BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.07.2020

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ofopy » 16 Окт 2020, 15:35

Здравейте,

Тъй като ще ми сменят предното стъкло в Кобра, а по-нагоре в темата видях, че може да има проблеми, ако колата има автоматични дълги - как да разбера дали има? Карам я от 1 седмица и не ми е направило впечатление.
Също така, от Кобра ми предложиха две стъкла (с хедъп, сензор и камера) - едното 1100 лв., а другото 750 лв. Освен, че едното е европейско, а другото китайско, не знам каква е разликата.
Заслужава ли си да се дадат с 350 лв. отгоре за европейско?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.07.2020

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ofopy » 16 Окт 2020, 15:38

xexoral написа:Интересното е, че от кобра изрично ме питаха дали имам хедъп, камера и сензор и чак тогава провери дали имат такова стъкло. “Европейското” ако е пак от пилкингтън и е за кола с хедъп, пак ли ще е размазан образът?

Иначе да, бих писал жалба ако не е добре. Предполагам това има предвид бай Илия :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Колега, какви варианти и цени ти дадоха, че и аз съм със същия проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.09.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F10 535xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Blindy » 17 Окт 2020, 13:00

Колеги търсех из форума ама викам да попитам и тук. Та след дълго премисляне на всякакви варианти от сорта на закупуване на комби и т.н. за дълго пътуване. Реших да се спра на варианта за roofbox. Не знам има ли значение от модела на колата (освен захващането на напречните греди), но бихте ли споделили ваш опит от различни модели roofbox-ове? Като вместимост, шум по време на пътуване и т.н.
На мен ми трябва най-вече да вкарам количката на детето, че да ми е свободен багажника. Бюджет.. мога да заделя 1200-1500лв.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от bai_ILIA » 18 Окт 2020, 12:30

И аз съм в същата ситуация на дневен ред като комбито въобще не е опция. Купих тези греди:

https://easyauto.bg/product/yakima-flus ... i-s7ybk821

Пробвах ги без багажник със 120-130 км/ч и не се чува нищо. Профилът им е много нисък, а и са черни. Метнахме този багажник понеже съм харесал него:

https://easyauto.bg/product/bagajna-kut ... herenglanc

Един от служителите е със същия и ми го показа на колата си. Няма грижи и шум при висока скорост. Има доста добра форма и вместимост като в същото време е доста аеродинамичен и красив. Има и по-малък вариант. С голямата кутия гониш почти 1000 литра багажен обем с Ф10.

https://easyauto.bg/product/bagajna-kut ... herenglanc

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Чемодан, вокзал, Москва"

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 29.10.2010
Местоположение: DE
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D xDrive F11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ipanta » 18 Окт 2020, 15:02

Колеги, кой може да ми помогне? Искам да си сменя фаровете на Ф11, обаче по номера отгоре на фара ми излизат много варианти! От няколко години ми се запарват, карам ги без капачките, но тая година вече са трагедия. Та ,ако някой има идея , моля да сподели. Живея в Германия, ако има значение това де.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от grkv » 18 Окт 2020, 18:05

Имаш няколко варианта в зависимост от това колко пари ти се дават.

1. нови - скъпо.
2. рециклиране - приемлив вариант, но пак не е евтино. На мен в България ми обявиха цени от около 800лв, което е абсурдно и се отказах. Ако някой може да ме насочи към сервиз с нормални цени - казвайте.
3. ползвани и после продажба на твоите - става, ама не се знае какво ще вземеш и дали няма да е същото.
4. торбички силика гел - 1-2 във фара, слагаш капачката и караш, като почне пак - сменяш торбичката и още месец два. Някакви стотинки са и не е най-умното решение на света, но ще се изненадаш колко хора си карат колите така с години.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от acho.rs » 18 Окт 2020, 20:26

ipanta написа:Колеги, кой може да ми помогне? Искам да си сменя фаровете на Ф11, обаче по номера отгоре на фара ми излизат много варианти! От няколко години ми се запарват, карам ги без капачките, но тая година вече са трагедия. Та ,ако някой има идея , моля да сподели. Живея в Германия, ако има значение това де.

Не знам дали има хора в Германия да се занимават с фарове и не знам дали някой от форума ще ти покаже такъв човек /фирма.

Рециклиране в БГ, някъде около 400лв трябва да ти искат и стават като нови.... Стига да уцелиш човека, защото иначе ще имаш още много ядове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от dido0o``` » 19 Окт 2020, 8:35

acho.rs написа:
ipanta написа:Колеги, кой може да ми помогне? Искам да си сменя фаровете на Ф11, обаче по номера отгоре на фара ми излизат много варианти! От няколко години ми се запарват, карам ги без капачките, но тая година вече са трагедия. Та ,ако някой има идея , моля да сподели. Живея в Германия, ако има значение това де.

Не знам дали има хора в Германия да се занимават с фарове и не знам дали някой от форума ще ти покаже такъв човек /фирма.

Рециклиране в БГ, някъде около 400лв трябва да ти искат и стават като нови.... Стига да уцелиш човека, защото иначе ще имаш още много ядове.


От това което съм гледал и търсил като най-приемливо цена/качество Car Valeting от софия. Не съм им ползвал услугите, но съм виждал тяхна работа и хората са много доволни. За ф10 вземат около 400лв за давата фара, без да режат стъклата. За справка тука във Варна ми искаха 800 и то със смяна на стъклата "щот нямало как да се отворят без рязане"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Bexim » 19 Окт 2020, 10:22

Аз съм реновирал на е92 при CarValteing и съм супер доволен от резултата при все, че съм на оригиналните крушки.
Механизмите си работят, завиването също, което на старата ми с неотваряни фарове беше леш. Запотяване на съм имал при миене, студ, но пък колата главно я карам на сухо време.

ПП КИА излиза фабрично със силика гел в матричните си лед-ове... :mhihi: Но не казват, че трябва да се подменя.. На ощипани се правят като споменеш. :lol:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 29.10.2010
Местоположение: DE
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D xDrive F11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ipanta » 19 Окт 2020, 15:09

Явно не съм се изразил правилно. Фаровете искам да ги купя, върху тях има серийни номера, обаче в нета ми излизат много и различни модели! Ако някой знае начин как да открия правилният фар, моля да ми помогне. Поздрави! 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от fitter » 19 Окт 2020, 15:17

Колега, дай VIN да видим с какви фарове е излезнала от завода.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 29.10.2010
Местоположение: DE
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D xDrive F11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ipanta » 19 Окт 2020, 15:24

fitter написа:Колега, дай VIN да видим с какви фарове е излезнала от завода.


Sent from my iPhone using Tapatalk

WBAXB91090DW45876

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от fitter » 19 Окт 2020, 15:40

Изображение
Изображение
Изображение
Това намирам за твоята кола


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от xexoral » 20 Окт 2020, 11:46

Пиша във връзка със смяната на стъклото, която направих, защото имаше колеги, които се интересуваха. Смениха ми го, всичко изглежда да работи, само чакам да се стъмни, за да проверя и автоматичните фарове. От сервиза ми казаха, че са ги тествали и работели.
Ходих и до магистралата, засилих се до към 200+ изглежда да няма по-различен шум от преди.
Драмата обаче ми е, че имам чувството, че хъд картинката е леко наклонена надясно. Възможно ли е да са залепили малко накриво стъклото и от там да идва?
Ако има наклон е 2-3 градуса, не мога да се закълна, че преди е било по-различно, просто сега се вторачих в този ХЪД и така ми се стори. Ако гледам само с дясното око, сякаш е по-добре .
Иначе като картина е кристално чист образът, на снимката изглежда сякаш не е, но живо е много по-добре. Снимката съм я качил за да се види наклонът... евентуално. Какво бихте направили?Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 20 Окт 2020, 12:09

Би трябвало да можеш да регулираш завъртането на HUD-a от IDrive-a. Не съм 100% сигурен дали pre-LCI го има но ще видиш. На е60 с отвертка можеше да се регулира, така че има начини. Кажи колко струва стъклото, марката му и фирмата, че имам желание и аз да сменям.

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook