BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vankata 1296 » 05 Яну 2022, 22:17

drago9205 написа:Такива камъчета не би трябвало да водят до спукване на фара. Често срещано е уплънтнието на капачките да пропуска и понякога от там прави конденз.


Отворих капачката на фара, която е в моторния отсег, изкарах колата на слънце и конденза изчезна. Изминаха 3 дни и затворих капачката. Отново на път и се наложи колата да нощува навън, сутринта цялата беше мокра, а фара отново беше кондензирал целия отвътре? Възможно ли е конденза да се получава от капачката в подкалника при положение, че не е валяло и не съм пръскал с пароструйката в подкалника?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Alben » 06 Яну 2022, 9:39

vankata 1296 написа:
drago9205 написа:Такива камъчета не би трябвало да водят до спукване на фара. Често срещано е уплънтнието на капачките да пропуска и понякога от там прави конденз.


Отворих капачката на фара, която е в моторния отсег, изкарах колата на слънце и конденза изчезна. Изминаха 3 дни и затворих капачката. Отново на път и се наложи колата да нощува навън, сутринта цялата беше мокра, а фара отново беше кондензирал целия отвътре? Възможно ли е конденза да се получава от капачката в подкалника при положение, че не е валяло и не съм пръскал с пароструйката в подкалника?

Здравей!
За този ДЕФЕКТ на фаровете има доста коментари във форума, прочети!
Аз така карам, появява се и без да вали, когато има разлика в температурата, леко се запотяват краищата на фаровете.
Като видя, че става конденз, т.е. капки, ще отида при някой който се занимава с фарове, да опита да направи нещо.
ПП. Изпращам ти файл с официалното обяснение на БМВ.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ka4i » 06 Яну 2022, 22:58

vankata 1296 написа:Здравейте, след като се прибрах от път, измих колата и десния фар сериозно се изпоти?
По спомен от камьон зад, който карах ми хвърляше камъчета дали е възможно да е спукал стъклото? От Армеец дали ще признаят щетата?
Преди това фаровете не са се потили! Ако има колега да бутне едно рамо пред Армейци? Черпя естествено!
Благодарско!


Как да ти кажем, дали е спукал стъклото!!! Огледай си фара и ако е спукан, няма как да не го забележиш! Успех :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от drago9205 » 07 Яну 2022, 9:44

При сериозен конденз вариантите са 2:
1. Капачките (горна и в подкалника) - трябва да им се сменят уплътненията
2. Спукан фар (или около стъклото или

Иначе някакъв лек конденз е г/д ненормално да има от време на време, особено като стане по-снежно или вали здраво.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от PolandBall » 07 Яну 2022, 12:04

drago9205 написа:При сериозен конденз вариантите са 2:
1. Капачките (горна и в подкалника) - трябва да им се сменят уплътненията
2. Спукан фар (или около стъклото или

Иначе някакъв лек конденз е г/д ненормално да има от време на време, особено като стане по-снежно или вали здраво.


Колега, как изглеждат тези уплътнения? На скоро, свалях горната капачка, но не видях да има уплътнение?
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от dido0o``` » 07 Яну 2022, 13:06

PolandBall написа:
drago9205 написа:При сериозен конденз вариантите са 2:
1. Капачките (горна и в подкалника) - трябва да им се сменят уплътненията
2. Спукан фар (или около стъклото или

Иначе някакъв лек конденз е г/д ненормално да има от време на време, особено като стане по-снежно или вали здраво.


Колега, как изглеждат тези уплътнения? На скоро, свалях горната капачка, но не видях да има уплътнение?


Меко поресто, сиво на цвят, залепено е на самата капачка. Ако го нямаш - капачката халтави. Мене на единия фар голямата капачка го няма, не знам как не е паднала. С лекота се отвива

напиши в гуугъл : bmw 63117204272 и дай на картинки .. има снимки на капачките отзад

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vankata 1296 » 07 Яну 2022, 17:33

drago9205 написа:При сериозен конденз вариантите са 2:
1. Капачките (горна и в подкалника) - трябва да им се сменят уплътненията
2. Спукан фар (или около стъклото или

Иначе някакъв лек конденз е г/д ненормално да има от време на време, особено като стане по-снежно или вали здраво.


Това е 63117268653 ОЕМ кита за уплътненията в капачката в подкалника, а за капачката, която е горе при мотора там не намирам уплътнение по вин, или нова капачка може би, незнам, но ще разбера!
А до колегата в горният пост спукването може да се измери в микрони, но видимо и с допир не усещам да има разрез!
Ще ходя в car valenting при колега, който навремето беше в Симеоново, ако се сещате за него, ника му беше geraka. Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.01.2019
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от beebu » 09 Яну 2022, 11:39

Здравейте,

Искам да попитам дали това на снимките е ptc?

Ако е това кога и как се пуска?
Как може да се тества?

Питам понеже в тези студени дни не забелязвам да почва да топли преди да загрее мотора.

Поздрави! ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от dido0o``` » 10 Яну 2022, 11:18

vankata 1296 написа:
drago9205 написа:При сериозен конденз вариантите са 2:
1. Капачките (горна и в подкалника) - трябва да им се сменят уплътненията
2. Спукан фар (или около стъклото или

Иначе някакъв лек конденз е г/д ненормално да има от време на време, особено като стане по-снежно или вали здраво.


Това е 63117268653 ОЕМ кита за уплътненията в капачката в подкалника, а за капачката, която е горе при мотора там не намирам уплътнение по вин, или нова капачка може би, незнам, но ще разбера!
А до колегата в горният пост спукването може да се измери в микрони, но видимо и с допир не усещам да има разрез!
Ще ходя в car valenting при колега, който навремето беше в Симеоново, ако се сещате за него, ника му беше geraka. Поздрави!


Колега този номер е за уплътненията на мигача и на диодите отдолу. Капачката няма уплътнения отделно, цяла капачка се взема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от PolandBall » 11 Яну 2022, 8:49

Здравейте колеги! От известно време в единия фар доста минсе запотява. Не съм сменял крушки нито съм ръчкал нещо по фаровете като цяло. Огледах фара отвън, но не видях пукнатини или удари от камъчета. Някой може ли да препоръча място където могат да ми запечатат фаровете за Пловдив и околията?

Ето така изглеждаше фара тази сутрин след около 20 минути шофиране: https://ibb.co/cJnRvyf
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vankata 1296 » 13 Яну 2022, 12:41

dido0o``` написа:
vankata 1296 написа:
drago9205 написа:При сериозен конденз вариантите са 2:
1. Капачките (горна и в подкалника) - трябва да им се сменят уплътненията
2. Спукан фар (или около стъклото или

Иначе някакъв лек конденз е г/д ненормално да има от време на време, особено като стане по-снежно или вали здраво.


Това е 63117268653 ОЕМ кита за уплътненията в капачката в подкалника, а за капачката, която е горе при мотора там не намирам уплътнение по вин, или нова капачка може би, незнам, но ще разбера!
А до колегата в горният пост спукването може да се измери в микрони, но видимо и с допир не усещам да има разрез!
Ще ходя в car valenting при колега, който навремето беше в Симеоново, ако се сещате за него, ника му беше geraka. Поздрави!


Колега този номер е за уплътненията на мигача и на диодите отдолу. Капачката няма уплътнения отделно, цяла капачка се взема.


В самия кит има три гумени ‘О’ ринга. Голям за капачката в подкалника и два малки. А уплътнение за горната капачка няма.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 24.04.2012

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от boroboro » 13 Яну 2022, 20:31

Здравейте, имам ф11 с опция 536 (печка) но нямах дистанционно за нея. Закупих си втора употреба и пробвах да го сдвоя чрез процедурата в ISTA, но не ми се получава. Новото дистанционно е на 868мхз, как да разбера фабричното дали трябва да е 868 или 434мхз ,или къде може да е проблема. Приемам насоки и съвети. Печката работи идеално през менюто на идрайва. VIN -а ми е wbamw91080dv09892 Благодаря в аванс за насоките.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 28.11.2021
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: F10 525d N57B30

Некоректни показания на ниво масло и гориво в резервоар

Мнение от bagration » 16 Яну 2022, 18:24

Привет. Възможно ли е според вас изведнъж да се бъгнат показанията на нивото на маслото на idrive и показателя за гориво в таблото? Маслото ми го дава в жълто за завишено ниво а в истина на щеката е 2-3mm под max. Горивото на таблото взе да играе с литри нагоре-надолу - съответно и оставащия пробег полудя. Имат ли нещо общо тези две работи?, не може пък чак толкова съвпадение - гледам ги често всичките показания в колата и веднага ми прави впечатление нещо такова.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Ненко Вранков » 17 Яну 2022, 8:49

bagration написа:Привет. Възможно ли е според вас изведнъж да се бъгнат показанията на нивото на маслото на idrive и показателя за гориво в таблото? ...


Прочете ли за грешки колата.. нещо по комуникационните шини?

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 28.11.2021
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: F10 525d N57B30

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от bagration » 17 Яну 2022, 12:08

Не знам ама миналия месец ми сменяха горивната помпа и после ще проверя у нас дали старата е с поплавъка или механиците за го прехвърлили от старата на новата.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook