BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от equipment » 07 Сеп 2021, 19:54

Колеги ,как мога да разбера дали имам завиващи задни колела :?:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от adovet » 07 Сеп 2021, 19:58

equipment написа:Колеги ,как мога да разбера дали имам завиващи задни колела :?:
По рамата. Ако си Xdrive, със сигурност нямаш. Другия вариант караш до някой бордюр и свиваш огледалото на долу и се вижда как леко завива

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от BorislavB » 08 Сеп 2021, 16:12

equipment написа:Колеги ,как мога да разбера дали имам завиващи задни колела :?:


Поглеждаш в огледалото докато се движиш с много ниска скорост да кажем до 10км/ч и то си личи няма как да не забележиш.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от bai_ILIA » 11 Сеп 2021, 17:15

По рамата и/или по рейката отзад. Това с огледалото няма как да стане. Аз карах продавача да маневрира пред мен - око да види :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 2.02.2021
Пол: Мъж
Кара: BMW F11 535D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от OB0666 » 12 Сеп 2021, 7:06

Здравейте колеги.Колата е 535d f11 2011г, ако катализаторите са махнати,какви може да са симптомите/последствията?Дали може да се прикрие това през компютъра и отдолу на самите тръби да няма следи?Забелязах,че като я вкарах в гаража мирише на крака :lol: ,а преди миризмата наподобяваше на газ (не знам дали е от значение на нафтата,уж е Шелска с добавка).Също така ми казаха,че леко била изпушила от единия ауспух,еднократно,но след това я настъпвах на спорт и нямаше пушеци.Параноята ли ме е хванала,не знам ама да си питам аз.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 25.08.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10
Мечтае да кара: G30
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от dboych » 12 Сеп 2021, 15:01

Здравейте колеги. Появиха се два козметични проблема и по моята Ф10-ка, на които търся решение - след посещение на автомивка. Първо забелязах, че синьото в емблемата на предния капак е тотално отмито и се налага да я сменя, защото така ми изглежда грозно. Възможно е и самата емблема да не е била оригинална, когато съм взел колата преди няколко месеца. Но все пак за това време съм я мил доста пъти и не е имало никакъв ефект върху емблемата. Доколкото видях, се сменя лесно и може би сам ще се справя - въпросът ми е от къде да си купя оригинална емблема? Намерих тези два варианта: 115 лв и 125 лв.

Друго, което още повече ме дразни и имам сериозни съмнения, че отново е причинено от въпросната автомивка, е някаква подутина, която се появи в меката част на таблото. Още същия ден, като я взех от автомивката, забелязах една права черта по таблото горе-долу посредата, но по в пасажерската част с размер около 15 см и в посока от прозореца към седалките. Първоначално реших, че са мазали с нещо и просто е останало петно, което лесно ще се изчисти, но на пипане се оказа, че даже има лека издутина по дължината на тази черта. Нямам абсолютно никаква идея от какво може да се е получило, при положение, че се опитвам да я пазя много и дори в жегите лятото винаги имам сенник на предното стъкло именно за да не се напичат части от купето. Ще съм благодарен на всякакви мнение, при нужда мога да го снимам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от datchko » 12 Сеп 2021, 17:45

dboych написа:Здравейте колеги. Появиха се два козметични проблема и по моята Ф10-ка, на които търся решение - след посещение на автомивка. Първо забелязах, че синьото в емблемата на предния капак е тотално отмито и се налага да я сменя, защото така ми изглежда грозно. Възможно е и самата емблема да не е била оригинална, когато съм взел колата преди няколко месеца. Но все пак за това време съм я мил доста пъти и не е имало никакъв ефект върху емблемата. Доколкото видях, се сменя лесно и може би сам ще се справя - въпросът ми е от къде да си купя оригинална емблема? Намерих тези два варианта: 115 лв и 125 лв.

Друго, което още повече ме дразни и имам сериозни съмнения, че отново е причинено от въпросната автомивка, е някаква подутина, която се появи в меката част на таблото. Още същия ден, като я взех от автомивката, забелязах една права черта по таблото горе-долу посредата, но по в пасажерската част с размер около 15 см и в посока от прозореца към седалките. Първоначално реших, че са мазали с нещо и просто е останало петно, което лесно ще се изчисти, но на пипане се оказа, че даже има лека издутина по дължината на тази черта. Нямам абсолютно никаква идея от какво може да се е получило, при положение, че се опитвам да я пазя много и дори в жегите лятото винаги имам сенник на предното стъкло именно за да не се напичат части от купето. Ще съм благодарен на всякакви мнение, при нужда мога да го снимам.


В момента в М-кар София има намаление - https://shop.bmw-mcarsofia.bg/product/badge-51147057794

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от BorislavB » 14 Сеп 2021, 16:36

Момци имам един странен проблем с колата. Няколко пъти ми прави проблем след като я загася и после искам да я запаля върти, но не пали. Заключвам я и чакам 1-2 минути и пали без абсолютно никакви проблеми. Като грешка ми излиза на навигацията Drivetrain но нито влиза в авариен режим,нито ми казва, че има загуба на мощност, просто да посетя най-близкия сервиз. Имам INPA и ISTA обаче нещо не мога да се ориентирам в кой модул точно трябва да запише грешката? Ако някой може да ме насочи или има подобен проблем?

Благодаря предварително.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от adovet » 14 Сеп 2021, 16:37

Имаш ли имобилайзер допълнително слаган

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от dido0o``` » 14 Сеп 2021, 18:02

adovet написа:Имаш ли имобилайзер допълнително слаган

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk


Най-вероятно има .. пробвай да дадеш на контакт , изчакаш 2-3 сек и така да запалиш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от BorislavB » 14 Сеп 2021, 19:06

Не съм запознат дали имам тъй, като купих колата преди 3-4 месеца. Трябва да питам стария собственик. Колата е от Германия ако има значение. Евентуално как мога да разбера дали имам ако се скрит някъде?
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

Мнение от MMG » 14 Сеп 2021, 19:13

Аз имам някакъв тип защита и веднъж имах същата ситуация - drivetrain и няма палене. Леко се изпотих като видях съобщението първо…

Пробвах да я прочета през телефона, obd-то не разпознаваше преходника. Разкачих акумулатора, изчистих всички грешки и се оправи. Та, от имобилайзера трябва да е проблемът ти.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от grkv » 14 Сеп 2021, 21:10

Мммм, не е сигурно.
При мен (3.0д 245) се е случвало когато паркирам колата под наклон напред/назад да запали и след 50 метра да изгасне в движение, после може да върти и 30 секунди без да запали, все едно няма гориво, пак с драйвтрейн грешката. Минат ли тия 30-40 секунди пали и тръгва.
Случвало ми се е точно 4 пъти за 50 хил. км, та съм го игнорирал като проблем изобщо, но ще ми е интересно ако стигнете до някакво решение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от adovet » 14 Сеп 2021, 21:21

grkv написа:Мммм, не е сигурно.
При мен (3.0д 245) се е случвало когато паркирам колата под наклон напред/назад да запали и след 50 метра да изгасне в движение, после може да върти и 30 секунди без да запали, все едно няма гориво, пак с драйвтрейн грешката. Минат ли тия 30-40 секунди пали и тръгва.
Случвало ми се е точно 4 пъти за 50 хил. км, та съм го игнорирал като проблем изобщо, но ще ми е интересно ако стигнете до някакво решение.
При мен е същото ако не си взема имобилайзера

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 22 Сеп 2021, 11:49

Батерията на ключа зарежда ли се ако стои в поставката за ключ пред ск. лост?

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook