BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от peshehodetz » 09 Май 2023, 17:08

vasilevvv написа:Здравейте на всички,
Изчетох доста из форума и на много различни мнения попаднах. Пред покупка съм на f10 530d 180kW /245к.с. /на реални 156 000км проверени в М-кар.
Какво бихте ме посъветвали относно колата и най-вече мотора N57
Тези прословути вериги,толкова ли лесно се късат и толкова ли са проблемни,както пише навсякъде. Много ми хареса колата,която съм си избрал ама от толкова четене направо се разубеждавам.
Моля колеги с такъв тип мотор да напишат едно мнение. Благодаря предварително на всички.


Как си ги проверил километрите, щото за мен най-сигурния начин е да се отиде до някой от официалните дилъри с ключа и като се допре в слота излиза цялата история къде, кога и какво е правено по колата във фирмените сервизи. Иначе тези истории със сервизните книжки са толкова банални вече, че няма на къде. Те фалшифицират какво ли не остава една книжка да не изкопират, отнася се най-вече за колите от Италия, пък който иска да си им вярва негова си работа. Въобще в 21 век едва ли има някой особено на запад да се занимава с подобни щуротии като сервизни книжки, всичко си е в историята на ключа особено за премиум марките, за другите не знам. За колата която питаш щом е 245кс трябва да е някъде преди фейс лифта, та мен малко ми е съмнително 10 годишен дизел да е на тези километри, особено ако идва от чужбина. Тук ние дето сме с бензинови такива го правим този пробег, а дизелите поне двойно, ма щом си е проверил знам ли, все пак имай едно наум.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 09 Май 2023, 18:42

vasilevvv написа:Здравейте на всички,
Изчетох доста из форума и на много различни мнения попаднах. Пред покупка съм на f10 530d 180kW /245к.с. /на реални 156 000км проверени в М-кар.
Какво бихте ме посъветвали относно колата и най-вече мотора N57
Тези прословути вериги,толкова ли лесно се късат и толкова ли са проблемни,както пише навсякъде. Много ми хареса колата,която съм си избрал ама от толкова четене направо се разубеждавам.
Моля колеги с такъв тип мотор да напишат едно мнение. Благодаря предварително на всички.

Ако е на реални 156 хил. няма да се скъса. Късат се на тези с 400хил пробег превъртяни на 156хил. Сменяй масло на 10хил. км и няма да има проблеми.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.05.2017
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vasilevvv » 09 Май 2023, 21:43

peshehodetz написа:
vasilevvv написа:Здравейте на всички,
Изчетох доста из форума и на много различни мнения попаднах. Пред покупка съм на f10 530d 180kW /245к.с. /на реални 156 000км проверени в М-кар.
Какво бихте ме посъветвали относно колата и най-вече мотора N57
Тези прословути вериги,толкова ли лесно се късат и толкова ли са проблемни,както пише навсякъде. Много ми хареса колата,която съм си избрал ама от толкова четене направо се разубеждавам.
Моля колеги с такъв тип мотор да напишат едно мнение. Благодаря предварително на всички.


Как си ги проверил километрите, щото за мен най-сигурния начин е да се отиде до някой от официалните дилъри с ключа и като се допре в слота излиза цялата история къде, кога и какво е правено по колата във фирмените сервизи. Иначе тези истории със сервизните книжки са толкова банални вече, че няма на къде. Те фалшифицират какво ли не остава една книжка да не изкопират, отнася се най-вече за колите от Италия, пък който иска да си им вярва негова си работа. Въобще в 21 век едва ли има някой особено на запад да се занимава с подобни щуротии като сервизни книжки, всичко си е в историята на ключа особено за премиум марките, за другите не знам. За колата която питаш щом е 245кс трябва да е някъде преди фейс лифта, та мен малко ми е съмнително 10 годишен дизел да е на тези километри, особено ако идва от чужбина. Тук ние дето сме с бензинови такива го правим този пробег, а дизелите поне двойно, ма щом си е проверил знам ли, все пак имай едно наум.


Благодаря ти за отговора.
По принцип колата е от мой познат поръчана е и купена от България,не е вкарвана от чужбина.
Информацията за колата я исках през рамата на колата не знам колко точно е вярна.
Прикачам я да я видите и вие

https://dox.abv.bg/download?id=70bbd69135# - Линк за сваляне

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.05.2017
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vasilevvv » 09 Май 2023, 21:46

ekalchev благодаря ти за отговора.
Проверявал съм ги по рамата на колата.
Но преди покупката със сигурност ще я гледаме пак.
Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 10 Май 2023, 14:31

Гледам сервизната история и това което ми прави впечатление, че колата има една дупка от 2015 до 2020г в която не е влизала в официален сервиз. Била е в гаранция и е нелогично да ходи на друго място да се обслужва. Не знам какво може да е обяснението но аз бих го потърсил.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.05.2017
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vasilevvv » 10 Май 2023, 16:13

Да и аз го видях аз си мисля,че гаранционно е била от 2010 до 2015 и след това евентуално да е била обслужвана другаде.Ще го проверя това със сигурност :) Има ли шанс да се засече някакси ако и е връщана километража?
Благодаря предварително :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vld » 12 Май 2023, 12:47

vasilevvv написа:Да и аз го видях аз си мисля,че гаранционно е била от 2010 до 2015 и след това евентуално да е била обслужвана другаде.Ще го проверя това със сигурност :) Има ли шанс да се засече някакси ако и е връщана километража?
Благодаря предварително :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ако го е правиш професионалист, няма шанс.
Но в този случай след като е била в България можеш лесно да провериш последните години на какви км е минавала преглед и ще ти стане ясно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 15 Май 2023, 11:48

Колеги, забелязах че на празен ход ми играят леко оборотите. Няма записани грешки. Чудя се към какво да се насоча да гледам?

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 17.04.2023
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Бай Коста » 15 Май 2023, 13:02

Въпрос и от мен:
Въпреки че колата ми кисне прекалено дълго в един сервиз за обслужване и се надявам да го хванат откъде е, имам странен проблем.
Лостът на скоростната кутия, ръчна е, вибрира осезаемо при свободен ход или на място, повече когато е студена.
Когато се включи на скорост, се стабилизира. Не дрънка като на демпфер, а хора, които са по-напред с познаването на автомобилите, казаха да не се притеснявам, но ме дразни. Логиката е, че когато има вибрации, нещо съсипва себе си и съседното.
Тампон на кутията, карета някакви? :?:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vld » 15 Май 2023, 15:50

Бай Коста написа:Въпрос и от мен:
Въпреки че колата ми кисне прекалено дълго в един сервиз за обслужване и се надявам да го хванат откъде е, имам странен проблем.
Лостът на скоростната кутия, ръчна е, вибрира осезаемо при свободен ход или на място, повече когато е студена.
Когато се включи на скорост, се стабилизира. Не дрънка като на демпфер, а хора, които са по-напред с познаването на автомобилите, казаха да не се притеснявам, но ме дразни. Логиката е, че когато има вибрации, нещо съсипва себе си и съседното.
Тампон на кутията, карета някакви? :?:

Тампони на мотора, тампони на кутията.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от chris_barnes » 15 Май 2023, 17:59

Колеги, някой да се е сблъсквал с течаща хидравлична помпа? Колата е f11 530xd 2011 (ако има значение). Явно няма заместители, а цена на нова ое е над 2000лв.
Дали да търся втора ръка, да рециклирам ли…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vld » 16 Май 2023, 10:51

chris_barnes написа:Колеги, някой да се е сблъсквал с течаща хидравлична помпа? Колата е f11 530xd 2011 (ако има значение). Явно няма заместители, а цена на нова ое е над 2000лв.
Дали да търся втора ръка, да рециклирам ли…


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ако само тече рециклирането е вариант, вероятно някой семеринг.
Аз бих я рециклирал.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 9.10.2020
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Samihov » 17 Май 2023, 0:19

Здравейте,

искам да попитам каква е разликата между 535i 306 и 326 кс? И двата са N55, но коя година се слагат? Като цяло не успях да намеря достатъчно инфо по темата. Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vankata 1296 » 17 Май 2023, 16:19

Здравейте, от известно време има омасляване на предната броня? Какво чудо минава пред бронята с такъв цвят на маслото? 535d Хидравликата е със зелено масло, от компресора на климатика ли е, от охладител на кутията ли е? Озадачава ме златистия цвят на маслото?



IMG_8515.jpeg

IMG_8515.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.05.2023
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Veskat » 21 Май 2023, 1:23

Здравейте на всички,
спрял съм се на ф10 N55B30A, знам , че е изписано много за този мотор, но искам да ви попитам все пак за какво да внимавам най-много и дали има някакви признаци по които може да се разбере дали колата е с някакъв проблем. За какво да внимавам и какви са им слабите места?
Благодаря на всички отзовали се

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook