Keyless Go проблеми

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 30.06.2017

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от beyouu » 16 Сеп 2020, 22:42

И при мен за съжалние всички врати се прецакаха. Изключих "екстрата" и поръчвам от китай дръжки и софт клоуз направо.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 27.09.2020

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от Beamerg » 20 Окт 2020, 21:56

Някой знае ли дали софт клоуза става и за е60 от ф10 ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от Tsapo » 01 Фев 2021, 7:55

Колеги,

Комфортния достъп и при мен започна да се ебава.
До момента беше без забележки, но от вчера започна с номерата.
Колата си отключва и заключва без драма, но когато задържа пръста на заключването за да вдигне стъклата и да прибере огледалата, нищо не се случва :dunno:
Пробвах много пъти и си помислих, че нещо софтуерно се е скапало и проверих дали е кодирана опцията.
Кодирана е и всичко изглежда ОК. Въпреки това го спрях и пуснах отново за да пробвам. Е няма разлика. Играх си още 100 пъти и накрая започна да ги вдига и прибира, но за няколко отключвания и заключвания и пак спря.

Имате ли предположение от какво е.
Пак казвам, заключва и отключва нормално, но не вдига и прибира огледалата винаги.

BMW F11 LCI.

Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от djvice » 01 Фев 2021, 11:46

Tsapo написа:Колеги,

Комфортния достъп и при мен започна да се ебава.
До момента беше без забележки, но от вчера започна с номерата.
Колата си отключва и заключва без драма, но когато задържа пръста на заключването за да вдигне стъклата и да прибере огледалата, нищо не се случва :dunno:
Пробвах много пъти и си помислих, че нещо софтуерно се е скапало и проверих дали е кодирана опцията.
Кодирана е и всичко изглежда ОК. Въпреки това го спрях и пуснах отново за да пробвам. Е няма разлика. Играх си още 100 пъти и накрая започна да ги вдига и прибира, но за няколко отключвания и заключвания и пак спря.

Имате ли предположение от какво е.
Пак казвам, заключва и отключва нормално, но не вдига и прибира огледалата винаги.

BMW F11 LCI.

Поздрави!


с нова дръжка ще се оправи

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от grkv » 01 Фев 2021, 11:56

На път е.
Следващите стъпки са - отключване не само с пипване, ами с дръпване и второ дръпване за отваряне, след това по-трудно заключване и така, докато не откаже съвсем.
Кекави са си... карай, колкото изкара - изкара. След това поръчвай китайска от Али Експрес за смешни пари. Перфектни са, пробвано е вече многократно, нови оригинални са абсурдно скъпи и пак се прецакват бързо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от ekalchev » 01 Фев 2021, 12:42

Аз си поръчвах и аз сега една китайска дръжка да видя дали стават. Още нямам проблеми но предполагам ще ми потрябва някога.
Някой поръчвал ли е бяла? Гледам в коментарите някакви казват, че не идвала alpine white ами white perl color?
Забелязва ли се разлика в качеството на дръжката от ОЕМ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от grkv » 01 Фев 2021, 12:46

При мен черното си е черно. Държах ги и двете в ръка докато сменяхме, разлика не усещам.
Лампичката отдолу свети по-силно, но може просто оригиналните ми да са се поуморили малко за десетина години светене... бели кахъри са това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от Tsapo » 01 Фев 2021, 12:51

Обаче това го прави с всички дръжки, не само с шофьорската. Съмнявам се да са се развали ли и 4те едновременно?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от grkv » 01 Фев 2021, 13:04

Едновременно едва ли... тогава другият ти вариант е смяна на батерия на ключа, в случай, че не го ''намира'' лесно и се мотае със заключването.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от adovet » 01 Фев 2021, 14:16

grkv написа:Едновременно едва ли... тогава другият ти вариант е смяна на батерия на ключа, в случай, че не го ''намира'' лесно и се мотае със заключването.

то ще изпише на таблото ако е слаба батерията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от Tsapo » 01 Фев 2021, 16:45

grkv написа:Едновременно едва ли... тогава другият ти вариант е смяна на батерия на ключа, в случай, че не го ''намира'' лесно и се мотае със заключването.

Не е батерия, защото пробвах и с другия ключ. Реално тя си го засича и се заключва, просто не иска да вдига прозорци и да прибира огледала - все едно не е кодирано, но е и понякога го изпълнява. Не мисля, че е от дръжката/те а по скоро модула, който управлява всичко това. В момента от няколко часа всичко работи :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от djvice » 01 Фев 2021, 17:01

Tsapo написа:
grkv написа:Едновременно едва ли... тогава другият ти вариант е смяна на батерия на ключа, в случай, че не го ''намира'' лесно и се мотае със заключването.

Не е батерия, защото пробвах и с другия ключ. Реално тя си го засича и се заключва, просто не иска да вдига прозорци и да прибира огледала - все едно не е кодирано, но е и понякога го изпълнява. Не мисля, че е от дръжката/те а по скоро модула, който управлява всичко това. В момента от няколко часа всичко работи :kuku:



Само на една дръжка ли го има проблема или на всички

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от Tsapo » 01 Фев 2021, 17:07

djvice написа:
Tsapo написа:
grkv написа:Едновременно едва ли... тогава другият ти вариант е смяна на батерия на ключа, в случай, че не го ''намира'' лесно и се мотае със заключването.

Не е батерия, защото пробвах и с другия ключ. Реално тя си го засича и се заключва, просто не иска да вдига прозорци и да прибира огледала - все едно не е кодирано, но е и понякога го изпълнява. Не мисля, че е от дръжката/те а по скоро модула, който управлява всичко това. В момента от няколко часа всичко работи :kuku:



Само на една дръжка ли го има проблема или на всички

На всички.
От ключа всичко работи винаги.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от ekalchev » 11 Мар 2021, 14:18

Бях поръчал една дръжка, че ми беше много интересно как китаеца може да продава толкова евтини дръжки. Днес дойде и ги сравних 2те - колкото и да гледам в най-малки детайли не виждам никаква разлика с ОЕМ. Не изглежда много проста конструкцията - има доста детайли дори без да се разглабя. Не ми е понятно как може толкова евтино да е? Като гледам качеството подозирам, че китайците са купили старите машини с които са произвеждали тези дръжки когато модела е бил актуален или е имало много залежали по складове произведени дръжки, иначе не знам как може да се направи 1:1 копие. Дори прозрачната пластмаса зад която е свето диода има абсолютно същата текстура като тази на ОЕМ. Дали е възможно да не са нови ами рециклирани от стари коли?

Моите дръжки на колата нямат проблеми ако някой му трябва спешно и не му се чака 2 месеца може да му я продам на цената която аз съм платил с доставката - дръжката е от шофьорката врата, цвета е бял но не е alpinewise ами някакъв металик.

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от grkv » 11 Мар 2021, 15:12

Аз не виждам нещо хай-тек за производство в тия дръжки, че чак такива конспирации за залежали бройки, машини и т.н.
Иначе и аз ги оглеждах и двете и не намерих разлика.
За мен това е още един наистина евтин за производство детайл, който ОЕМ струва 600лв, просто ей така, 'щото може...
Не я слагай обаче, тук това е -100 точки респект и еднопосочен билет към отбор ''барака'' :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook