Тресене при студен двигател

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Тресене при студен двигател

Мнение от RIDDICK » 24 Яну 2019, 23:52

Здравейте,става дума за F10 530d N57,сутрин когато я запаля тресе двигателя докато достигне температура около 45-50 гр. ,отзад мирише на отвратително чак ти пари на очите...На диагностика не показва никакви грешки ,всмукателният колектор е чист,егр клапана е на около година а също така чист,подгревно реле и свещи нови,дебитомер почистен ,ламбда сонда нова,цялата ми горивна система е нова като се започне от подкачваща помпа в резорвара до инжектори(поради лошо гориво се наложи да се смени всичко),всичко работи на пръв поглед нормално но явно някъде има проблем вероятно незначителен щом го пропускам ,дпф си работи не е затлачен а и го почиствах миналият уикенд...,четох изчетох и тук и в чужди форуми с подобни проблеми но моят си стои..,прилагам няколко снимки на жива дата единственото което мисля е проблема а той там е в сместа въздух гориво...благодаря предварително

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Тресене при студен двигател

Мнение от RIDDICK » 24 Яну 2019, 23:58

RIDDICK написа:Здравейте,става дума за F10 530d N57,сутрин когато я запаля тресе двигателя докато достигне температура около 45-50 гр. ,отзад мирише на отвратително чак ти пари на очите...На диагностика не показва никакви грешки ,всмукателният колектор е чист,егр клапана е на около година а също така чист,подгревно реле и свещи нови,дебитомер почистен ,ламбда сонда нова,цялата ми горивна система е нова като се започне от подкачваща помпа в резорвара до инжектори(поради лошо гориво се наложи да се смени всичко),всичко работи на пръв поглед нормално но явно някъде има проблем вероятно незначителен щом го пропускам ,дпф си работи не е затлачен а и го почиствах миналият уикенд...,четох изчетох и тук и в чужди форуми с подобни проблеми но моят си стои..,прилагам няколко снимки на жива дата единственото което мисля е проблема а той там е в сместа въздух гориво...благодаря предварително

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Нещо не справих с прикачените файлове
20190124_214638.jpeg
20190102_072022.jpeg
20181228_165539.jpeg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Тресене при студен двигател

Мнение от Atsalov » 25 Яну 2019, 9:01

Насочи се към входящия въздух, в частност вихровите клапи и тяхното управление ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Тресене при студен двигател

Мнение от RIDDICK » 25 Яну 2019, 9:11

Atsalov написа:Насочи се към входящия въздух, в частност вихровите клапи и тяхното управление ;)
Краси гледах ги ,уж работят...,утре ще го сваля пак колектора.В момента в който егра започне да работи и почва тресенето

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Тресене при студен двигател

Мнение от zvetiko » 25 Яну 2019, 9:48

Сигурно наистина е нещо малко, което след толкова манипулации само този, който ги е правил ще може да открие. Като пример- на един колега колата палеше трудно, няма грешки, всичко перфектно, модул подгревни свещи, свещи-сменени с нови, само където вместо 5V бяха сложили 12 V свещи... е откри го този, който ги беше сменял. Според мен едва ли от вихровите клапи ще се случва това, което описваш- по принцип на празни обороти трябва да са затворени, ако си ги оставил поради някаква причина в отворено положение- на един двигател като твоя се наложи да се премахнат и резултата беше само положителен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Тресене при студен двигател

Мнение от dido0o``` » 25 Яну 2019, 12:55

Atsalov написа:Насочи се към входящия въздух, в частност вихровите клапи и тяхното управление ;)


И на мене ми казаха за нещо подобно, но не го направих при свалянето на колектора. Нужно ли е пак да го свалям или има възможност да се махне управлението и при сложен колектор.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Тресене при студен двигател

Мнение от Atsalov » 25 Яну 2019, 15:39

dido0o``` написа:
Atsalov написа:Насочи се към входящия въздух, в частност вихровите клапи и тяхното управление ;)


И на мене ми казаха за нещо подобно, но не го направих при свалянето на колектора. Нужно ли е пак да го свалям или има възможност да се махне управлението и при сложен колектор.




Има възможност да се инспектира ;)


Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 25.12.2018

Re: Тресене при студен двигател

Мнение от E60fan » 25 Яну 2019, 19:46

Моята 60ка също тресе а уш всичко му е ок. Обаче при мен не го прави винаги ,само някои дни.

Хвърли едно око на тампоните около двигателя,да не са скъсани и да пуска трусовете от двигателя в купето.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Тресене при студен двигател

Мнение от RIDDICK » 26 Яну 2019, 7:06

Atsalov написа:Насочи се към входящия въздух, в частност вихровите клапи и тяхното управление ;)
Краси благодаря ти!Снощи свалих колектора ,свалих оправлението на клапите ..,беше счупено рамото което свързва оста на клапите с ел.моторче.Реално всичко работи на живи данни но самите клапи не са се движили,залепих го надявам се държи,ако започне да тресе знам откъде еИзображение

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Тресене при студен двигател

Мнение от RIDDICK » 28 Яну 2019, 20:26

RIDDICK написа:
Atsalov написа:Насочи се към входящия въздух, в частност вихровите клапи и тяхното управление ;)
Краси благодаря ти!Снощи свалих колектора ,свалих оправлението на клапите ..,беше счупено рамото което свързва оста на клапите с ел.моторче.Реално всичко работи на живи данни но самите клапи не са се движили,залепих го надявам се държи,ако започне да тресе знам откъде еИзображение

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Краси,сега всичко работи на пръв поглед,защо на живи данни Fuel/Air Ratio ми дава 0,би трябвало да дава стоиности някакви(3.86,5.47..примерно)нещо явно пак някъде не е наредИзображение

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 15.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 520d / E90 320d

Re: Тресене при студен двигател

Мнение от blagun » 31 Яну 2019, 14:08

Колега, на колко хил. км е колата?
Миналата зима и при мен беше така!
Решението за спиране на тресене е смяна на тампоните на мотора! Не се лъжете, визуално нямат никакви забележки, но каучука омеква с течение на времето и тресе доста на студен мотор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Тресене при студен двигател

Мнение от RIDDICK » 08 Фев 2019, 0:15

blagun написа:Колега, на колко хил. км е колата?
Миналата зима и при мен беше така!
Решението за спиране на тресене е смяна на тампоните на мотора! Не се лъжете, визуално нямат никакви забележки, но каучука омеква с течение на времето и тресе доста на студен мотор.
Колега колата на 300 000км ,проблема с тресенете се реши ,беше счупено рамото на актуатора които задвижва вихровите клапи,на диагностика показва че се движи всичко в нормите но практика не задвижваше клапите...,а колкото за тампоните да,има тресене но твърдо палене и гасене,но не мирише на лошо от ауспуха .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Тресене при студен двигател

Мнение от Alexius » 30 Май 2019, 11:34

Atsalov написа: Има възможност да се инспектира ;)

Привет, как може да се провери, без да е свален колекторът, може ли малко повече информация? И също така, препоръчва ли се премахването им, както бе при Е60?
BMW F25

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Тресене при студен двигател

Мнение от Taruno » 30 Май 2019, 12:54

Не няма как да паднат ама се заталачват - препоръчва се чистене.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.06.2019

Re: Тресене при студен двигател

Мнение от markonny » 11 Юни 2019, 12:02

Здравейте колеги. Имам и аз следния проблем 530д от 2011год.(нов съм с тази марка), и той е сутрин като я запаля около минута тресе даже и на директна да включа и потегля пак се клати.Не съм я чел за сега и няма грешка по таблото. В един сервиз ми казват, че колектора е за чистене и щяло да се оправи. Колата е на 225х. км. Днес ще отида да я прочета да видя има ли нещо. И другия ми въпрос е, че трябва да сменя обтегача на веригата или нещо ме пързалят.

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook