BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от adovet » 22 Апр 2021, 14:51

ако е мокър мокета от горе леко, значи от долу под мокета си е локва. При мен беше мокро и от двете страни под стелките. От лявата страна смених маншона около кормилния прът и вече там вода няма. Обаче от дясната страна пак събира. Нямам време да потърся тапата от дясната страна оотпред.
ПС: имайте впредвид че под мокета има дебел дунапрен и за да избие от горе на мокета значи има много вода

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от bai_ILIA » 23 Апр 2021, 14:03

dido0o``` написа:
Обикновено е разлепена изолацията на вратата, като се погледне тапета отдолу ясно си личи дали е текло от там или не. Доста по-рядък случай е протичане през тапата отпред на защитната стена


Точно така. Аз имах вода по праговете отзад след дъждове, но не беше много.Ако проблемът е по-изразен, водата влиза вътре и залива стелките. Отпред текват англичанките като цяло. Нормалните текат от задните врати както каза колегата.
"Чемодан, вокзал, Москва"

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 6.02.2014
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: F11 530d LCI

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kristiancho » 23 Апр 2021, 14:17

bai_ILIA написа:
dido0o``` написа:
Обикновено е разлепена изолацията на вратата, като се погледне тапета отдолу ясно си личи дали е текло от там или не. Доста по-рядък случай е протичане през тапата отпред на защитната стена


Точно така. Аз имах вода по праговете отзад след дъждове, но не беше много.Ако проблемът е по-изразен, водата влиза вътре и залива стелките. Отпред текват англичанките като цяло. Нормалните текат от задните врати както каза колегата.
Абсолютно идентично е при мен. Личи как тече под задната врата. Как се оправя тази изолация на вратата?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Eliyan » 23 Апр 2021, 14:36

Здравейте момчета, новите дискове сменени в Дару Кар (предни), скрибуцат при спиране. Има ли смисъл да се занимавам и да се връщам или е на късмет дори и да ми сложат други, пак да свирят като спирам?

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 6.02.2014
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: F11 530d LCI

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kristiancho » 23 Апр 2021, 14:42

Eliyan написа:Здравейте момчета, новите дискове сменени в Дару Кар (предни), скрибуцат при спиране. Има ли смисъл да се занимавам и да се връщам или е на късмет дори и да ми сложат други, пак да свирят като спирам?


Не ти ли казаха, че като покараш малко ще спре да скърца?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Eliyan » 23 Апр 2021, 14:44

kristiancho написа:
Eliyan написа:Здравейте момчета, новите дискове сменени в Дару Кар (предни), скрибуцат при спиране. Има ли смисъл да се занимавам и да се връщам или е на късмет дори и да ми сложат други, пак да свирят като спирам?


Не ти ли казаха, че като покараш малко ще спре да скърца?


Не, приемчика беше готин, но може би е забравил да го спомене или пък.. Бих му звъннал един телефон да ми потвърди честно казано, какво мислите, дали с продължително каране ще изчезне?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от andy » 23 Апр 2021, 14:51

Дисковете по принцип имат едно покритие против корозия предполагам, и то докато не изчезне се натискат по нежно спирачките - до тогава бучат ако ги ползваш хард.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Eliyan » 23 Апр 2021, 15:24

Ами не съм карал агресивно, даже бих казал че доста спокойно си карам и при скорост с 30-40 км, нормално намаляне пак се чува, но не винаги разбира се.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 23 Апр 2021, 15:26

От накладките е, не дисковете. И не, няма как да се оправи, за съжаление БМВ се излагат, трябва да сложиш не ОЕМ, за да се оправи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 15.07.2018
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 30d, X1 F48 25d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Alex_P » 23 Апр 2021, 15:33

Аз съм с ОЕМ дискове и ОЕМ накладки и когато е студено и при мен проскърцват. Приятели с BMW (при това и чисто нови) се оплакват също. Доста дразнещо, но няма как явно...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от fitter » 23 Апр 2021, 15:52

dido0o``` написа:
fitter написа:
kristiancho написа:Здравейте
Установих, че от някъде се просмуква вода в купето и на задното дясно място под стелката е мокро. Някой имал ли е подобен проблем и на какво може да се дължи?
Колата е F11 LCI
Благодаря!
При мен когато вали в задна дясна врата горе между двете уплътнения влиза вода и се задържа там. Като отворя вратат тази вода пада върху седалката и от там в краката на човека отзад вдясно. Колегата Adovet беше писал за подобен проблем и там се оказа че влиза от едната тапа отпред. Незнам дали е същия случая при теб.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Обикновено е разлепена изолацията на вратата, като се погледне тапета отдолу ясно си личи дали е текло от там или не. Доста по-рядък случай е протичане през тапата отпред на защитната стена
Колеги, може ли една снимка за каква изолация говорите?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Eliyan » 23 Апр 2021, 16:42

Благодаря ви момчета, явно ще си карам така :/

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от dido0o``` » 23 Апр 2021, 19:44

fitter написа:
dido0o``` написа:
fitter написа:
kristiancho написа:Здравейте
Установих, че от някъде се просмуква вода в купето и на задното дясно място под стелката е мокро. Някой имал ли е подобен проблем и на какво може да се дължи?
Колата е F11 LCI
Благодаря!
При мен когато вали в задна дясна врата горе между двете уплътнения влиза вода и се задържа там. Като отворя вратат тази вода пада върху седалката и от там в краката на човека отзад вдясно. Колегата Adovet беше писал за подобен проблем и там се оказа че влиза от едната тапа отпред. Незнам дали е същия случая при теб.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Обикновено е разлепена изолацията на вратата, като се погледне тапета отдолу ясно си личи дали е текло от там или не. Доста по-рядък случай е протичане през тапата отпред на защитната стена
Колеги, може ли една снимка за каква изолация говорите?


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://www.youtube.com/watch?v=tqeqQtjZ_Go

Това е нормалният начин за оправяне. Смяна на лепилото. Друг бърз фикс е ако старото не е мн зле с пистолет за горещ въздух да се загрее , така че да се размекне и да може изолацията да залепне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от fitter » 23 Апр 2021, 20:08

dido0o``` написа:
fitter написа:
dido0o``` написа:
fitter написа:
kristiancho написа:Здравейте
Установих, че от някъде се просмуква вода в купето и на задното дясно място под стелката е мокро. Някой имал ли е подобен проблем и на какво може да се дължи?
Колата е F11 LCI
Благодаря!
При мен когато вали в задна дясна врата горе между двете уплътнения влиза вода и се задържа там. Като отворя вратат тази вода пада върху седалката и от там в краката на човека отзад вдясно. Колегата Adovet беше писал за подобен проблем и там се оказа че влиза от едната тапа отпред. Незнам дали е същия случая при теб.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Обикновено е разлепена изолацията на вратата, като се погледне тапета отдолу ясно си личи дали е текло от там или не. Доста по-рядък случай е протичане през тапата отпред на защитната стена
Колеги, може ли една снимка за каква изолация говорите?


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://www.youtube.com/watch?v=tqeqQtjZ_Go

Това е нормалният начин за оправяне. Смяна на лепилото. Друг бърз фикс е ако старото не е мн зле с пистолет за горещ въздух да се загрее , така че да се размекне и да може изолацията да залепне.
Изгледах може би 5 клипчета с този фикс и не мога да се съглася, че това е проблема. За да се напълни вратата до там, че да прелее от този ръб, значи има проблем покрай стъклата и някъде влиза вода. По спомен Е60 имаше малки отвори долу във вратата и дори и да попадне вода си изтича от там. Не ми се вярва инженерите от бавария да са го измисли така и да става басейн във вратата. Аз по скоро си мисля да се направят отвори във вратат ако няма такива.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от chris_barnes » 23 Апр 2021, 20:11

Не става басейн във вратата, а като влезе вода във вратата подлизва по изолацията и влиза към прага :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook