BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от adovet » 09 Дек 2021, 10:37

Перник-Будапещ, обиколка на Балатон. Каране с 130 навсякъде.
ПС: не бях минавал отдавна през Белград та там е станало по зле от Истанбул. И на отиване и на връщане минаването през Белград ми костваше по над 1 часИзображение

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Alben » 09 Дек 2021, 12:19

adovet написа:Перник-Будапещ, обиколка на Балатон. Каране с 130 навсякъде.
ПС: не бях минавал отдавна през Белград та там е станало по зле от Истанбул. И на отиване и на връщане минаването през Белград ми костваше по над 1 часИзображение

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Докарай го тук в София да го покараш и тогИва се 'фали с разхода, а не по "инерция" до Будапеща(и ние сме пътували в теа посоки, та поназнайваме малко терена ) и "вижте колко малко ми гори...."!

ПП.Купил си БМВ, едва ли не заради "малкия" разхода на гориво ?!
Пък и като остарее една кола, и разхода е нормално да се повиши малко.
Съдейки по инфото което предоставяш, виждам и твоята кола не е "първа младост?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от adovet » 09 Дек 2021, 12:57

Много те пере нещо ама айде, да дам разяснения малко - разхода е отиване и връщане и ако поназнайваше малко терена щеше да се светнеш веднага. Колата ми не е първа младост така е, не е като твоята чисто нова тойота Хуйбрид :mhihi: :mhihi: :mhihi: . Иначе по София ходя почти всеки ден и знам колко и там харчи. Та така и не можах да разбера какво искаше да кажеш с горното твое мнение :nono:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Alben » 09 Дек 2021, 13:27

adovet написа:Много те пере нещо ама айде, да дам разяснения малко - разхода е отиване и връщане и ако поназнайваше малко терена щеше да се светнеш веднага. Колата ми не е първа младост така е, не е като твоята чисто нова тойота Хуйбрид :mhihi: :mhihi: :mhihi: . Иначе по София ходя почти всеки ден и знам колко и там харчи. Та така и не можах да разбера какво искаше да кажеш с горното твое мнение :nono:

" Иначе по София ходя"
Мислех, че разхода на гориво се засича когато караш една кола, а не като ходиш?!
Ето, затова при теб е толкова нисък разхода........?!

ПП. Исках да кажа, че като излезнеш от БГ, до Будапеща и обратно е само магистрала(ама не като на Бойко "гофретите"), чак да ти се приспи от монотонност и не е мерило за реалния разход на гориво за автомобила.
Твоето ми прилича, 'се едно даваш заводските данни за разход на гориво на даден автомобил(слагаш на стенда и...).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от grkv » 09 Дек 2021, 14:04

Даже не можете и да си сипете като хората... :mhihi:

Данни, поднесени по тоя начин нямат особена стойност.

И аз съм ходил Халкиди с 6.2/100 на 2т+ и 300к.с., както и съм удрял 15+ в София.
Нито едното, нито другото е лесно повтаряемо, и макар и вярно към онзи момент, то на практика е подвеждащо и незначимо. :dunno:

Всеки в колата си има един брояч, който ако не се рестартира си удря максимумът на 9999 километра.
Моята кола за последните 9999 км е изгорила средно 7.9/100, каране 40/60 Пловдив/извънградско. Първата цифра е обективна, доколкото позволява техниката, втората е субективна, но близка до реалността.

Това са цифри, с които човек може горе-долу лесно да си сметне бъдещите разходи на годишна база и да каже ''Евала, помогна ми!'', другото е ала-бала и кой колко му е било скучно по пътя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от barty » 09 Дек 2021, 15:33

За да забъркаме хептен оффа :mhihi:
Гранд Чероки 4.7 V8 бензин София - Солун 10/100 обаче това въобще не означава че харчи по принцип толкова :mhihi:
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от adovet » 09 Дек 2021, 15:39

Ами щом разходи от рода на около 2к.км не са показателни ето средния ми разход за последните 3г. по колонка, не по борд. Винаги пълня до горе и си записвам в това приложение.ИзображениеИзображение

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от BorislavB » 09 Дек 2021, 18:17

Alben написа:
adovet написа:Перник-Будапещ, обиколка на Балатон. Каране с 130 навсякъде.
ПС: не бях минавал отдавна през Белград та там е станало по зле от Истанбул. И на отиване и на връщане минаването през Белград ми костваше по над 1 часИзображение

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Докарай го тук в София да го покараш и тогИва се 'фали с разхода, а не по "инерция" до Будапеща(и ние сме пътували в теа посоки, та поназнайваме малко терена ) и "вижте колко малко ми гори...."!

ПП.Купил си БМВ, едва ли не заради "малкия" разхода на гориво ?!
Пък и като остарее една кола, и разхода е нормално да се повиши малко.
Съдейки по инфото което предоставяш, виждам и твоята кола не е "първа младост?


Малко не разбирам... човека е написал дестинация и колко му е изгорило и ти му казваш, че т'ва няма как да стане?! Нали затова е написал от A до B = C , а не "Здравейте моята кола харчи 5/100. Чао"


И да не съм само offtopic България - Полша - България 3ма човека с повечко багаж и 20ки.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна BorislavB на 09 Дек 2021, 19:33, променена общо 1 път
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от anttonev » 09 Дек 2021, 19:01

Ся щи кажат че съвсем не вАжи. :mhihi:

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 4.04.2008

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Spaidy » 09 Дек 2021, 19:50

Е до сега не бях влизал в тая тема ама такива измислени разходи не бях виждал до сега…
Повече от половината качили си снимки на разхода не са реалисти и си, мислят че колите им харчат това което са качили.
Нали, знаете че това което качвате по борд няма истина със разхода ви по колонка?
Не е като да нямам две бмвта и всичките ми познати и приятели да сме бмвисти и да не знам как им харчат колите…

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от adovet » 09 Дек 2021, 20:01

Spaidy написа:Е до сега не бях влизал в тая тема ама такива измислени разходи не бях виждал до сега…
Повече от половината качили си снимки на разхода не са реалисти и си, мислят че колите им харчат това което са качили.
Нали, знаете че това което качвате по борд няма истина със разхода ви по колонка?
Не е като да нямам две бмвта и всичките ми познати и приятели да сме бмвисти и да не знам как им харчат колите…
А защо си в такава голяма заблуда, или не знаеш че с малко повече желание може да си направиш борда 1/1 както и по колонка. Вземете попрочетете малко, пък вземете покарайте малко някой турбо бензин от по ново поколение и тогава говорете. Аз давам данни за средния разход по колонка от над 50к км. на зад и ти казваш че това е измислен разход. Да кофти е да гледаш, че бензинов мотор който е два пъти повече коне от печката ти харчи с 2 литра от горе ама такава е реалността.

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 4.04.2008

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от Spaidy » 09 Дек 2021, 20:19

Чак пък ново поколение… ама айде така да е.
И среден разход не е основно извънградско, с каране под ограниченията защото все ти е мързеливо и не бързаш…
Между другото не визирах само теб, в страниците назад има троики дизел които показват разходи под 9-10 в града, естествено не съм първия които се присмива в тая тема… просто повечето, не всички правят възможно най-нисък разход като ходят на море или до село за да спестят 14 лева и веднага качват снимка във форума колко малко им харчи колата, без значение че по - колонка няма нищо общо с това което са снимали на борд компютъра. Всеки сам си прави избора, но не всеки е обективен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от adovet » 09 Дек 2021, 20:25

Аз за това качвам разхода от както имам колата. Иначе човека от който взех моята си взе Г540и и му дава с два литра на долу. Това имам в предвид по ново поколение. Преди бях фен на дизелите, но като гледам как се развиват бензинките и най вече като сравнявам по големия кеф при турбо бензина не бих си взел пак дизел.
ПС: мое лично мнение

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от fitter » 09 Дек 2021, 22:00

Понеже Адо сподели за бензина, аз ще споделя за N57 299hp F11 за последните близо 19000km. Също като него си водя записи в приложение и те са по колонка пълно-пълно. Карането ми е 60/40 в полва на градското. Не съм излизал извън БГ с нея все още и зареждам само обикновен дизел + добавка BDC и добавка за DPF-a. Смея да твърдя, че стила ми на шофиране клони към динамичен. Магистрално карам винаги с 10-20 над ограничението. За мен на нашите магистрали е по опасно да карам с ограничението. Това се вижда и от липсата на разход под 8,5 извънградско. Градското ми каране е сутрин 7 км до работа и вечер 7 до вкъщи където в повече случаи колата не успява да влезне в нормален работен режим. Следващата ми кола и аз се замислям да е бензин.

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW F07/F10/F11 - разход на гориво на нашите автомобили

Мнение от BorislavB » 10 Дек 2021, 0:14

Аз искам да поясня, че съм си засичал борда дали показва вярно и затова си позволих да кача снимка. Преди карах Е60, което даваше около 1.3л разлика надолу по борд, но така и не можах да го оправя и просто пишех верните данни вместо да напиша, че гори 5л/100км. Другото, което искам да кажа отново е че много добре знам, че в града не ми гори 6л/100км и затова съм написал дестинацията. В града даже не съм си играл да я засичам предполагам е около 9-10л/100км (В.Търново).

Имам едно ходене В.Търново - Шумен - В.Търново с 18ките зимни ми даде 5.4л/100км пак с 3ма човека без никакъв багаж. с абсолютно нормално каране.

530d 258к.с.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook