BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от dido0o``` » 16 Апр 2021, 19:39

samyto написа:Здравейте
Предстои ми покупка на джанти. Като модел съм си харесал стил 351. Въпроса ми е ила ли оригинални джанти произведени в Италия! Продавача твърди, че са оригинални прилагам няколко скийншота от обявата. Блародаря Ви !
https://prnt.sc/11in5a5
https://prnt.sc/11inryk
https://prnt.sc/11intj0


Не мога да ти гарантирам, че тези конкретно са оригинални, но да има завод в Италия, който произвежда оригинални джанти за БМВ. Cromodora е и го пише на джантата. На зимните ми 17ки стил 236, които са оригинални пише Cromodora made in italy или нещо такова. Надписът е като принтиран ( не е релефен ) и се намира по частта където ляга гумата, т.е. седи под гумата. Всички други релефни надписи отзад на джантата са на БМВ.

ето го надписът:
https://www.team-bhp.com/forum/attachme ... 00266a.jpg

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

Мнение от chris_barnes » 16 Апр 2021, 19:50

@samyto: Тия дето гледаш са в Мездра и са оригинални. Не са спорт пакет и са пребоядисвани :) Ако не ме лъже паметта бяха на 1650лв.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vankata 1296 » 16 Апр 2021, 21:56

Здравейте, F11 при дневни светлини забелязах, че светят и отзад габаритите?
Вдигах я на подемник за проверка, изгасих я на “N” да нагласиме лапите пуснаха се фаровете и габарити отзад!? Поставих я на паркинг и всичко замлъкна.
След тази интервенция забелязах, че при дневни светлини светят отзад габаритите.
Преди това отзад нищо не светеше. От няколко дни я имам и още я разучавам, възможно ли е аз да съм ги активирал понеже ровя и ми е интересно какво, къде и т.н.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от MMG » 16 Апр 2021, 22:14

vankata 1296 написа:Здравейте, F11 при дневни светлини забелязах, че светят и отзад габаритите?
Вдигах я на подемник за проверка, изгасих я на “N” да нагласиме лапите пуснаха се фаровете и габарити отзад!? Поставих я на паркинг и всичко замлъкна.
След тази интервенция забелязах, че при дневни светлини светят отзад габаритите.
Преди това отзад нищо не светеше. От няколко дни я имам и още я разучавам, възможно ли е аз да съм ги активирал понеже ровя и ми е интересно какво, къде и т.н.
Знам, че може да се кодира дали да ти светят и задните габарити при пуснати дневни.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от djvice » 16 Апр 2021, 22:42

vankata 1296 написа:Здравейте, F11 при дневни светлини забелязах, че светят и отзад габаритите?
Вдигах я на подемник за проверка, изгасих я на “N” да нагласиме лапите пуснаха се фаровете и габарити отзад!? Поставих я на паркинг и всичко замлъкна.
След тази интервенция забелязах, че при дневни светлини светят отзад габаритите.
Преди това отзад нищо не светеше. От няколко дни я имам и още я разучавам, възможно ли е аз да съм ги активирал понеже ровя и ми е интересно какво, къде и т.н.



При фейслифта не светят отзад,а за пледи фейса може да се кодира да не светят

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 1.02.2016
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от samyto » 17 Апр 2021, 6:43

chris_barnes написа:@samyto: Тия дето гледаш са в Мездра и са оригинални. Не са спорт пакет и са пребоядисвани :) Ако не ме лъже паметта бяха на 1650лв.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Проблем ли е че са пребоядисвани , смисал с цел прикриването на няква поправка може би ? :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от chris_barnes » 17 Апр 2021, 8:58

Ами - въпрос на гледна точка е. Ако са направени кадърно - може и да нямаш проблем. Аз лично (подчертавам това е мое мнение и не задължавам никой да се съгласи) не харесвам боядисвани джанти, защото:
1) може да прикрият еврнтуален ремонт
2) рядко боята е толкова здрава колкото фабричната и обикновено при монтаж на гуми започват да се люпят по бордовете.
3) ако са печени в камера на висока температура (това най-често става при праховото боядисване), характеристиките на сплавта се променят и джантите стават меки.

Карал съм сигурно 20 комплекта джанти, имал съм и боядисвани с пистолет (и то уж от гуру в областта), и прахово-боядисани и това което съм написал по-горе е на база на моя опит.

Да, 351ците изглеждат приятно, но да искаш цена 1600-2000лв за джанти на старо, които не са нищо специално (просто защото почти всяка кола излязла с м пакет от завода е с такива) за мен не е приемливо.

Обичам различните неща, има доста интересни оригинални бмв модели, които биха стояли супер на ф10/ф11.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 1.02.2016
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от samyto » 17 Апр 2021, 9:16

Благодаря , май ще си остана със 17-ските и това лято :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kraska » 17 Апр 2021, 17:23

На тези джанти най не им харесвам , че тежат 14 кг едната. Има толкова хубави афтърмаркети нови , които са красиви и реплики които са качествени и струват по-малко.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Ненко Вранков » 17 Апр 2021, 20:21

Не е само това... и аз ги гледах същите преди 3-4 месеца... и тогава бяха на 1650, които са и най-евтините всъщност. Стигат до 2200 на староп в сайтовете.. и както каза колегата горе- това е малоумна работа... това че са на 11 години и са свръх модерни ли ги прави 2000лв.. а тия въпросните дори на калпавите снимки си личи какви кривини и дируги има под боята... трябва да се видят и на живо, но ако са боядисани и отвътре.. - бягай с 200.
Дано им стоят още 2 години на тая цена :)

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 20.02.2020
Кара: F11 525

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Tocka » 19 Апр 2021, 23:11

Здравейте колеги, някой може ли да препоръча сервиз, който така да кажа обслужва панорамата - почистване на шибидаха смазване и друго там каквото трябва. Все си мисля че подлежи на някакво обслужване. От Стара Загора съм, но мога да закарам автомобила и до друг град, стига да си заслужава.
Благодаря предварително.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 6.02.2014
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: F11 530d LCI

BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

Мнение от kristiancho » 21 Апр 2021, 8:53

Здравейте
Установих, че от някъде се просмуква вода в купето и на задното дясно място под стелката е мокро. Някой имал ли е подобен проблем и на какво може да се дължи?
Колата е F11 LCI
Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

Мнение от fitter » 21 Апр 2021, 11:23

kristiancho написа:Здравейте
Установих, че от някъде се просмуква вода в купето и на задното дясно място под стелката е мокро. Някой имал ли е подобен проблем и на какво може да се дължи?
Колата е F11 LCI
Благодаря!
При мен когато вали в задна дясна врата горе между двете уплътнения влиза вода и се задържа там. Като отворя вратат тази вода пада върху седалката и от там в краката на човека отзад вдясно. Колегата Adovet беше писал за подобен проблем и там се оказа че влиза от едната тапа отпред. Незнам дали е същия случая при теб.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от dido0o``` » 21 Апр 2021, 13:53

fitter написа:
kristiancho написа:Здравейте
Установих, че от някъде се просмуква вода в купето и на задното дясно място под стелката е мокро. Някой имал ли е подобен проблем и на какво може да се дължи?
Колата е F11 LCI
Благодаря!
При мен когато вали в задна дясна врата горе между двете уплътнения влиза вода и се задържа там. Като отворя вратат тази вода пада върху седалката и от там в краката на човека отзад вдясно. Колегата Adovet беше писал за подобен проблем и там се оказа че влиза от едната тапа отпред. Незнам дали е същия случая при теб.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Обикновено е разлепена изолацията на вратата, като се погледне тапета отдолу ясно си личи дали е текло от там или не. Доста по-рядък случай е протичане през тапата отпред на защитната стена

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от equipment » 21 Апр 2021, 20:45

kristiancho написа:Здравейте
Установих, че от някъде се просмуква вода в купето и на задното дясно място под стелката е мокро. Някой имал ли е подобен проблем и на какво може да се дължи?
Колата е F11 LCI
Благодаря!


НА няколко пъти и аз съм установявал,че на задна дяска седалка ,под мокетната стелка, е мокро. И то разбрах, понеже си миех колата на автомивка и като обрах водата отвън, се заех да чистя и отвътре. Иначе, ако е валяло дъжд, нямам проблем.Не влиза вода. Но явно ,когато мия с водоструйката, влиза отнякъде. Но това го разбрах малко след като купих колата. От година и половина вече и да мия с водоструйка, вода не влиза. Не знам как стават тия магии :D

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook