Ангренажна верига N57

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 15.07.2018
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 30d, X1 F48 25d

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Alex_P » 23 Фев 2021, 21:21

Аз също смених веригите и лагерите в DSC миналата година и вече минах 20к км. Автомобилът ми е X3 F25, но двигателят си е N57 258 к.с. Беше на 240к км. когато ги смених. За момента всичко е точно, така че съм доволен. Аз ги питах за маслената помпа тогава, но ми казаха, че не е наложително да се сменя. Не е имало стружки. Лагерите обаче ме посъветваха да ги сменя. Прикачам снимка да се види състоянието им.

Между другото, мен лично не са ме убеждавали как веригата е била пред скъсване ,,всеки момент”, даже напротив. Казаха ми, че е имало още живот, но след 200к си е късмет. Може и 300к да изкара, може да се скъса и на 220к.

80B55D67-E7D0-4638-9CE3-3348361483EE.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от MMG » 23 Фев 2021, 21:30

От любопитство да попитам - при двамата колеги как са извършили смяната. Вадили ли са мотора или са работили отзад/отдолу?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от ceco_kd » 23 Фев 2021, 22:16

A9A написа:...

Страхове от ремонти нямам. Имам страхове от това, че ако нямам нужните инструменти трябва да ходя да паля много дебели свещи.


Не трябва да ходиш за дебели свещи ами отиваш до магазина за инструменти или си поръчваш такива от Интернет. Не се заяждам просто мисля, че човек и сам може да се справи с повечето ремонтни дейности около колата си, стига да може да си връзва сам обувките и стига да се подготви информативно от мрежата за това какво и как трябва да направи. Иначе при мен много пъти нещата не са се случвали толкова бързо и лесно както на клипчетата в тубата, но накрая удовлетворението от това, че си се справил е просто много приятно чувство! Успех колеги, дано попадате само на читави майстори, но кой би се отнесъл с повече уважение и внимание към твоята кола освен теб самия? Със здраве!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от A9A » 23 Фев 2021, 22:35

Вуйчо написа:Колега 9А9, за съжаление си напълно прав. Живеем в много пумиярска държава и манталитета ни е "болен се еве на легло". Но кажи какво може да се направи, освен да се молиш да попаднеш на що годе читав механик и поне това което ти е сменено (а дали наистина е имало нужда) да е сменено както трябва? Аз също съм леден и с майстори и с доктори, но уви понякога се налага да опираме до тези хора.
На мен самият ми предстои смяна на вериги на f10 530d 245 коня, което имам отскоро. Колата е на реални 200 000км. По време на оглед преди да я купя в АУТО Бавария казаха, че чуват шум от вериги (шумът е леко дрънчане/зъзнене, което се чува при махнати кори под мотора, слушайки отдолу под колата докато е вдигната на подемник и е форсиран двигателят до около 1100 оборота). Обявиха ми една цена, не ми е много приятна и все още се чудя. Само за ангренажен комплект са ми предложили, за маслена помпа и лагери не са ми предлагали. Опитвам се да намеря една идея по-евтина оферта и на практика... нищо което да ми вдъхне доверие. В други сервизи почват и мен да ме засилват за лагери, за маслена помпа. Цените в гаражни сервизчета в провинцията с едва няколко стотин лева под цената на АУТО Бавария. Един сервиз ми сметка цена за вериги + лагери, само дето нищо не споменаха за трите зъбни колела :bowdown:, като частите не са оригинални, а добри афтермаркет. :shock: Кажете ми как да си дам колата, която е на реални 200 000км, да изгормят една торба части (за които не е сигурно, че има реална нужда от смяна) за близо 4 бона и после да карам спокойно. Не смея и не знам какво да правя.

Принудени сме да стискаме зъби и да псуваме под мустак. Каква реална алтернатива имаме? :dunno:

ХРИСТИЯН - имаш ли снимки на старите лагерите които ти смениха?



Не съм специалист, но според мен е нормално отдолу да има повече шум. Там е веригата на маслената помпа, която няма обтегач. В по-голям процент от случаите уж се къса най-горната верига. По пътя на логиката би трябвало шум да се чува от задния край на капака на клапаните.

Аз не бих сменил веригите на твое място. Ако стане нещо така и така ще се отваря мотора... За моят автомобил съм решил да направя така. Ако може да се ремонтира ще го направя, ако ли не - ще търся нов двигател. Ако все пак решиш да сменящ веригите, мисля че най-доброто място е официален сервиз.

От къде се наложи тезата, че веригите се късата след/около 200к. километра? Зашо не след 100к. или след 300к. километра? Защото в България се вкарват автомобили на около 200к., затова... Нека смяната на вериги в цялата страна започне сега ;)
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 17.02.2021

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от hristiaan » 23 Фев 2021, 22:45

Не мисля, че печелят нещо от това да ме “накарат да се чувствам по-добре” че съм дал 5 бона. Гледам, че са качили клипа на фейсбук страницата си пичовете. ( https://fb.watch/3R88tpsMFz/ ) Това е моята верига, тя почти се вади на ръка, както казват в клипа.


Колега Аlex P, радвам се да го чуя. И при мен нямахме намерение да сменяме помпа преди да я видим, но явно беше наложително. Интервали на обслужване в сервизната история - през 28к км. Те ебав*т мамата на всичко. Няма ли смазване нещата си тръгват.

Съжалявам за вашите преживявания по сервизите, но наистина тези момчета не са губили доверието ми. Някой ме посъветва да им разгледам темата за тях във форума. 618 мнения, от които две негативни. Доста похвално бих казал.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Вуйчо » 23 Фев 2021, 23:00

.
Последна промяна Вуйчо на 18 Апр 2021, 20:21, променена общо 1 път
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Kurtov » 24 Фев 2021, 13:21

ceco_kd написа:
A9A написа:...

Страхове от ремонти нямам. Имам страхове от това, че ако нямам нужните инструменти трябва да ходя да паля много дебели свещи.


Не трябва да ходиш за дебели свещи ами отиваш до магазина за инструменти или си поръчваш такива от Интернет. Не се заяждам просто мисля, че човек и сам може да се справи с повечето ремонтни дейности около колата си, стига да може да си връзва сам обувките и стига да се подготви информативно от мрежата за това какво и как трябва да направи. Иначе при мен много пъти нещата не са се случвали толкова бързо и лесно както на клипчетата в тубата, но накрая удовлетворението от това, че си се справил е просто много приятно чувство! Успех колеги, дано попадате само на читави майстори, но кой би се отнесъл с повече уважение и внимание към твоята кола освен теб самия? Със здраве!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk


Напълно съм съгласен с теб, само че в темата се говори за маслена помпа, лагери и ангренаж.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Ненко Вранков » 25 Фев 2021, 14:22

Вуйчо написа:...
Сега се сетих като бях в АУТО Бавария на огледа. Те споменаха, че предлагат и една друга опция - смяна само на хидравличния обтегач. Смяната му струва към 400лв. След като той се смени, ще се установи в зависимост до това колко новия обтегач е "натегнат" (ако мога така да се изразя) се установява колко горе долу са опънати веригите и съответно още колко им остава живот на веригите и прочее. Дори и след това да се прибегне към смяната на вериги, банани, зъбни колела..., обтегач вече няма да се сменява (защото вече е сложен нов). Та и това е вариант, дет се вика от тук да се тръгне като смяна, че е най-малко пипане и най-малко капиталовложение. :dunno:

То зависи кой обтегач... горния ли? Щото ако е долния.. баси грехотата да стигнеш до там и да не ги смениш тия умрели вериги за 200 лв :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Вуйчо » 25 Фев 2021, 14:24

.
Последна промяна Вуйчо на 18 Апр 2021, 20:21, променена общо 1 път
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от chris_barnes » 25 Фев 2021, 15:27

Санде, мисля колегата намеква за цената на самите вериги, които като резервна част не са толкова скъпи. По-трудна е работата защото е бая разглобяване.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Ненко Вранков » 26 Фев 2021, 7:14

То не намеквам, а директно го казвам.. akо си свалил долния обтегач, да смениш веригите с нови е точно 5 минути работа :D
А и самата смяня на веригите не е някаква драма.. гламотията и трудното е при балансиращите валове.. ако си решил да сменяш лагери.. аз например като си правих моята се ядосвах, че два дена се наложи болтове да чакам, щото тия глупация в БМВ нямаха.. 2 от Варна.. 3 от София.. 5 от Пловдив.. несериозна работа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Ангренажна верига N57 LCI

Мнение от Teogop » 26 Фев 2021, 10:34

Отварям тази тема, защото в другата изобщо няма наблюдения над N57 при LCI. Някъде четох, че е имало ревизия на веригата и зъбните колела при LCI, затова не се наблюдават проблеми като при първите N57. Моля споделете тук опит вашия опит с веригата при LCI. Аз съм с N57D30 на 210 000 км, 2014 г., и нямам никакви симптоми. Хем ми е притеснено, хем не искам да ми разглобяват (с последващите рискове) колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Ангренажна верига N57 LCI

Мнение от Alben » 26 Фев 2021, 11:56

Teogop написа:Отварям тази тема, защото в другата изобщо няма наблюдения над N57 при LCI. Някъде четох, че е имало ревизия на веригата и зъбните колела при LCI, затова не се наблюдават проблеми като при първите N57. Моля споделете тук опит вашия опит с веригата при LCI. Аз съм с N57D30 на 210 000 км, 2014 г., и нямам никакви симптоми. Хем ми е притеснено, хем не искам да ми разглобяват (с последващите рискове) колата.

"Здравейте, N47, F11, построен през 2010 г., 260 000 км, без проблеми! С изключение на течащи инжектори, е направен за по-малко от 200 €, няма проблеми с EGR, DPF, верига и т.н. Toi toi toi, абсолютно супер издръжлив двигател за мен!"
"Междувременно 326 000 км, първа верига без шум, смяна на масло все още на всеки 30 000 км ;)"
Това са извадки от немски форум(отнасят се за по-калпавият двигател, т.е. като моя), не, че белите не се случват, но тук в БГ са най-великите специЯлисти и инженерЕ.
Ако питаш нещо, направо ще те посъветват, цялата кола да смениш, 'щото по-евтино ще ти излезе.
Масово колите, които се продават у нас, са с върнати километри(минал съм по този път), човек си купува кола на 180-200 хил.('щото почти всички са на толкова), а тя реално е на 400хил., е как няма да скъса вериги и т.н., тя ще се разпадне, но иначе се самозалъгваме и викаме: "гле'й какъв кожен салон, каква голяма навигация,джанти 20', направо свети".....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от equipment » 26 Фев 2021, 16:18

Вуйчо написа: Преди 3 седмици ми го запалиха :bang: та всичко приключи с тази кола.



Защо са ти я запалили :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Ангренажна верига N57

Мнение от Вуйчо » 26 Фев 2021, 20:11

/
Последна промяна Вуйчо на 18 Апр 2021, 20:21, променена общо 1 път
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook