Смяна масло автоматик

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от kraska » 28 Фев 2020, 22:50

..........и какво масло слагат "мопарт" ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от ekalchev » 28 Фев 2020, 23:14

Ако не слагат ZF няма да ида при тях.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от cww » 29 Фев 2020, 6:11

Преди да се премести в новия сервиз, използваше Dr. Starke, предполагам, че още е така.
Аз обслужих във вторник кутията при дилър, подмененото количество масло беше 8 литра. Пробег на автомобила - 110 к км. Кутията си работи добре, както го правеше и преди смяната.


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от ekalchev » 29 Фев 2020, 8:00

Би ли споделил цената при дилъра за смяна?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от equipment » 29 Фев 2020, 8:06

+
ekalchev написа:Професионалисти с машини много, въпроса е на кой е ще свърши работата най-добре. Спрял съм се на Мопарт.


Колега, това е елементарна работа. Всичко се върши от машината и в който и сервиз да идеш, крайният резултат ще е един и същ : ) Моето като го сменях, ми излезна 550 лв масло ZF + 100 лв за машина и труд. Общо 650 : )

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от kraska » 29 Фев 2020, 8:28

В офиц. сервиз е близо 2 бона смяната без отстъпки. :kuku:

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от cww » 29 Фев 2020, 9:03

ekalchev написа:Би ли споделил цената при дилъра за смяна?
Лично аз подменях масло на двата диференциала, раздатка и кутия (плюс картер), като стойността на всичко това е около +/- 2 к.
Клиентската цена на маслото на автомата, доколкото помня, е 150 лева за литър.
Но както е добре известно, крайната цена се влияе много от това кой до какви отстъпки би могъл да се домогне.


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.11.2009
Пол: Мъж
Кара: E60 550i LCI

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от quelio » 04 Мар 2020, 13:55

Аз смених маслото при "Gemini4", колата беше на 200к без никакви симптоми, работеше си гладко. Това беше първа смяна на масло. Сега е на 260к - нямам никакви проблеми и смятам пак да я карам за смяна. Цената е 700 и нещо, не помня точната цифра, но я има в сайта им.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от msi200 » 04 Мар 2020, 17:17

equipment написа: Колега, това е елементарна работа. Всичко се върши от машината и в който и сервиз да идеш, крайният резултат ще е един и същ : ) Моето като го сменях, ми излезна 550 лв масло ZF + 100 лв за машина и труд. Общо 650 : )


А филтъра смениха ли? Той си е едни сериозни пари+картера+болтовете.
П.С. сега погледнах в ибей в Германия - целия кит за смяна, оригинален на ZF, го има за 209 евро.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от equipment » 04 Мар 2020, 18:46

msi200 написа:
equipment написа: Колега, това е елементарна работа. Всичко се върши от машината и в който и сервиз да идеш, крайният резултат ще е един и същ : ) Моето като го сменях, ми излезна 550 лв масло ZF + 100 лв за машина и труд. Общо 650 : )


А филтъра смениха ли? Той си е едни сериозни пари+картера+болтовете.
П.С. сега погледнах в ибей в Германия - целия кит за смяна, оригинален на ZF, го има за 209 евро.


Дам ,в тия 560 лв влизат и тия неща : )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Сл.Бряг,Schwarzwald
Пол: Мъж
Кара: 530xd F11 individual

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от tekabg » 15 Мар 2020, 1:13

equipment написа:
msi200 написа:
equipment написа: Колега, това е елементарна работа. Всичко се върши от машината и в който и сервиз да идеш, крайният резултат ще е един и същ : ) Моето като го сменях, ми излезна 550 лв масло ZF + 100 лв за машина и труд. Общо 650 : )


А филтъра смениха ли? Той си е едни сериозни пари+картера+болтовете.
П.С. сега погледнах в ибей в Германия - целия кит за смяна, оригинален на ZF, го има за 209 евро.


Дам ,в тия 560 лв влизат и тия неща : )

Къде я прави тази процедура колега?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от equipment » 15 Мар 2020, 14:48

Частите си ги купих от мой приятел ,който ми пуска някакви отстъпки там. А иначе от сервиза ползвах само услугата по смяна на маслото в скоростната кутия. Сервизът се казва ЖОРО АУТО - АВТОСЕРВИЗ ПЛОВДИВ. Да обясня къде се намира ми е малко трудно - районът е Карловско шосе.Ако се обадиш по телефон, ще те упътят веднага.Хората са много вежливи и любезни.А също и съвестно си вършат работата, отделят ти достатъчно внимание, както и оглеждат за други нередности, докато трае процедурата по смяна на маслото.
Ето ти и тел.за контакт :
aaa.png

Може да ги добавите и във фейсбук. Там са качили на някои коли част от процедурата. И другото ,което прави впечатление е,че имат клиенти от абсолютно всяка точка на България. А това мисля,че говори много : )
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от acho.rs » 19 Мар 2020, 21:44

equipment написа:+
ekalchev написа:Професионалисти с машини много, въпроса е на кой е ще свърши работата най-добре. Спрял съм се на Мопарт.


Колега, това е елементарна работа. Всичко се върши от машината и в който и сервиз да идеш, крайният резултат ще е един и същ : ) Моето като го сменях, ми излезна 550 лв масло ZF + 100 лв за машина и труд. Общо 650 : )

To повечето неща по колите са елемнтарна работа, обаче механика ако е мърляч или неграмотен, нещата отиват по дяволите. 9 от 10 "автомайстори" са точно така - или неграмотни или мърлячи или и двете. Конкретно за масло на скоростна кутия нещата които могат да оплексат са:
- обучение, след операцията. Може да си те порита 1-2 месеца докато се самонагласи и пак няма да е като да се "обучи" както трябва
- може да не сменят маслото изцяло
- може да сипят скапано масло
- може да ти сложат скапани филтри
После изведнъж кутията ти вдига 136градуса на маслото и започва да рита, като старо СМГ. Поне аз през тоя филм минах.
Най-вероятно на много места може да направят процедурата, като хората, но аз и безрбой много хора, горещо препоръчваме "Мопарт". Цената е както навсякъде - обаждаш се питаш и ти казват.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 14.06.2020
Пол: Мъж

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от Бмв Ф11 » 14 Юни 2020, 10:28

Здравейте,собственик съм от 1 година на Bmw f11 2.0diesel automatic 2013г.За този период от една година съм навил 8000км.и колата е в момента на 178000км.Несъм наясно с някои неща в потдръжката т.е.антифриза ми е сменян преди точно 3години и си пише че е издържлив до -40° искам да знам трябва ли да го сменя,а също тъка горещо ме интересува трябва ли да сменя маслото на автоматика и филтър ли има към кутията или как?Моля наистина за компетентна информация.Доста четох във форума но много мнения обърквам се.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от ekalchev » 16 Юли 2020, 10:25

Колеги смених си маслото на автоматика в Дунев http://www.dunevmotorsport-r21.com/smya ... na-kutiya/
Запазиха ми старото масло и ми го показаха. На 134хил маслото излезе доста черно (като това на снимките от линка), явно е първа смяна. Бяха купили комплект от ZF за смяна, картер + масла + промивка. 750лв всичко с труда.

Това което казва acho.rs за обучението може ли друг да го потвърди че е нужно? Чета разнопосочни мнения за ресет-а на адаптациите в e60 форума. Някой казват че трябва да се прави други не. Друго мнение?

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook