопитство да си проучиш нещата за себе си. Второто никога не вижда бял свят.
Може и да е легитимно африканското изследване, но има шанс и да не е. Който мисли, че всяко “научно” изследване независимо и истинско е меко казано наивен.

П.С. Като цяло съм привърженик на по-простите и истински неща. Например карам ски и термобельото и чорапите са ми изцяло от вълна. Иначе има всякакви хай-тек супер-дупер материи и звучат много куул, които всъщност се опитват да имитират вълната, но не успяват дори да се доближат до качествата и. В случая вълната е и по-скъпа де, но идеята ми е, че в капитализма всичко е маркетинг.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Kurtov » 11 Яну 2021, 16:55

Като повдигнах темата не исках да заформя спор, а просто някой да каже 2-3 приказки от личен опит.
Ето една статия, където казват, че е безопасно да се слага 2т масло, но не е препоръчително.
Само не казват, защо не е препоръчително :lol: .
https://blog.amsoil.com/is-it-safe-to-a ... esel-fuel/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от xexoral » 11 Яну 2021, 18:59

То онлайн всеки разговор може да изглежда като спор. Няма интонация, нищо. Аз си го приемам като дискусия.
Проблемът на изследванията е, че за да се направи като хората (каквото е африканското) трябва си прилична сума пари. И в случая някой е заплатил тази сума. Точно в това е големият проблем за мен. Иначе ако успея да достигна до 100к км с маслото ще сваля дюзите, ей така да се види какво им се е случило. :)

Също обещавам, че ако междувременно нещо роди измежду дпф, дюзи, помпа - ще споделя и няма да скрия.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Ненко Вранков » 11 Яну 2021, 19:33

И пак няма да е релевантно, тъй като всеки ден им се трошат на хората ДПФ-ите и дюзите, понеже нафтата ни е кенеф... и над 90% от хората не слагат нито добавки, нито масло, а спират и зареждат... Искам да кажа, че и да счупиш нещо, съвсем не означава, че маслото ще е виновно.
Нека всеки си зарежда каквото прецени и добавя каквото реши - въпрос на лично виждане и избор си е.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook