BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Ненко Вранков » 21 Ное 2022, 8:29

Eми ти сам си отговаряш... колко да е надежден след 10 години смяна на масло на 30-40К ?
Вчера ходихме да гледаме едно GT с N47 на реални 340 000км, от Германия, като до момента мотора не е отварян за нищо. За мен това нещо.. при такива НЕобслужвания, говори , че мотора си е страхотен. Съвсем отделен въпрос е колко би издържал още, ако щеш и злато да му сипваш вместо масло.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.11.2022
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F11 530XD

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от BeBe8TH » 22 Ное 2022, 10:33

Здравейте, колеги :)
Как сте, аз съм нов във форумът и имам един въпрос. Извинявам се ако е задаван вече и има решение, ще съм благодарен ако ме насочите.
Въпросът е следният: Имам пробем със страничните камери, които са позиционирани на предните калници. Когато натисна копчето за камерата, се показва картина за 1сек и веднага изчезва и на таблото се появява, че имам проблем.
Някой имал ли е такъв проблем и как го е разрешил?

Благодаря,
Борис
NO EASY WAY OUT

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 17.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530xD
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Убава йе. Има 4 колелета.

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от mrwrong » 24 Ное 2022, 14:09

BeBe8TH написа:Здравейте, колеги :)
Как сте, аз съм нов във форумът и имам един въпрос. Извинявам се ако е задаван вече и има решение, ще съм благодарен ако ме насочите.
Въпросът е следният: Имам пробем със страничните камери, които са позиционирани на предните калници. Когато натисна копчето за камерата, се показва картина за 1сек и веднага изчезва и на таблото се появява, че имам проблем.
Някой имал ли е такъв проблем и как го е разрешил?

Благодаря,
Борис


Здравей, влиза вода в камерите. По-точно през куплунга отзад и почва да окислява контактите. Най-лошото е, че проблема се получава от напукана изолация на самия кабел. Много е труден ремонта. Кабелите от камерите до блока за управление, който е в багажника, отляво до усилвателя, е цял, без снадки. Цената на китайски кабел е над 100 лв и подмяната му е кошмарна. Ако са се окислили и куплунзите на самите камери там работата става много дебела. Пробвай с ISTA да ресетнеш настройките на камерите, може да тръгнат, но това е временно решение. При тези две камери, ако едната прави проблем , модула гаси и двете. Само на ISTA може да видиш на коя камера тока на консумация не е наред за да се ориантираш.
С две думи проблема не е никак лесен за решение. Моя съвет е да забравиш че имаш там камери. Аз досега моите не съм ги ползвал почти никога.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.11.2022
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F11 530XD

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от BeBe8TH » 28 Ное 2022, 13:57

Благодаря
NO EASY WAY OUT

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 21.12.2010

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от gafcataa » 12 Дек 2022, 20:50

Здравейте, от скоро съм собственик на ф10 2014г. и имам няколко въпроса за екстри, които липсват.

- някой слагал ли е безжичен carplay? Попаднах на обява в олкс за 399/499лв. Ако има значение колата е с S609 Navigation System Professional

- предна камера има ли възможност да се добави. В момента съм с 270 изглед.

- и последно софт клоуз(вакум) лесно ли се добавя и какво е нужно за да се добави.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от awful » 14 Дек 2022, 15:19

gafcataa написа:Здравейте, от скоро съм собственик на ф10 2014г. и имам няколко въпроса за екстри, които липсват.

- някой слагал ли е безжичен carplay? Попаднах на обява в олкс за 399/499лв. Ако има значение колата е с S609 Navigation System Professional

- предна камера има ли възможност да се добави. В момента съм с 270 изглед.

- и последно софт клоуз(вакум) лесно ли се добавя и какво е нужно за да се добави.



софт клоуз(вакум) не е трудно, сменят се само бравите със такива но са доста скъпи като цяло, китаиците ги правят и са на разумна цена докато ОЕМ мисля бяха по 1000 Лева едната.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vankata 1296 » 17 Дек 2022, 21:20

Здравейте, фейсови огледала с мигач искам да сложа на кола преди фейс! Моите стъкла са хроматични, ел. и отопление. Питам тези стъкла ще станат ли на фейсовите? Мисълта ми е да купя фейсови огледала без стъклата и да монтирам моите? Нужно ли е модули, букси и др да вземам за фейс огледала?
Весели празници!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.01.2019
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от beebu » 20 Дек 2022, 14:36

Здрвейте!

Намерих счупена пружина и имам бърз въпрос. С адаптивно окачване съм. Немога да намеря нова и втора ръка намерих за момента от 535D.

Става ли предна пружина на амортисьор от 535D GT на 530D GT f07 2010г.?

Имат ли разлика в размерите и/или твърдостта им?

Благодаря предварително.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от chris_barnes » 20 Дек 2022, 15:15

Предницата е с еднакво тегло на двете коли, не би следвало да имаш проблем, но аз лично бих сменил двете пружини комплект (лява и дясна).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.01.2019
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от beebu » 21 Дек 2022, 0:28

chris_barnes написа:Предницата е с еднакво тегло на двете коли, не би следвало да имаш проблем, но аз лично бих сменил двете пружини комплект (лява и дясна).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Така и стана, само че взех от друга кола комплект лява и дясна. За нови никъв шанс просто, няма налични. Дано да са хубави и да не се чупят.

Мерси за инфото.


Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от speedhokk » 21 Дек 2022, 15:15

Здравейте!

Знаете ли дали има някакъв начин да разпозная дали даден модел има self parking функцията? При някои марки коли тази екстра е на отделен бутон и е много лесно по снимка на интериора да се ориентирам дали въпросния екземпляр я има или не.

При БМВ обаче доколкото видях, функцията се активира като се натисне бутона за парктроника и когато се визуализира колата на дисплея, ако има "черти" на ляво и на дясно (а не само напред и назад), то значи колата сканира и търси място.
Не открих и зависимост дали е необходимо колата да има 360 градуса камери или пък ако има такива камери да е 100% сигурно, че има и self parking.

Въобще има ли начин да разбирам дали една кола я има тази екстра, без да звъня на всяка обява и да питам или да искам ВИН. Вече установих и случай, в който собственика не знаеше, че има въпросната екстра.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от PolandBall » 22 Дек 2022, 6:50

speedhokk написа:Здравейте!

Знаете ли дали има някакъв начин да разпозная дали даден модел има self parking функцията? При някои марки коли тази екстра е на отделен бутон и е много лесно по снимка на интериора да се ориентирам дали въпросния екземпляр я има или не.

При БМВ обаче доколкото видях, функцията се активира като се натисне бутона за парктроника и когато се визуализира колата на дисплея, ако има "черти" на ляво и на дясно (а не само напред и назад), то значи колата сканира и търси място.
Не открих и зависимост дали е необходимо колата да има 360 градуса камери или пък ако има такива камери да е 100% сигурно, че има и self parking.

Въобще има ли начин да разбирам дали една кола я има тази екстра, без да звъня на всяка обява и да питам или да искам ВИН. Вече установих и случай, в който собственика не знаеше, че има въпросната екстра.


Колега, гледай мигачите на калниците дали имат този сензор.

https://www.bimmerfest.com/cdn-cgi/imag ... g.1009371/
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vankata 1296 » 22 Дек 2022, 10:00

Здравейте, относно светлината за заден ход W16W лед крушки с канбус ще дават ли грешка за изгоряла крушка? Ако има такава грешка се кодира за лед крушка или се гаси чека за изгоряла крушка точно за задната светлина?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от chris_barnes » 22 Дек 2022, 10:17

Хубавите крушки си имат платчица и не дават грешка.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от drago9205 » 31 Дек 2022, 7:24

На някого случвало ли се е електрическият багажник да спре да работи, има ли процедура за повторна инициализация или е развален мотор?

Баща ми като типичен неандерталец тръгна да го отваря все едно е механичен и след това спря да се отваря и затваря. След изчистване на грешки успяваше на моменти да се отвори или да се затвори, но само моментно.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook