XHP FLASH скоростна кутия

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 30.06.2017

XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от beyouu » 20 Апр 2019, 22:32

Здравейте пак момчета. Пускам това тук, ако има някой запознат с това, да даде мнение.
Видях в страницата на БМмоторс че предлагат флаш - нещо като ремап на кутията. Става по чувствителна и по бърза. Има ли някой представа как работи тоЗи флаш и какви плюсове и минуси има. Цената му не е малка. Момчетата са написали няколко плюса в поста си, но за минуси не. Дали това скъсява живота на кутията и какво се случва с торка? Мисля да пробвам това нещо има 24 часа период в който ако поискам ще ми го махнат. Ето и линка ( не знам дали това е позволено (не е)).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от don't be » 21 Апр 2019, 7:36

beyouu написа:Здравейте пак момчета. Пускам това тук, ако има някой запознат с това, да даде мнение.
Видях в страницата на БМмоторс че предлагат флаш - нещо като ремап на кутията. Става по чувствителна и по бърза. Има ли някой представа как работи тоЗи флаш и какви плюсове и минуси има. Цената му не е малка. Момчетата са написали няколко плюса в поста си, но за минуси не. Дали това скъсява живота на кутията и какво се случва с торка? Мисля да пробвам това нещо има 24 часа период в който ако поискам ще ми го махнат. Ето и линка ( не знам дали това е позволено (не е)).



Не знам кои са БМмоторс, но масово хората карат с такъв ремап, до сега минуси не съм чул да има. Не знам колко ти искат като цена, но тук масово е 350-400 лв.
За милиони-няма закони.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 30.06.2017

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от beyouu » 21 Апр 2019, 7:40

Оказа се че линкът не е позволен тук, за което се извинявам. Пише ремапът е 450 лв там. Ще събера още няколко мнения и се мятам и аз.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от Dextuar » 21 Апр 2019, 8:40

Колега, май не си ползвал търсачката ми се струва ;)

Написаното в тази тема важи и за 8ZF :smoke:

viewtopic.php?f=4&t=425846

П.С: Предлагам да се отключи предишната тема, като се изтрият ненужните мнения, включително и моите, и съберем цялата информация на едно достъпно място :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от PolandBall » 19 Май 2020, 23:33

Здравейте, понеже другате тема е заключена, ще питам тука.

От няколко дена чета нагоре-надолу по форумите за xHP, и като цяло мненията са много положителни. Въпроса ми е, тоя флаш как се отразява на скоротстна кутия? Предразполага ли е да се чупи по-лесно или към някакви дефекти?
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от Taruno » 20 Май 2020, 11:31

PolandBall написа:Здравейте, понеже другате тема е заключена, ще питам тука.

От няколко дена чета нагоре-надолу по форумите за xHP, и като цяло мненията са много положителни. Въпроса ми е, тоя флаш как се отразява на скоротстна кутия? Предразполага ли е да се чупи по-лесно или към някакви дефекти?


Не странични ефекти няма и колегата Ацалов също прави флаш, защото тия горе не съм ги чувал. При F сериите stage 2 премахва торк лимитъра на 3та и 6та и колата се разгръща една идея по-добре. При мен вече половин година се тества :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от ekalchev » 20 Май 2020, 11:35

Защо БМВ/ZF ще сложат torque limiter ако не е нужен?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от Taruno » 20 Май 2020, 11:54

ekalchev написа:Защо БМВ/ZF ще сложат torque limiter ако не е нужен?


За да сменя на по-високи предавки предварително и да падат емисии и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от ekalchev » 20 Май 2020, 12:12

Taruno написа:
ekalchev написа:Защо БМВ/ZF ще сложат torque limiter ако не е нужен?


За да сменя на по-високи предавки предварително и да падат емисии и т.н.

Това не отговаря на описанието на сайта на xHP. Ако беше така, torque limiter-a нямаше да го има в ръчен режим защото ти определяш кога да превключва.

but you still need to get rid of the torque limiters in 3rd and 6th gear, so your engine tune can fully deliver? Then the Stage 1 is the right one for you. It keeps stock behaviour in all modes, but raises line pressure for high power cars and sets your torque limits to > 1000 Nm


Аз го разбирам така - когато torque-a на двигателя достигне до границата на ск. кутия която е 800nm (според производителя ZF), ск. кутия по някакъв начин прекъсва предаването на тоя голям въртящ момент към колелата за да не счупи или преждевременно износи предавки. Това прекъсване нямам представа как става но примерно може да отключи torque converter-a и да му позволи да превърта. Интересен е въпроса защо на 3та и 6та предавка - аз си мисля че конструкцията на кутията е такава че при тези предавка риска да счупиш нещо е по-голям. На фейсбук сайта на тези има доста въпроси за torque limiter-a и опасно ли е дали се махне, но не е отговорено. Мисля че липсата на отговор е потвърждение, че това трябва да се прави с ясното съзнание, че си превишаваш допустимите стойности на въртящия момент на кутията и надежноста на автомобила.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от PolandBall » 27 Май 2020, 1:42

Taruno написа:
PolandBall написа:Здравейте, понеже другате тема е заключена, ще питам тука.

От няколко дена чета нагоре-надолу по форумите за xHP, и като цяло мненията са много положителни. Въпроса ми е, тоя флаш как се отразява на скоротстна кутия? Предразполага ли е да се чупи по-лесно или към някакви дефекти?


Не странични ефекти няма и колегата Ацалов също прави флаш, защото тия горе не съм ги чувал. При F сериите stage 2 премахва торк лимитъра на 3та и 6та и колата се разгръща една идея по-добре. При мен вече половин година се тества :)


Благодаря за инфото, колега! Скоро ще му ида на посещение :mhihi:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от PolandBall » 05 Сеп 2020, 11:35

Здравейте, картите за стейдж 1,2 и 3 могат ли да се смъкнат от някъде и да се флашнат през андроид?
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от Dextuar » 05 Сеп 2020, 11:46

PolandBall написа:Здравейте, картите за стейдж 1,2 и 3 могат ли да се смъкнат от някъде и да се флашнат през андроид?
Я разкажи гениалния план, преди да окотиш кутията ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от ekalchev » 05 Сеп 2020, 11:49

Да не флашнеш кутията с някой филм от торент :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от PolandBall » 05 Сеп 2020, 12:07

Dextuar написа:
PolandBall написа:Здравейте, картите за стейдж 1,2 и 3 могат ли да се смъкнат от някъде и да се флашнат през андроид?
Я разкажи гениалния план, преди да окотиш кутията ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Искам да и флашна стейдж 1 или 2, нищо повече. :)
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от Dextuar » 05 Сеп 2020, 13:50

PolandBall написа:
Dextuar написа:
PolandBall написа:Здравейте, картите за стейдж 1,2 и 3 могат ли да се смъкнат от някъде и да се флашнат през андроид?
Я разкажи гениалния план, преди да окотиш кутията ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Искам да и флашна стейдж 1 или 2, нищо повече. :)
И кое те спира при положение, че има всичко описано стъпка по стъпка как се прави?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook