XHP FLASH скоростна кутия

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от @2bar » 08 Фев 2021, 20:41

iasend написа:За да се намали приплъзването им при голямо натоварване особено когато колата е със повишена мощност спрямо заводската...съкращава живота на кутията но пък запазва изобщо здрави съединителите при юнашко каране

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk


не те разбирам много, ама карай. В най - добрият случай се износват само съединители, които ги има като резервен кит. Сменяш и отново си в играта.

на страница пише , че в xHP Flash License има "Includes all Customization Options for your BMW: Shiftpoint Editor, customize Launch Control, Torque Limiters, Throttle Blips and much more".

С думи всичките промени, които са направени в Stage 1, Stage 2 and Stage 3 OTS Maps може сам да си ги направиш. Или поне аз така го разбирам.
Някой играл ли си тези опции или повечето качват готови карти Stage 1/2/3 ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от iasend » 08 Фев 2021, 21:31

Да ако прочетеш достатъчно, имаш представа какво правиш и имаш време да изпробваш различни варианти картите не са задъжителни

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от @2bar » 08 Фев 2021, 21:34

iasend написа:Да ако прочетеш достатъчно, имаш представа какво правиш и имаш време да изприбваш различни варианти картите не са задъжителни

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk


това и аз го знам, сега чакаме да се обади и някой, кой вече го е правил :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от iasend » 08 Фев 2021, 22:12

Свали си наръчника на английски всичко е описано в него доста подробно за всяка опция...Xhp manual.....ако имаш конкретни въпроси пиши пак
P.S не мога да добавя линка но в гугъл излиза веднага

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от Dextuar » 12 Фев 2021, 14:42

@2bar написа:
iasend написа:Да ако прочетеш достатъчно, имаш представа какво правиш и имаш време да изприбваш различни варианти картите не са задъжителни

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk


това и аз го знам, сега чакаме да се обади и някой, кой вече го е правил :D
Напълно безсмилено е да си пишеш сам картата, защото нито ще е по-добре от наличните stage-ве, нито ще е нещо, което през custom модула да не може да настроиш. Говорим за ежедневни коли. Отделно някои от картите, с които се прави бързината на Stage 3, са заключени или по-скоро скрити.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от MadChicken » 12 Фев 2021, 14:56

Жалко че все още има unsupported комбинации шаси-кутия, например F25 с N52 и GA8HP45X...
В такива случаи нещо изцяло "на ръка" може ли да се прави? Аз бих се радвал и само скоростите да ми показва на таблото :ok:
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от iasend » 12 Фев 2021, 15:37

Dextuar написа:
@2bar написа:
iasend написа:Да ако прочетеш достатъчно, имаш представа какво правиш и имаш време да изприбваш различни варианти картите не са задъжителни

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk


това и аз го знам, сега чакаме да се обади и някой, кой вече го е правил :D
Напълно безсмилено е да си пишеш сам картата, защото нито ще е по-добре от наличните stage-ве, нито ще е нещо, което през custom модула да не може да настроиш. Говорим за ежедневни коли. Отделно някои от картите, с които се прави бързината на Stage 3, са заключени или по-скоро скрити.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Освен повишеното налягане на stage 3 (не допълнителното с още 15%) не съм видял друго нещо което да го няма по настройките...какво визираш друго кието го няма...моята идея беше че ако имаш представа какво целиш не е необходимо да се плащат и картите

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от pimpo » 12 Фев 2021, 18:07

И аз премислям подобна стъпка на е60 с n52b25. Това, което ме дразни при автомата е, че не е никак директен. Понякога подавам леко газ, а не усещам никаква промяна в ускорето. Друг път обратното - ускорява повече от очакваното. Въпросът ми е към някой с този мотор и ремап на кутията: става ли по-директна на D? Рядко карам на спорт. Знам, че там е по-пъргава, но не ми харесва да стои винаги на по-високи обороти. Не ми трябва да сменя по-бързо или по-късно. Просто искам да е по-динамична и да усещам всяко мърдане на педала на газта.
Също така се чудя дали да ида при дилър да ми го направи или да си купя сам лиценза и да си цъкам всяка опция. И каква ще е разликата в парите при всеки вариант?
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от Dextuar » 12 Фев 2021, 18:28

Отиди при дилър, за да тестваш дали ще ти хареса. При дилър може тест, като си го правим сам, не. Цената при дилър е по-евтина дори при легитимен такъв, при шано дори е още по-евтино.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от equipment » 12 Фев 2021, 18:56

pimpo написа:И аз премислям подобна стъпка на е60 с n52b25. Това, което ме дразни при автомата е, че не е никак директен. Понякога подавам леко газ, а не усещам никаква промяна в ускорето. Друг път обратното - ускорява повече от очакваното. Въпросът ми е към някой с този мотор и ремап на кутията: става ли по-директна на D? Рядко карам на спорт. Знам, че там е по-пъргава, но не ми харесва да стои винаги на по-високи обороти. Не ми трябва да сменя по-бързо или по-късно. Просто искам да е по-динамична и да усещам всяко мърдане на педала на газта.
Също така се чудя дали да ида при дилър да ми го направи или да си купя сам лиценза и да си цъкам всяка опция. И каква ще е разликата в парите при всеки вариант?

При ZF6 стейдж на кутията ще те изстреля в небесата. Разликата е огромна, не както при ZF8 да е едва забележима. А да не говорим и че при ускорение до 100 сваляш времето, а при 100-200 знам няколко човека при които времената им паднаха с 0,5 секунди., което е адски много. Така че, въобще не се чуди, а стейдж 3 си сложи, няма да съжаляваш :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от Ненко Вранков » 12 Фев 2021, 19:18

Aбсолютно подкрепям! При старите 6HP кутии разликата е УАУ. Заслужава си всеки лев.

pimpo написа:... Това, което ме дразни при автомата е, че не е никак директен. Понякога подавам леко газ, а не усещам никаква промяна в ускорето. .. Не ми трябва да сменя по-бързо или по-късно. Просто искам да е по-динамична и да усещам всяко мърдане на педала на газта...

Слагай Stage 3, ще си доволен. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от Dextuar » 12 Фев 2021, 19:28

И аз това съветвам, но хората ги е страх, че Stage 3 щял да им развали нещо и все искат 2-ката, но след това им идва акъла. Реално Stage 3 има само един вариант да ти развали кутията.

MadChicken написа:Жалко че все още има unsupported комбинации шаси-кутия, например F25 с N52 и GA8HP45X...
В такива случаи нещо изцяло "на ръка" може ли да се прави? Аз бих се радвал и само скоростите да ми показва на таблото :ok:

Няма да може, картите ги има, въпреки че уж ги настройват по всяко купе поотделно, поне така твърдят. Но частта с писането към колата явно е различна. Виждам съм на уж аналогични модели инсталацията да протича доста различно.

Иначе тази комбинация няма да се поддържа, бях ги питал за едно F10 със същата кутия и мотор, дадоха там някакво обяснение защо не им се занимава и че няма и да правят такива.

Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 31.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535xd LCI

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от Kartoff » 13 Фев 2021, 7:36

Колата я имам от понеделник... Вчера направихме Update на всичко, като от края 2013-та, когато е първата регистрация на колата нищо не е било Update-вано... Картите за навигацията също бяха версия 2013-нещо си :dunno: Накрая стана дума за xHP и викам слагай каквото прецениш, да пробваме, аз претенции нямам... Е, сега съм със Stage 3 и снощи покарах малко и като цяло се държи много добре. Нищо общо няма със Е61-ците, с 6HP26z или 6HP28, които карах преди, но на тях не съм слагал xHP... Няколко пъти при тръгване от светофар без много газ, на Comfort+ не разбрах кога смени до 7-ма скорост :mrgreen: Вече имам Лънч контрол, ама не съм го ползвал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от Dextuar » 13 Фев 2021, 9:22

Напълно безсмилено упражнение на тази кола, ако нямаш намерение да слагаш ремап на мотора. Но Любчо или който е бил там е видял възможност да изкяра още и се е възползвал от това, че колата е отскоро при теб и не познаваш кутията.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 1.05.2017
Местоположение: Варна
Детайли за колата: '12 BMW F11 535d xDrive

Re: XHP FLASH скоростна кутия

Мнение от msch » 13 Фев 2021, 13:44

Dextuar написа:Напълно безсмилено упражнение на тази кола, ако нямаш намерение да слагаш ремап на мотора. Но Любчо или който е бил там е видял възможност да изкяра още и се е възползвал от това, че колата е отскоро при теб и не познаваш кутията.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Колега, какво точно имаш предвид? Безмислено да се слага флаш на кутията на тази кола? Моята е със същия мотор, затова питам.....

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook