BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от cww » 10 Окт 2021, 12:45

Ppetkow написа:Ами в нета нищо на намирам, където и да ровя. Освен да ходя на място да питам. А аз си мислех, че за 5мин ще си поръчам едни стелки…греда


Заповядай.
https://prikachi.net/image/BCsVi

От нета трудно ще стане. В Дару кар онзи ден имаше налични, предполагам и другите дилъри имат. Отбий се и си вземи. Ако са свършили - това са парт номерата, поръчай си. За 3 дни ще дойдат.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Alben » 13 Окт 2021, 17:23

ekalchev написа:
Alben написа:Здравейте,
Благодаря ви за крик-информацията, но досега в център за гуми "Диана", не съм видял никой да слага такива подложки, и въпреки това, вече пети сезон няма проблеми със смяната на гумите.
А моят крик(пак казвам, да не се налага да гоползвам), има такава"платформа" като в "Диана".
Сега като отида за зимните гуми, специално ще погледна, дали при мен има такива пластмаси като на снимките които сте приложили.

Техните крикове имат много широка платформа каквато компактните крикове нямат.

Здравей,
Имаш право, днес смених гумите и наистина е така както казваш, трябва да купувам някакви допълнителна подложка, защото моя крик е с малка платформа.
Дано не ми се налага да го ползвам, но подложка ще купя, само ще видя от къде и каква трябва за моята кола.
Пак благодаря за информацията и много здраве за всички!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от BorislavB » 13 Окт 2021, 18:18

Колеги смених летния комплект гуми с джанти със зимния и ми дава грешка, че изобщо не може да измери налягането при ресет на системата. Летните са 20ки с сензори на 433 честота, които не са оригинални зимните 18ки също на 433, но с щампа на BMW демек трябва да са оригинални. Какъв може да е проблема? Четох, че сензорите били на батерии, но те издържали около 10г. Колата е 2015г. предполагам, че е излязла с въпросните 18ки т.е. реално батериите трябва да имат още живот. Другото, което искам да попитам дали ако един датчик не работи спъва цялата система или просто няма да ми покаже налягането към въпросната гума? И реално сменят ли се батериите или трябва нов датчик?
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Deyan Velev » 13 Окт 2021, 19:00

Виж парт номера на сензорите (ако все още се чете ) , дали са за твоята кола , че са няколко вида . Миналата година разпознаваше ли ги колата или сега за пръв път караш с тях ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от BorislavB » 14 Окт 2021, 10:19

За първи път ги слагам 18ките, защото колата я взех скоро. Не се сетих да им направя по една снимка само погледнах, че са на 433 честота. :dummy:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Ppetkow » 15 Окт 2021, 11:55

cww написа:
Ppetkow написа:Ами в нета нищо на намирам, където и да ровя. Освен да ходя на място да питам. А аз си мислех, че за 5мин ще си поръчам едни стелки…греда


Заповядай.
https://prikachi.net/image/BCsVi

От нета трудно ще стане. В Дару кар онзи ден имаше налични, предполагам и другите дилъри имат. Отбий се и си вземи. Ако са свършили - това са парт номерата, поръчай си. За 3 дни ще дойдат.



Благодаря ти. Ще мина сега уикенда да закупя и ще дам инфо къде има налични ако и други си търсят. Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от fitter » 15 Окт 2021, 12:26

Ppetkow написа:
cww написа:
Ppetkow написа:Ами в нета нищо на намирам, където и да ровя. Освен да ходя на място да питам. А аз си мислех, че за 5мин ще си поръчам едни стелки…греда


Заповядай.
https://prikachi.net/image/BCsVi

От нета трудно ще стане. В Дару кар онзи ден имаше налични, предполагам и другите дилъри имат. Отбий се и си вземи. Ако са свършили - това са парт номерата, поръчай си. За 3 дни ще дойдат.



Благодаря ти. Ще мина сега уикенда да закупя и ще дам инфо къде има налични ако и други си търсят. Поздрави
В немския ebay ги има целия комплект предни и задни оригинални за около 110€, но би трябвало всяко представителсво да може да ги поръча ако ги нямат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.01.2019
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от beebu » 15 Окт 2021, 13:51

Здравейте,

Оглеждам се за ф07 и една от екстрите на които много държа са да има печка по възможност с дистанционно.
Въпросите са ми:
1. Ако няма печка лесно ли се слага, къде мога да прочета повече?
2. Ако има печка, лесно ли се добавя дистанционното за нея и къде мога да прочета повече за този ретрофит?

Благодря!

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от E30driver » 15 Окт 2021, 15:19

beebu написа:Здравейте,

Оглеждам се за ф07 и една от екстрите на които много държа са да има печка по възможност с дистанционно.
Въпросите са ми:
1. Ако няма печка лесно ли се слага, къде мога да прочета повече?
2. Ако има печка, лесно ли се добавя дистанционното за нея и къде мога да прочета повече за този ретрофит?

Благодря!

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk


1. Преди години проверявах, в БГ Вебасто го предлага, но цената май се въртеше около 2,500- 3,000 лева и то преди време. Питах и в Ауто Бавария, казаха, че не смеят да се захващат тъй като много рядко го правят и нямат опит. Сигурно и други могат да го направят, повече не съм търсил, отказах се.
2. Ако има печка, може да се купи и обучи дистанционно, но цената си е висока - нямам представа, но поне 400лв май а може и повече.
Последна промяна E30driver на 15 Окт 2021, 15:34, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от grkv » 15 Окт 2021, 15:33

Аз бях голям мераклия преди време, отказа ме галимацията по инсталацията. Имал съм преди вебасто с дистанционно на друга кола и успешното палене беше не винаги успешно, а тогава диагностицирането беше само в 1-2 сервиза в София на страшни пари и основно налучкване.
Сега с Ф-ката просто прежумявам студа за бързо, слизам, паля, заключвам и се качвам да си допия кафето сутрин. За 15-20 минути вътре е сауна и всичко се е разтопило.
Ако държиш на дистанционно, по-евтино ще ти е да инсталираш аларма с дистанционно за палене.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.01.2019
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от beebu » 15 Окт 2021, 16:06

grkv написа:Аз бях голям мераклия преди време, отказа ме галимацията по инсталацията. Имал съм преди вебасто с дистанционно на друга кола и успешното палене беше не винаги успешно, а тогава диагностицирането беше само в 1-2 сервиза в София на страшни пари и основно налучкване.
Сега с Ф-ката просто прежумявам студа за бързо, слизам, паля, заключвам и се качвам да си допия кафето сутрин. За 15-20 минути вътре е сауна и всичко се е разтопило.
Ако държиш на дистанционно, по-евтино ще ти е да инсталираш аларма с дистанционно за палене.
Доколкото успях да проуча ф сериите нямат ли настройване за час на пускане на печката от idrive?

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.01.2019
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от beebu » 15 Окт 2021, 16:09

E30driver написа:
beebu написа:Здравейте,

Оглеждам се за ф07 и една от екстрите на които много държа са да има печка по възможност с дистанционно.
Въпросите са ми:
1. Ако няма печка лесно ли се слага, къде мога да прочета повече?
2. Ако има печка, лесно ли се добавя дистанционното за нея и къде мога да прочета повече за този ретрофит?

Благодря!

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk


1. Преди години проверявах, в БГ Вебасто го предлага, но цената май се въртеше около 2,500- 3,000 лева и то преди време. Питах и в Ауто Бавария, казаха, че не смеят да се захващат тъй като много рядко го правят и нямат опит. Сигурно и други могат да го направят, повече не съм търсил, отказах се.
2. Ако има печка, може да се купи и обучи дистанционно, но цената си е висока - нямам представа, но поне 400лв май а може и повече.
Това обеснява защо няма и много много информация в интернет за ф сериите ретрофит за печката.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от equipment » 17 Окт 2021, 9:41

Колеги, установих днес ,че на пода зад щофьорската седалка мокета е много мокър. Къде да търся проблема, някакви идеи :?: прочетох,че може да е от разлепено уплътнение на вратата, но не установих да има нещо такова

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от chris_barnes » 17 Окт 2021, 9:43

Сваля се кората на вратата и се гледа дали микропорестата изолация залепена с болкит е отлепила. Съветвам те да го направиш за всички 4 врати. Ако не си свалял кори на ф10, въоръжи се със сериозен инструмент, щипките са много здрави.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от equipment » 17 Окт 2021, 18:24

отворих задната врата и видях,че в долната си част и около самото уплътнение е мокро, имаще и капки вода. А всички останали врати, бяха сухи отдолу. Та явно проблемът е само на задна врата. Сам не се наемам да свалям кората ,защото нито имам опит, нито инструменти. Вероятно ще я карам при някой, който разбира и се занимава с това

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook