Смяна масло автоматик

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от Tsapo » 05 Ное 2020, 14:31

andy написа:Точно така. Загряло масло от 30 до 40 градуса (не повече) , при работещ мотор след изреждане на предавките (зависи пак коя кутия е) се поставя на Р и се проверява нивото.

п.с. не намерих за 8НР , но процедурата е същата.


Добре де, при работещ двигател като се развие пробката няма ли да хвърчи масло под налягане?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от kraska » 05 Ное 2020, 14:47

не , няма никакво налягане.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от andy » 05 Ное 2020, 15:05

Няма и тогава нивото е по ниско, отколкото при загасен. Ако се гледа нивото при загасен мотор ще налеете по малко отколкото е необходимо.


Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 25.09.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW f10 520D

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от paaco » 12 Ное 2020, 16:53

Здравейте колеги!
От скоро съм собственик на F10 520D и замислям да извърша обслужване на автомобила. Никога до сега не съм карал автоматик (още повече БМВ) но мисля, че работи добре.
Колата е на 230000 км. и сигурно до сега никока не е сменяно маслото на скоростите. Днес се свързах с един сервиз с машина за смяна казва се Дивалс и ми казаха цена
790-820 лв. за всичко с частите и маслото. Казаха че са на ZF. Това дали е добра цена? Ако може да ми кажете за какво да следя за да стане качествено работата.
Трябва ли после да се пипа софтуера за адаптация? Предварително благодаря?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от ivanski_2 » 13 Ное 2020, 12:48

paaco написа:Здравейте колеги!
От скоро съм собственик на F10 520D и замислям да извърша обслужване на автомобила. Никога до сега не съм карал автоматик (още повече БМВ) но мисля, че работи добре.
Колата е на 230000 км. и сигурно до сега никока не е сменяно маслото на скоростите. Днес се свързах с един сервиз с машина за смяна казва се Дивалс и ми казаха цена
790-820 лв. за всичко с частите и маслото. Казаха че са на ZF. Това дали е добра цена? Ако може да ми кажете за какво да следя за да стане качествено работата.
Трябва ли после да се пипа софтуера за адаптация? Предварително благодаря?


Както отдели време да се регистрираш, и да попиташ, сега отдели време да прочетеш темата и ще отговориш на всичките си въпроси. Успех!
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от ekalchev » 15 Мар 2021, 15:30

Колко дадохте за труд за смяна на масло на раздатка? В Дару Кар е ~350лв и не го очаквах. Толкова ли труд изисква тая работа?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от Ненко Вранков » 15 Мар 2021, 16:17

Ами всеки си цени труда...
Kaто добавиш и че няма да бъде сменено всичкото, а точно най-многото мизерия остава вътре... направо чудо :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от ekalchev » 15 Мар 2021, 16:34

Ами явно ще трябва да си намеря доверен майстор в софия. И на мен ми се струва, че претупват работата в Дару. Последния път ми изтече антифриза.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 25.09.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW f10 520D

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от paaco » 27 Мар 2021, 18:55

След много мислене и четене вчера и аз смених маслото машинно. Днес покарах извън града голяма разлика не видях от преди освен, че изчезна тласъка при превключване от R на D. Доволен съм от стореното.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от bereta » 14 Юни 2021, 15:21

Миналата седмица смених маслото на скоростите. Първия път го смених на 224000 км. преди 4 години и тогава ме предупредиха, че може да има неблагоприятни последици щом не е сменяно никога и е на тези километри. Сега колата е на почти 300000. Не съм усетил осезаема разлика, не съм имал и оплаквания, нито преди, нито сега. И двата пъти ми казаха, че са направили ресет и адаптация. Преди 5-6 месеца имах малко “приритване” и само с адаптация колата “заспа”. Първия път съм записал 6 л. масло на ZF и картер с филтър. Сега си взех комплекта ZF със седем литра масло и един литър ми върнаха. Накарах ги и да ми опреснят с 300 мл., които ми бяха останали от миналата година, маслото в раздатката. Това е, не е използвана специална машина. Все пак в сервиза (или сервизчето :D) основно ремонтират БМВ и имат официален софтуер.
Ride on

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 17.08.2020

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от goodshit » 18 Авг 2021, 15:36

bereta написа:Миналата седмица смених маслото на скоростите. Първия път го смених на 224000 км. преди 4 години и тогава ме предупредиха, че може да има неблагоприятни последици щом не е сменяно никога и е на тези километри. Сега колата е на почти 300000. Не съм усетил осезаема разлика, не съм имал и оплаквания, нито преди, нито сега. И двата пъти ми казаха, че са направили ресет и адаптация. Преди 5-6 месеца имах малко “приритване” и само с адаптация колата “заспа”. Първия път съм записал 6 л. масло на ZF и картер с филтър. Сега си взех комплекта ZF със седем литра масло и един литър ми върнаха. Накарах ги и да ми опреснят с 300 мл., които ми бяха останали от миналата година, маслото в раздатката. Това е, не е използвана специална машина. Все пак в сервиза (или сервизчето :D) основно ремонтират БМВ и имат официален софтуер.



Къде ходи да го сменяш?
На 206к км съм (оригиналното си е :| ) и искам да сменя в София, но ме притесняват случките при които налягането от машината играе лоша шега и затова търся място, където да го сменят без машина, т.е. до го опреснят...

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 25.09.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW f10 520D

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от paaco » 26 Сеп 2021, 21:10

Колега тази адаптация задължително ли се прави защото на мен като ми сменяха маслото казаха че не се прави и не я направиха.
Сега се чудя дяли не сгреших. След смяната имаше придърпвания при смяна на скорост и започна газта да не реагира.
Натискаш газ а колата се чуди и след малко реагира. Вчера направих тези стъпки от bimmerpost
1) hit start button once to turn on power (Don't start the engine)
2) then press the accelerator down to the floor for 5 sec
3) then hit start button once to turn off power
4) then remove foot from accelerator
5) then waite for 2 minutes
4) then start the engine like normal and try it out!
и не мога да позная колата си. Газта реагира моментално и изчезнаха тласъците при превключване.
За съжаление четох че това е временно решение и след време пак се връща старото положение.
Ти този ресет ли прави или със софтуер?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от bereta » 09 Окт 2021, 8:55

Малко късно, но да отговоря на двамата колеги над мен:
1. Сервиза е в Благоевград, на лично мога да ти пусна тел. номер.
2. Не знам дали е задължителна, но аз и двата пъти си поисках да ми се направи.
Днес ще пробвам и написаното от теб.
Ride on

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 23.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Детайли за колата: не върви

Re: Смяна масло автоматик

Мнение от hibernate » 25 Ное 2021, 17:34

Изчетох темата и да изкажа моето скромно мнение. Машината за мен е твърде рискова. Ако искате да източите повече масло - свалете мехатроника. Или сменете маслото без да сваляте мехатроника (около 5-6 литра) и след 10-15-20к го сменете отново.
BMW 335i E93 2007 - Automatic 360 whp at 100 octane Stage 1 MHD
M-Pack, Keyless-Go, CiC Professional + Combox Retrofit, EPS Retrofit, Hi-Fi Retrofit, Sport Recaro, Light package, index 12 injectors

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook