BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Alek_SV » 31 Дек 2022, 8:33

drago9205 написа:На някого случвало ли се е електрическият багажник да спре да работи, има ли процедура за повторна инициализация или е развален мотор?

Баща ми като типичен неандерталец тръгна да го отваря все едно е механичен и след това спря да се отваря и затваря. След изчистване на грешки успяваше на моменти да се отвори или да се затвори, но само моментно.



Има процедура. Пробвай я първо. Има и кодировка за по-бързо и по-бавно затваряне, пробвай и нея :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 520xd lci

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Stan85 » 01 Яну 2023, 17:47

Здравейте колеги, за много години!
Лошо започва новата година нещо, на 1800км от България и теч на масло. А утре трябваше да си тръгвам.
Вчера паркирах, излязох от колата и ми замириса неприятно. Отворих капака и около дясната полуоска беше омазано с масло. Имаше пръски по турбината и явно затова и се е размирисало. Маслото е жълто и с много неприятен мирис. Според мен диференциално/трансмисионно.
Измих със спрей полуоската и каквото успях покрай нея, карах още 10-15 км но не виждам да тече или да омаслява.
Заподозрях семеринга на диференциала, тъй като маслото от кутията минава от другата страна.
Днес на трезва глава, свалих гумата, махнах една малка кора, но видимостта е ограничена.
Накакви идеи дали може нещо друго да тече там?
Ако е семеринг, мога ли да пътувам така до България? Остава ли все пак някакво масло в диференциала или няма по-ниска точка?
Няма никакви паразитни шумове засега.
Най-близкият БМВ сервиз има час в петък (все пак сутринта ще отида на място да видя няма ли да ме вземат без час), а местните наоколо се свеждат до смяна на гуми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vankata 1296 » 02 Яну 2023, 13:55

Честита Нова година! Обмислям да оптимизирам кутията със Stage 3 F11 535d
Задължително ли е да има ремап на мотора?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Exclusive89 » 02 Яну 2023, 21:51

Не, не е задължително.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от speedhokk » 05 Яну 2023, 18:52

То не е въпрос, но тъй като на предишната страница питах как да разпознавам дали даден екземпляр има или не park assist. Благодаря на колегата, който ми отговори, но след доста ровене май се оказва, че тази функция върви задължително заедно с ел рейка, а всички xDrive модели според това което прочетох, са с хидравлични. Съответно нито е можело да се добави тази опция като е поръчвана колата, нито да се ретрофитне към сегашно време :mhihi:
А колата, на която бях попаднал, че е с тази екстра беше само на задно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 520xd lci

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Stan85 » 06 Яну 2023, 12:32

Ъпдейт: сменен семеринг на диференциал и успешно прибиране в България

Stan85 написа:Здравейте колеги, за много години!
Лошо започва новата година нещо, на 1800км от България и теч на масло. А утре трябваше да си тръгвам.
Вчера паркирах, излязох от колата и ми замириса неприятно. Отворих капака и около дясната полуоска беше омазано с масло. Имаше пръски по турбината и явно затова и се е размирисало. Маслото е жълто и с много неприятен мирис. Според мен диференциално/трансмисионно.
Измих със спрей полуоската и каквото успях покрай нея, карах още 10-15 км но не виждам да тече или да омаслява.
Заподозрях семеринга на диференциала, тъй като маслото от кутията минава от другата страна.
Днес на трезва глава, свалих гумата, махнах една малка кора, но видимостта е ограничена.
Накакви идеи дали може нещо друго да тече там?
Ако е семеринг, мога ли да пътувам така до България? Остава ли все пак някакво масло в диференциала или няма по-ниска точка?
Няма никакви паразитни шумове засега.
Най-близкият БМВ сервиз има час в петък (все пак сутринта ще отида на място да видя няма ли да ме вземат без час), а местните наоколо се свеждат до смяна на гуми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 07 Яну 2023, 14:19

Колеги имам 3мм пукнатина от камъче на предното стъкло, чудя се дали да ходя на майстор да я лепи или да си го залепя сам с тези DYI китове (https://www.youtube.com/watch?v=pA2N24nBcVg). Има ли голяма разлика от това което ще направи майстора и това което сам ще направя? Не изглежда да се изискват особени умения. Някой правил ли го е сам?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от sssssl » 07 Яну 2023, 15:20

https://remont-avtostakla.bg/ На място дойде майсторът, за 15 мин. си свърши работата и ми взе 35 лв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 07 Яну 2023, 16:08

sssssl написа:https://remont-avtostakla.bg/ На място дойде майсторът, за 15 мин. си свърши работата и ми взе 35 лв.

Мерси, ще го викна

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от STEVAL » 07 Яну 2023, 17:03

ekalchev написа:
sssssl написа:https://remont-avtostakla.bg/ На място дойде майсторът, за 15 мин. си свърши работата и ми взе 35 лв.

Мерси, ще го викна


По принцип, повечето майстори изпичат пълнежа с някаква лампа, което в домашни условия не можеш да го направиш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Alexch » 07 Яну 2023, 20:55

STEVAL написа:
ekalchev написа:
sssssl написа:https://remont-avtostakla.bg/ На място дойде майсторът, за 15 мин. си свърши работата и ми взе 35 лв.

Мерси, ще го викна


По принцип, повечето майстори изпичат пълнежа с някаква лампа, което в домашни условия не можеш да го направиш.

Надявам се, че не свалят стъклото, а го правят на място?
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 6.10.2016
Пол: Мъж
Кара: '04 e46
Мечтае да кара: Berlinetta

Style 351 цвят

Мнение от penq » 12 Яну 2023, 0:57

Здравейте, някой има ли идея от къде мога да разбера кода на цвета на джантите ми? Трябва ми, понеже имахме близка среща с един бордюр :lol: Нямам идея дали този цвят е фабричен или са боядисвани, но в нета като ги гугълна ми излизат снимки на 2 вида: сребристи и моя цвят, така че може и да са фабрични. Прикачвам снимка на джантите…

DC76C0E9-03F5-408F-A98B-8A586316CAAD.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 12.01.2023
Пол: Мъж

Тракане на BMW F10

Мнение от dyakub89 » 12 Яну 2023, 18:19

Здравейте,колеги от колата се чува тракане от лявата страна на шофьора , поне аз така усещам. Тракането започва след половин час каране на дълъг път , на къси разстояние няма никакъв проблем.Та проблема е от 2 седмици и от два дена почна едно леко придръпване на ниски обороти , скоростите минават си плавно !

Дали е раздатка или каре или нещо друго !
Едната гума отзад ми е различна марка но със еднакви размер 245/45/18 .

При завиване надясно наляво няма тракане , което по принцип при карета така трака.

https://youtu.be/PlWDKtKwVfA

Може да си види тракането на клипа.

Благодаря предварително!

Изпратено от моят M2007J3SY с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Тракане на BMW F10

Мнение от zvetiko » 13 Яну 2023, 15:30

Колега, колата на подемник и започва да се търси причината.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Тракане на BMW F10

Мнение от Ненко Вранков » 13 Яну 2023, 19:59

dyakub89 написа:Здравейте,колеги от колата се чува тракане от лявата страна на шофьора , поне аз така усещам. Тракането започва след половин час каране на дълъг път , на къси разстояние няма никакъв проблем.Та проблема е от 2 седмици и от два дена почна едно леко придръпване на ниски обороти , скоростите минават си плавно !

Дали е раздатка или каре или нещо друго !
Едната гума отзад ми е различна марка но със еднакви размер 245/45/18 .

При завиване надясно наляво няма тракане , което по принцип при карета така трака.

https://youtu.be/PlWDKtKwVfA

Може да си види тракането на клипа.

Благодаря предварително!

Изпратено от моят M2007J3SY с помощта на Tapatalk

Проверете полуоската за хлабини в каретата и предния кардан.. че стават големи бели.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook