BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vankata 1296 » 05 Май 2022, 11:11

Здравейте, какво ви е мнението относно софтуерно обновяване/ъпдейт цялостно на колата/модулите?
Някой с мнение от Bmwcoding.bg на Ал. Малинов? Следя им страницата и виждам доста нови автомобили, М-ки и др. Цената е 150лв. за този ъпдейт, заслужава ли си?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 520xd lci

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Stan85 » 06 Май 2022, 11:05

Здравейте, от време на време при палене гледам, че колата изписва 1000км до смяна на маслото, вместо реалните няколко хиляди.
Някой сензор ли трябва да сменя (този на картера?) или да не се занимавам изобщо?
Първия път като го забелязах беше -2,3 градуса сутринта, колата беше цяла нощ навън и реших, че е от студа.
Но днес на 20 пак така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vankata 1296 » 06 Май 2022, 19:30

Stan85 написа:Здравейте, от време на време при палене гледам, че колата изписва 1000км до смяна на маслото, вместо реалните няколко хиляди.
Някой сензор ли трябва да сменя (този на картера?) или да не се занимавам изобщо?
Първия път като го забелязах беше -2,3 градуса сутринта, колата беше цяла нощ навън и реших, че е от студа.
Но днес на 20 пак така.



Занули ли интервала да следваща смяна на маслото?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 520xd lci

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Stan85 » 08 Май 2022, 10:05

Да, зануляват го в сервиза. Въпроса е, че е спорадично - паля, появява се оставащия пробег 800-1000км и количката е оцветена в жълто. Ако загася и запля пак си пише 20х км примерно. И така до след две, три седмици…
Затова помислих, че може би сензора в картера е за смяна. Или Ауто Бавария не сменят маслото, само ресетват :) :) :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от chris_barnes » 08 Май 2022, 10:10

От двете които си написал ми се струва че второто е по-вероятно, просто защото датчика ако си замине ще показва само едно нещо без да се сменя.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vankata 1296 » 09 Май 2022, 12:20

Здравейте, предстои ми смяна на спирачни дискове. Дисковете ще ги купя оригинални!
Чудя се дали да сложа накладки АТЕ керамик? Оригиналните накладки много ми цапат джантите. Дали тези накладки няма да съсипят диска? Или да си взема оригинални накладки…

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 09 Май 2022, 12:27

Доказано е че всякакви експерименти с дискове и накладки при БМВ не водят до добри резултати. Ако държиш да го видиш лично може да експериментираш. Последния път като слагах АТЕ на е60, почна едно свирене при ниска скорост и колата не спираше добре.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от chris_barnes » 09 Май 2022, 15:22

Слагал съм точно такива накладки. Няма да свирят, но ще ти изкривят дисковете освен това не спират толкова добре колкото оригиналните :) Като препатил ти го казвам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Eliyan » 09 Май 2022, 18:34

vankata 1296 написа:Здравейте, предстои ми смяна на спирачни дискове. Дисковете ще ги купя оригинални!
Чудя се дали да сложа накладки АТЕ керамик? Оригиналните накладки много ми цапат джантите. Дали тези накладки няма да съсипят диска? Или да си взема оригинални накладки…


Колега, не си прави труда и гимнастиките. Тече акция във всяко едно официално представителство на БМВ и може да смениш всички дискове/накладки и работа на същата цена на, която ще ти излезне само да ги купиш.

Може да си провериш модела тук -> https://valueservice.generationx.ro/bg/step-1

Аз лично смених на 530Д преди 1 година предни дискове и накладки + труд и ДДС за 1000 лв.

За Х5-цата цената е същата май ако не се лъжа

П.С. Имаш включена гаранция на накладки и дискове, така че ако се изкривят/свирят спокойно можеш да отидеш и да ти ги сменят отново с нови :)
П.С.2 Имай предвид, че това ти се води официална история на автомобила също, още един плюс.
Последна промяна Eliyan на 10 Май 2022, 10:04, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от drago9205 » 09 Май 2022, 19:58

ekalchev написа:Доказано е че всякакви експерименти с дискове и накладки при БМВ не водят до добри резултати. Ако държиш да го видиш лично може да експериментираш. Последния път като слагах АТЕ на е60, почна едно свирене при ниска скорост и колата не спираше добре.


Случва се и оригиналните накладки да свирят моите оригинални накладки в момента свирят все още сутрин като са студени... та е малко на късмет и специално за накладки. Аз лично вече няма да сложа оригинална накладка след като и те ми свирят. Текстар или АТЕ и това е, даже според мен Текстара скойто бях преди това спираше по-хубаво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vankata 1296 » 10 Май 2022, 10:17

Заложих на оригинални дискове и накладки, също датчици и спирачна течност. Благодаря за мненията!
Относно датчиците за налягане и температура в гумите, какво е нужно да се вземе освен датчиците? Колата е със CIC ясно е, че ще се кодира, но дали ще показва и температурата или само на NBT я има опцията?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 10 Май 2022, 11:23

Търся качествен ароматизатор/парфюм за кола, който да мирише добре и да не изветрява за 1 ден. Някой ако разбира моля да ми препоръча някаква марка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от peshehodetz » 10 Май 2022, 14:52

Аз лично всичките тези ароматизатори и подобни глупости дето слагат на духалките на климатика хич не ме кефят, много ми е противна миризмата, освен това разгрозяват интериора, някак си много е циганско. Като се кача в каквато и да е кола с този тип ароматизатори имам чувството че съм в някое софийско такси.
Сега обаче много обичам колата да ми мирише на хубаво като предпочитам колкото е възможно да се доближава до такава като нова. В тази връзка съм пробвал всякакви скъпи парфюми от тези които имам, в съседния раздел " Извън темата" има такава за парфюми та там съм постнал снимка с колекцията ми, ма в момента нямам такава. Та накратко от всичките съм установил че Chanel Bleu най-много ми допада. Не е някой силен женски парфюм, някак си е много неутрален с приятен не натрапващ се в същото време силен аромат и като че ли най-много се доближава до миризмата на нова кола. Та обикновено когато няма да карам колата да речем през уикенда, след обилно измиване отвън и почистване отвътре и третиране на седалките с оригинален препарат на БМВ, напръсквам с парфюм по малко отпред и отзад, а също така 5-6 лентички за тестване на парфюми ги напръсквам и слагам 3-4 отпред обикновено в къп холдерите и поне две отзад между седалките. Та като престои така ден-два без да се отваря, после вътре е много приятно, все едно си в някой луксозен 5-звезден хотел. Пробвал съм и с други разновидности на Шанел, но този който споменах по горе ми действа най-добре. Сега също да не пропусна, много е важно и какво караш в колата, но разни миризливи продукти не е желателно да се слагат. Аз например като взимаме от вън сготвена храна, особено пици никога не ходя с БМВ-то, а с някоя от другите ни коли, понеже дори и да ги сложиш в багажника миризмата някак си се предава в купето и после трудно се убива.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от adovet » 11 Май 2022, 11:47

vankata 1296 написа:Заложих на оригинални дискове и накладки, също датчици и спирачна течност. Благодаря за мненията!
Относно датчиците за налягане и температура в гумите, какво е нужно да се вземе освен датчиците? Колата е със CIC ясно е, че ще се кодира, но дали ще показва и температурата или само на NBT я има опцията?

Колега къде ги смени, че моите предни са за смяна и сега се обаждах в Дарукар и ми дадоха цена от 1360лв. Преди два месеца като сменях маслото ми бяха дали цена от 850 ама сега нещо ме изненадаха малко :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 11 Май 2022, 12:23

БМВ май имат промоции за дискове и накладки февруари, март

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook