BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от grkv » 17 Май 2021, 19:31

Бърз въпрос, може ли на комфортни седалки да се кодират страниците да не се отварят/затварят всеки път при влизане/излизане от колата, а да си останат така, както са си оставени? Ако да - как? Не го срещнах като опция в разни чийт шийтове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от BorislavB » 26 Май 2021, 22:16

Привет и от мен в този раздел. От седмица съм с F10 530d 2015г на задно и вече имам една камара с въпроси на които съм сигурен, че ще можете да ми отговорите. На някой от въпросите съм намерил отговор (поне така мисля), но все пак ще се допитам и до вас:
1. Колата е с keyless демек ключа реално не го пъхам никъде за да се зарежда, единствено имам една поставка (май е за ключа) между къпхолдърите. Реално ако умре батерията направо я сменям предполагам?
2. Волана мърда нагоре/надолу при всяко влизане/излизане (easy entry). До колкото разбрах това се изключва само с кодиране така ли е?
3. Стар/стоп също има копче, което също доколкото разбрах пак само с кодиране се изключва за да не го цъкам всеки път като паля?
4. Имам амбиентно осветление, което свети доста слабо (в два цвята) четох тук из форума, че по принцип светело слабо, но можело да се кодира да свети една идея по-силно вярно ли е?
5. Нямам крик и трябва да купувам. Като гледам отдолу си мисля,че дори стария който имах от Е60 ще става прав ли съм или трябва да търся от F10?
6. Диода на P на скоростния лост не свети всеки път. Открих тази тема (линк) въпроса ми е някой имал ли е този проблем и как го е решил?
7. Човека от който купих колата ми каза,че маслото е за смяна, като дори ми даде масло и филтри които вече беше закупил. Учуди ме, че в интернет дават 6.5л капацитет на маслото (на Е60-то е 8.25л) така ли е? Също маслото което ми даде човека е 5w30 на BMW с такова съм карал и предишната кола 530д като бях доволен окло 0.5л съм доливал от смяна до смяна (10-12к).
8. Как и колко ще ми струва проверка на историята и в кое представителство е най-добре да звънна евентуално? от В.Търново съм ако има значение.
9. И един въпрос без който няма как да се мине, а именно прословутите вериги. Нямам информация за пълната история на колата знам само,че последно е влизала на 08.2019 на 227к км. Не знам дали са сменяни до сега човека от който я закупих каза,че не ги е сменял за предния не знаел. Прочетох малко във форума и се обърках още повече един казва преди 200к да се сменя друг казва до 300к няма проблем. Ясно е че много зависи и от поддръжката до сега. Каква е ориентировъчната цена към днешна дата за този ремонт ако някой скоро е сменял да ми сподели цени и евентуално къде го е правил.
10. Страда ли този мотор от вихрови клапи/пеперудки, да си призная не съм търсил инфо по тоя въпрос?
11. Това,че пише Twin Power Turbo на капака не значи, че колата е с 2 турбини нали така, че тука разни майстори ми казват обратното?
12. Имам INPA с която закачах старата Е60-тка. Онзи ден пробвах да закача, но не успях. Кабела един и същ ли е и за двете или трябва нещо по-различно. За тест пробвах да я закача с Delphi програма и стана.

Доста дълго стана и най-вероятно ще изникнат още въпроси ама много технологии много нещо. :lol: Благодаря предварително. :bchug:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от dido0o``` » 27 Май 2021, 22:59

BorislavB написа:Привет и от мен в този раздел. От седмица съм с F10 530d 2015г на задно и вече имам една камара с въпроси на които съм сигурен, че ще можете да ми отговорите. На някой от въпросите съм намерил отговор (поне така мисля), но все пак ще се допитам и до вас:
1. Колата е с keyless демек ключа реално не го пъхам никъде за да се зарежда, единствено имам една поставка (май е за ключа) между къпхолдърите. Реално ако умре батерията направо я сменям предполагам?
2. Волана мърда нагоре/надолу при всяко влизане/излизане (easy entry). До колкото разбрах това се изключва само с кодиране така ли е?
3. Стар/стоп също има копче, което също доколкото разбрах пак само с кодиране се изключва за да не го цъкам всеки път като паля?
4. Имам амбиентно осветление, което свети доста слабо (в два цвята) четох тук из форума, че по принцип светело слабо, но можело да се кодира да свети една идея по-силно вярно ли е?
5. Нямам крик и трябва да купувам. Като гледам отдолу си мисля,че дори стария който имах от Е60 ще става прав ли съм или трябва да търся от F10?
6. Диода на P на скоростния лост не свети всеки път. Открих тази тема (линк) въпроса ми е някой имал ли е този проблем и как го е решил?
7. Човека от който купих колата ми каза,че маслото е за смяна, като дори ми даде масло и филтри които вече беше закупил. Учуди ме, че в интернет дават 6.5л капацитет на маслото (на Е60-то е 8.25л) така ли е? Също маслото което ми даде човека е 5w30 на BMW с такова съм карал и предишната кола 530д като бях доволен окло 0.5л съм доливал от смяна до смяна (10-12к).
8. Как и колко ще ми струва проверка на историята и в кое представителство е най-добре да звънна евентуално? от В.Търново съм ако има значение.
9. И един въпрос без който няма как да се мине, а именно прословутите вериги. Нямам информация за пълната история на колата знам само,че последно е влизала на 08.2019 на 227к км. Не знам дали са сменяни до сега човека от който я закупих каза,че не ги е сменял за предния не знаел. Прочетох малко във форума и се обърках още повече един казва преди 200к да се сменя друг казва до 300к няма проблем. Ясно е че много зависи и от поддръжката до сега. Каква е ориентировъчната цена към днешна дата за този ремонт ако някой скоро е сменял да ми сподели цени и евентуално къде го е правил.
10. Страда ли този мотор от вихрови клапи/пеперудки, да си призная не съм търсил инфо по тоя въпрос?
11. Това,че пише Twin Power Turbo на капака не значи, че колата е с 2 турбини нали така, че тука разни майстори ми казват обратното?
12. Имам INPA с която закачах старата Е60-тка. Онзи ден пробвах да закача, но не успях. Кабела един и същ ли е и за двете или трябва нещо по-различно. За тест пробвах да я закача с Delphi програма и стана.

Доста дълго стана и най-вероятно ще изникнат още въпроси ама много технологии много нещо. :lol: Благодаря предварително. :bchug:


За почти всичко има доста писано .. търсене трябва.. инак накратко
От 1 до 5 отговорът е ДА
7 - тук няма въпрос
8 -
9 - Всеки сам си преценява
10 - Хубаво е да си почистиш колектора от нагар, тогава се проверяват и клапите, ако са ок ги остави
11 - 1 турбина
12 - Трябва ти друг кабел - Enet и най-добре с Ista програмата

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от BorislavB » 27 Май 2021, 23:33

dido0o``` написа:
BorislavB написа:...


За почти всичко има доста писано .. търсене трябва.. инак накратко
От 1 до 5 отговорът е ДА
7 - тук няма въпрос
8 -
9 - Всеки сам си преценява
10 - Хубаво е да си почистиш колектора от нагар, тогава се проверяват и клапите, ако са ок ги остави
11 - 1 турбина
12 - Трябва ти друг кабел - Enet и най-добре с Ista програмата


Благодаря много колега. За №7 въпроса ми беше дали капацитета е 6.5л масло, но като гледам в нета навсякъде го дават толкова така,че най-вероятно е толкова. За крика само не разбрах от Е60 ли ще става или от F10 да търся. За №6 също ако някой се е сблъсквал и може да даде информация.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kraska » 28 Май 2021, 7:35

Крика е същия. Аз ползвам от Е46 и имам един от 7-ца. Различават се по кг. колко може да вдигнат. Така, че от Е60 ще стане. Маслото е 6,5л. Не се чуди. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от BorislavB » 28 Май 2021, 12:13

Благодаря ви момчета. :yes:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от (bubsa) » 28 Май 2021, 20:20

kraska написа:Крика е същия. Аз ползвам от Е46 и имам един от 7-ца. Различават се по кг. колко може да вдигнат. Така, че от Е60 ще стане. Маслото е 6,5л. Не се чуди. :)

Моята събира 7.2л за да е на макс по пръчката :dunno:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Eliyan » 28 Май 2021, 20:32

Момчета, едно приятелче има Ф01 3.0д 245 кс 2010 и има термостат за смяна - въпроса ми е дали е същия като на петицата и ако да, какви пари върви тъй като не мога да намеря нещо актуално?

Блсгодаря Ви

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от adovet » 28 Май 2021, 20:38

Eliyan написа:Момчета, едно приятелче има Ф01 3.0д 245 кс 2010 и има термостат за смяна - въпроса ми е дали е същия като на петицата и ако да, какви пари върви тъй като не мога да намеря нещо актуално?

Блсгодаря Ви
Караш 7 серия и се стисняриш за има няма 100лв

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Eliyan » 28 Май 2021, 20:42

adovet написа:
Eliyan написа:Момчета, едно приятелче има Ф01 3.0д 245 кс 2010 и има термостат за смяна - въпроса ми е дали е същия като на петицата и ако да, какви пари върви тъй като не мога да намеря нещо актуално?

Блсгодаря Ви
Караш 7 серия и се стисняриш за има няма 100лв

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk


Разбирам, че може да имаш проблем с очите и да не си прочел поста хубаво, камо ли да видиш под профила ми какво АЗ карам, за това няма да те нападам.

Въпросният ми приятел, лека му пръст, кара колата от 2 години и не е правил нищо по нея, помоли ме да разпитам аз тъй като няма регистрация във форума.

Да подчертая за теб, adovet, седмицата НЕ Е МОЯ, а на приятел.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от adovet » 28 Май 2021, 20:48

Аве това ясно че не е твоя, това го разбрахме ама да правиш такъв Ресърч за смешни е .....
ПС: това с лека му пръст не го разбрах

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kraska » 28 Май 2021, 20:55

Eliyan написа:Момчета, едно приятелче има Ф01 3.0д 245 кс 2010 и има термостат за смяна - въпроса ми е дали е същия като на петицата и ако да, какви пари върви тъй като не мога да намеря нещо актуално?

Блсгодаря Ви

Всъщност какъв ти е въпроса...... питаш колко струва частта на тази 7-ца и ако е същия номер като на 5-та ще е по-лесно да се ориентираш ли? Най-добре дай последните 7 на вина и ще ти дадем отговор на ориг номер на частта и колко струва при дилъра, както и алтернативи ориентировъчни като цена.

p.s. На бързо само погледнах, частта е същата. Само термостата е около 160лв оригинална част. за 245к.с. мотора.
Отделно има кутия термостат ако ще се сменя около 90лв и гарнитура 33лв.

Неоригинални са наполовина и по-надолу даже.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Eliyan » 28 Май 2021, 21:08

kraska написа:
Eliyan написа:Момчета, едно приятелче има Ф01 3.0д 245 кс 2010 и има термостат за смяна - въпроса ми е дали е същия като на петицата и ако да, какви пари върви тъй като не мога да намеря нещо актуално?

Блсгодаря Ви

Всъщност какъв ти е въпроса...... питаш колко струва частта на тази 7-ца и ако е същия номер като на 5-та ще е по-лесно да се ориентираш ли? Най-добре дай последните 7 на вина и ще ти дадем отговор на ориг номер на частта и колко струва при дилъра, както и алтернативи ориентировъчни като цена.

p.s. На бързо само погледнах, частта е същата. Само термостата е около 160лв оригинална част. за 245к.с. мотора.
Отделно има кутия термостат ако ще се сменя около 90лв и гарнитура 33лв.

Неоригинални са наполовина и по-надолу даже.


Много благодаря, ще предам! :) Не знаех по какъв начин да попитам, трябвало ли е да дам ВИН и т.н., но ти благодаря :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от adovet » 28 Май 2021, 21:54

Отваряш реаолемето и срявняваш парт номерата, има и ориентировачни цени

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 520xd lci

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Stan85 » 29 Май 2021, 18:09

Здравейте, днес забелязах, че имам някаква драма с позицията ка колата на картата.
Ако има зададена дестинация е ужасно. Едно преизчисляване, смяна на маршрута…

https://youtu.be/YCHZkHXd7zk

GPS антената къде се намира? Дали тя е виновна? Не съм гледал за записани грешки, но дали ще има за такова нещо… Някой да е имал подобен проблем? Или да знае къде може да е проблема?

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook