Отново за двутактовото масло в нафтата

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от ekalchev » 11 Яну 2021, 19:37

Аз също съм споделям мнението, че всичко може да е манипулирано но не мисля, че в случая наливането на двутактово масло е някаква пазарна ниша, която производителите ще инвестират за да я завземат. Гледах добавката на бардал и тя стига за хиляди км, защото се налива по 30мл на резервоар и струва 35лв. Всеки си преценява на кое да вярва, важното е, когато някой твърди че наливането на двутактово масло помага, да даде данни за това че наистина е така. Ето аз 2 дизела на БМВ и 1 на мерцедес съм имал до сега никога не съм наливал двутактово масло и на никой не съм му правил помпата. Трябва ли да заключа, че не-наливането на двутактово масло е полезно за помпата? Защото такива са заключениетa в немските форуми, които съм чел. Някой слагал 2-3 години 2SO и помпата му не се счупила, следователно маслото е решението. Това е прекалено елементарно за мен. Аз затова не наливам нищо защото не вярвам нито на добавки нито на форумни шамани. Карам само с премиум дизела на ОМВ и не го мисля толкова, ако са капнали нещо в горивото за смазване ще е добре, ако не и се счупи, ще го ремонтирам. Познавам хора с БМВ дизели на стотици хиляди, които не им пука за колите особенно и те си наливат само нафта и си карат и проблеми нямат с помпите.

xeroral, иначе за това, че предпочиташ по-простите неща, някак си не се връзва тая философия с най-сложния дизел правен някога с 3 турбини и дюзи на 2400 бара :).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от A9A » 11 Яну 2021, 20:35

Всичките ми познати, които карат чисто нови автомобили (лични или служебни) никога са нямали проблеми с дюзи, помпа или турбо. Има автомобили на над 400к км и двигателите са супер. Автомобилите се карат с обикновенна нафта. Ако колата е пътник каквото и да и налееш ще умре...
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Jordana » 11 Яну 2021, 21:03

Тя "обикновената" нафта е В7 в България демек със 7% обемни растителна мазнина . Ако има нещо да се чупи в тия двигатели то се чупи заради рапичното олио не заради 5 милимунди синтетично 2Т масло което по начало си е предвидено да изгаря и да не прави проблеми .
В тоя тест няма нищо реално което да е от полза по простата причина че са използавни горива без био добавка . Преди 10 години може и да е било валидно и за нас написаното , вече не е .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от ekalchev » 11 Яну 2021, 21:05

Jordana написа:Тя "обикновената" нафта е В7 в България демек със 7% обемни растителна мазнина . Ако има нещо да се чупи в тия двигатели то се чупи заради рапичното олио не заради 5 милимунди синтетично 2Т масло което по начало си е предвидено да изгаря и да не прави проблеми .
В тоя тест няма нищо реално по простата причина че са използавни горива без био добавка .

Изследването е правено 2015 година. Всъщност от това което съм чел, е че био-дизела има много големи смазочни свойства обаче не го препоръчват като добавка заради другите негативни ефекти, така че растителната мазнина е плюс за смазването.

Bio-diesel might be the answer?
According to numerous researchers working in Australia, the US, Europe and Asia, tests of adding bio-diesel to ultra-low-sulphur diesel at a level of 1-2 per cent, which is a higher concentration than regular lubricity additives but improves the lubricity of the diesel by 30 per cent. A report by the CSIRO suggested adding one per cent of bio-diesel could improve lubricity by up to 65 per cent, but we couldn’t find any other literature to support that claim – although a lot of research into this subject is, unfortunately, hidden away behind pay walls.

But running neat bio-diesel in a diesel engine has its own problems in that its cloud point (the point at which it becomes wax and unusable) is much higher than regular diesel. The other issue is that while bio-diesel tends to have the same Cetane number as regular diesel, it produces less heat which could cause problems for DPFs.

Testing in the US, at the Worcester Polytechnic Institute has revealed that the use of bio-diesel can see a reduction in tail-pipe emissions compared with regular diesel. While the CSIRO and others have suggested that while particulate matter can be bigger with bio-diesel it is still captured by a DPF and burned but with less volume of particulate matter when compared to regular diesel.


Източник - https://magazine.unsealed4x4.com.au/uns ... sel-part-2

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от grkv » 12 Яну 2021, 7:51

Bardahl BDC предотвратява ли евентуалните драми с помпата на Н57?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Ненко Вранков » 12 Яну 2021, 10:09

Чак да ги предотвратява - не.. но определено е по-добре да караш с него. Лятото слагаш двойно - 20мл на 10л, а зимата 30мл на 10л.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от xexoral » 12 Яну 2021, 12:09

Сложете си между палеца и показалеца бардал и маслото за сравнение.
Мазането на бардал, ако го има изобщо, е много по-малко от маслото и като се добави, че количеството бардал, което се слага е много по-малко от маслото. Сумарно разликата спрямо маслото става огромна.
Не казвам, че бардал е лоша добавка, но не бих разчитал на нея да маже.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от ekalchev » 12 Яну 2021, 13:17

Много от тези добавки работят като формират хим. съединения след като попаднат в нафтата. Може много малко количество активно вещество като се свърже с нафтата да произведе голямо количество смазка в нафтата. Такива тестове с пръсти са абсолютно несериозни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от xexoral » 12 Яну 2021, 14:58

Все пак маслото е направено да смазва двутактови двигатели, които нямат друга смазка. Съмнявам се трабантът, скутерът или каквото и да е там двутактово да може да работи с бардал вместо с масло. Бих заложил, че ще блокира скоропостижно. Смазващите качества на маслото разтворено в гориво не са мит, а факт.
Колкото до хипотетичната възможност бардал да генерира смазващи свойства след като се смеси с нафта - мисля, че е най-малкото силно спекулативно подобно твърдение.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Kurtov » 12 Яну 2021, 15:24

ekalchev написа:Много от тези добавки работят като формират хим. съединения след като попаднат в нафтата. Може много малко количество активно вещество като се свърже с нафтата да произведе голямо количество смазка в нафтата. Такива тестове с пръсти са абсолютно несериозни.


Може и така да е, не споря.
Сигурно затова Бардал БДЦ замръзва, ама като се сложи по 2мл на литър дизел и вече дизела не замръзва на ниски температури :mhihi: .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от ekalchev » 12 Яну 2021, 15:45

Аз не защитавам тезата, че добавките са за препочитане. Не им вярвам и аз. Просто такива тестове с пръсти не са критерий за нищо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от FaceOff » 14 Яну 2021, 14:52

kluna_ написа:Тестовете доказаха:
НЯМА СМИСЪЛ

http://www.fuelexpert.co.za/2-stroke-oi ... -study.php
Офффф, тая статия сме я коментирали толкова пъти, че направо съм изморен вече.. с две думи, ако внимателно я прочетеш и хубаво проследиш графиките в нея, виждаш, че е пълна с глупости, и че е направена от петролна компания, която всъщност има подобен продукт на пазара.. Какво да кажа повече.. 50 хиляди карах с разпръсквачи за смяна (давани за проверка на две места), и стойностите на корекциите си бяха почти перфектни а зареждах една от най-евтините нафти на пазара (не че е по-различна от която и да било друга в бг). Същата кола се кара от друг от 10 хиляди вече, нафта се сипва от по-квалитетни (уж) бензиностанции, но без да се добавя 2т масло.. еми, не е баш същата, а е дадена в перфектно здраве..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 31.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535xd LCI

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от Kartoff » 28 Фев 2021, 23:45

ekalchev написа:Карам само с премиум дизела на ОМВ и не го мисля толкова, ако са капнали нещо в горивото за смазване ще е добре, ако не и се счупи, ще го ремонтирам.


Ето това направо ме гръмна ! Никога не съм предполагал, че ще видя как някой споменава, че кара с гориво от OMV и то ей така без да му мигне окото :shock: Явно наистина си ектремист и не ти пука какво ще стане :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от ekalchev » 01 Мар 2021, 9:10

И какво трябва да очаквам да стане? С какво гориво трябва да карам според теб?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Отново за двутактовото масло в нафтата

Мнение от grkv » 01 Мар 2021, 9:28

Всеки си има някакво лично мнение относно дадени вериги бензиностанции което лежи основно на слухове, митове и шесто чувство :lol:
Несериозно е да се каже, че толкова голяма верига като ОМВ е крайно лоша и опасна... ако е, да се е чуло отдавна :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook