Keyless Go проблеми

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от sasho1bs » 18 Дек 2018, 1:29

Пу да бе не ми е уроки;) За 4 години нямам такъв проблем:)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от toncho83 » 18 Дек 2018, 9:25

Шофрьорската и на мен ми издаде багажа.Само отключва, а заключва понякога.За това използвам задната.

Чета, че е чест проблем и ми стана интересно как може да се отремонтира.Русначетата не са ли измислили нещо?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от bai_ILIA » 18 Дек 2018, 14:40

Няма ремонт, само нова дръжка. Ако някой все пак намери инфо да сподели.
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от tihomair » 21 Дек 2018, 10:07

Това е една от екстрите, за които съм щастлив, че я нямам. Другата е старт/стоп системата. :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от toncho83 » 21 Дек 2018, 10:46

tihomair написа:Това е една от екстрите, за които съм щастлив, че я нямам. Другата е старт/стоп системата. :D


Колега, стана ми интересно... в какво точно се изразява щастието от липсата на тези две ( задължителни за мен) екстри? Keyless, заради кражба ли?

Страт-стопа единствено ме дразни, че по-често се сменят тампони на двигателя...

П.П. На жена ми 1цата (ф20) няма тази екстра и много се дразни от досадното ровене за ключ и натискането на бутони- отключи/заключи, прибери/извади ключа.Особено, когато си свикнал да не го правиш, щото на др.кола го имаш като екстра....А колко често и се изпуска на земята ако са ти заети ръцете и с др. неща Сега, през зимата, когато съм и с ръкавици не се виждам да си ровя по джобове и да щтракам копчета

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от DigitalExile » 21 Дек 2018, 10:57

Keyless-а за мен е една от най хубавите екстри в тия коли, супер удобно е, никога не бих го спрял. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от Dextuar » 21 Дек 2018, 11:19

Аз също го ползвам постоянно особено като пазарувам и искам да сложа нещо в багажника.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от tihomair » 21 Дек 2018, 12:07

toncho83 написа:
tihomair написа:Това е една от екстрите, за които съм щастлив, че я нямам. Другата е старт/стоп системата. :D


Колега, стана ми интересно... в какво точно се изразява щастието от липсата на тези две ( задължителни за мен) екстри? Keyless, заради кражба ли?

Страт-стопа единствено ме дразни, че по-често се сменят тампони на двигателя...

П.П. На жена ми 1цата (ф20) няма тази екстра и много се дразни от досадното ровене за ключ и натискането на бутони- отключи/заключи, прибери/извади ключа.Особено, когато си свикнал да не го правиш, щото на др.кола го имаш като екстра....А колко често и се изпуска на земята ако са ти заети ръцете и с др. неща Сега, през зимата, когато съм и с ръкавици не се виждам да си ровя по джобове и да щтракам копчета

Аз ключа не го вадя от джоба за да отключа - въпрос на умения. :mhihi: Сериозно нямам нужда от това, а старт/стопа е нещото, за което дори не виждам смисъл да коментирам.
Въпрос на вкус! :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 30.06.2017

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от beyouu » 14 Юли 2019, 12:42

Някой успял ли е да ремонтира, дръжка която не заключва и опитва постоянно да отключи без да докосваме. При мен след автомивика вчера явно се прецака шофьорската.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от kodomir » 14 Юли 2019, 15:38

И при мен на двете леви врати е така. Изключих дръжките от кабелчето. Ако някой е намерил решение, без да се купува дръжка за 600лв ще е добре да сподели.

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от ivo1bg » 15 Юли 2019, 12:42

За съжаление няма начин да се ремонтират дръжките. Един колега преди време се опита и почти успя, но след това каза, че повече не се хваща да върши това. Просто платката в дръжката е залята със смола и няма как да се смени елемента, който дефектира, без майстора да си скъси живота. Аз лично съм сменил и четирите дръжки и в момента пак едната ми прави проблеми, но няма да я пипам, че не мога да им издържам на темпото.
Автомивките са една от главните причини за проблема. Дръжките не трябва да се пръскат със силна струя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от DigitalExile » 15 Юли 2019, 12:57

При Е90, тоя дефект го няма, евентуално платката ако стане от там, иначе няма смисъл да се купуват дръжки за F-series при положение, че дефектират често.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от Dextuar » 15 Юли 2019, 14:44

Съмнява ме да стане от Е9х...


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от klintan66 » 19 Окт 2019, 16:12

Предната при мен на е65 не отключва.1 на 1000 пъти сработи. Всички други работят. Заключват и отключват.
Сложих задната, която си работи отпред на шофьрската . Там и тя спря да отключва. Върнах я отзад - работи си! :dunno:
Някакави идеи?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.08.2019
Пол: Мъж

Re: Keyless Go проблеми

Мнение от Newbmwuser » 09 Мар 2020, 10:27

Здравейте , при мен едното улътнение на самата външна ръкохватка е паднало (вероятно в следствие на автомивките, както е писал 1 колега по-горе в темата), доколкото знам основния проблем на тези ръкохватки е влагата, та въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с подобрен проблем ? И има ли от къде да се купят само уплътненията, понеже в интернет не ги намирам.
Приложил съм снимка на въпросния проблем.
Предварително благодаря.

BMW 520d N47 F11 Touring 2011
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook