Ангелски очи - изгаснаха

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 1.07.2011
Пол: Мъж
Кара: 530d F10 245hP
Мечтае да кара: M5

Ангелски очи - изгаснаха

Мнение от tachbg » 05 Окт 2015, 7:29

Колеги Добър Ви ден,
Някой имал ли е този проблем - Дясната светлина "Ангелски очи"(кръговете, HALO lights) ми изгаснаха. Съобщението дето се изписва гласи нещо подобно "Side/Daylight right lamp failure". Колата ми е Ф10 , модел Май'2010 . Знаете ли дали целият кръг се сменя или има ЛЕД лампа само да се смени и как става ?
Благодаря предварително за информацията .
36043
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ангелски очи - изгаснаха

Мнение от Giovanni » 05 Окт 2015, 8:53

Да колега сменя се комплект. Комплект имам в предвид едни уплътнения и кабелче има към крушката, така се продава от бмв. Аз имах преди време една ф10 за продажба на която и спря левия и сменях. Сваля се фара. Комплекта от бмв е около 400лв
Ето номер - 63127262731
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Ангелски очи - изгаснаха

Мнение от Bavarishe » 08 Окт 2015, 10:41

Лед модула се сменя,както е казал колегата и цената е точна :D
ТДС - Турбо Див Селянин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 1.07.2011
Пол: Мъж
Кара: 530d F10 245hP
Мечтае да кара: M5

Re: Ангелски очи - изгаснаха

Мнение от tachbg » 10 Окт 2015, 13:31

Благодаря за иформацията . Май на там отиват нещата. Само не съм сигурен дали и двата кръга са за 420лв или всеки ит тях е за толкова ? 840лв си е солидна сума за 2 лампи....
Скоро ще отворя фара и ще вдим дали не е нещо което може да се ремонтира. Указа се че единият от капаците на фара(страничният до калобрана на гумата ) е отворен и може след последната автомивка да се пръснало вода вътре.
Ще ви информирам за развитието.
36043
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ангелски очи - изгаснаха

Мнение от Giovanni » 10 Окт 2015, 19:50

Колега самите кръговете са просто светловод, крушката е отделна част и е една за целия фар на посочената цена горе.

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Ангелски очи - изгаснаха

Мнение от Ilko Ivanov » 07 Ное 2015, 9:07

А мигача има ли нещо общо с въпросния LED модул ?
Питам защото имам едно F10 на което освен ейнджълите не му работи и мигача .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ангелски очи - изгаснаха

Мнение от Giovanni » 07 Ное 2015, 17:43

Mигача е отделни LED светлини, малко по-евтини от този за ангелските. Единственото общо между тях е FRM-a.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 1.07.2011
Пол: Мъж
Кара: 530d F10 245hP
Мечтае да кара: M5

Re: Ангелски очи - изгаснаха

Мнение от tachbg » 12 Ное 2015, 18:05

Малко упдате - оказа се че контролният панел за LED светлините + TMS контрола се е намокрил поради това е една от затварящите капачки на фара е била отворена . Така че намерих нов блок и го инсталирахме после и инициализирахме така че колата да го разпознае. Оригиналниат ми блок го ремонтирах и сега имам един резервен.
Може да го продам ако някой го интересува.
Сега отново карам F10 а не 'едноокият Джо' :)
36043
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.03.2014
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: само по хубави пътища

Re: Ангелски очи - изгаснаха

Мнение от hahohi » 04 Апр 2016, 21:08

Здравейте колеги,
За да не отварям нова тема реших да драсна тука.
Днес на Джипката крушката на фара си "замина" свети розово ... та въпроса ми е струва ли си да давам 250лв за
Philips blue vision ultra или да сложа обикновен филипс за 100лв (приемам и други предложения) D1S е крушката

ПС: и в двата случая най вероятно ще светят различно фаровете , но някак си 500лв за 2 крушки ми се виждат много :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Ангелски очи - изгаснаха

Мнение от Trixster » 20 Апр 2016, 9:04

hahohi написа:Здравейте колеги,
За да не отварям нова тема реших да драсна тука.
Днес на Джипката крушката на фара си "замина" свети розово ... та въпроса ми е струва ли си да давам 250лв за
Philips blue vision ultra или да сложа обикновен филипс за 100лв (приемам и други предложения) D1S е крушката

ПС: и в двата случая най вероятно ще светят различно фаровете , но някак си 500лв за 2 крушки ми се виждат много :banghead:


Колега, аз бих те посъветвал да си вземеш комплект D1S крушки Philips с 1г или 2г гаранция и да ги смениш на двата фара. Така ще светят еднакво, а здравата крушка си я запази за резервна, ако случайно изгасне някоя.

П.С.
Със сигурност по-скъпи и опригинални (ако намериш), ще имат по-дълъг живот и силата им на осветяване няма да намалее след година или две. Аз лично взех 2 крушки от 100лв и не съжелявам. Мога да ти дам и контакт на момчето и магазина от където ги взех.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.03.2014
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: само по хубави пътища

Re: Ангелски очи - изгаснаха

Мнение от hahohi » 20 Апр 2016, 21:57

Trixster написа:
hahohi написа:Здравейте колеги,
За да не отварям нова тема реших да драсна тука.
Днес на Джипката крушката на фара си "замина" свети розово ... та въпроса ми е струва ли си да давам 250лв за
Philips blue vision ultra или да сложа обикновен филипс за 100лв (приемам и други предложения) D1S е крушката

ПС: и в двата случая най вероятно ще светят различно фаровете , но някак си 500лв за 2 крушки ми се виждат много :banghead:


Колега, аз бих те посъветвал да си вземеш комплект D1S крушки Philips с 1г или 2г гаранция и да ги смениш на двата фара. Така ще светят еднакво, а здравата крушка си я запази за резервна, ако случайно изгасне някоя.

П.С.
Със сигурност по-скъпи и опригинални (ако намериш), ще имат по-дълъг живот и силата им на осветяване няма да намалее след година или две. Аз лично взех 2 крушки от 100лв и не съжелявам. Мога да ти дам и контакт на момчето и магазина от където ги взех.


Да колега така направих. Двете смених , другата здрава си я запазих .. взех Osram cool blue intense 300лв двете .. Доволен съм добре светят :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 16.07.2006
Местоположение: София

Re: Ангелски очи - изгаснаха

Мнение от penio » 07 Мар 2021, 18:33

tachbg написа:Малко упдате - оказа се че контролният панел за LED светлините + TMS контрола се е намокрил поради това е една от затварящите капачки на фара е била отворена . Така че намерих нов блок и го инсталирахме после и инициализирахме така че колата да го разпознае. Оригиналниат ми блок го ремонтирах и сега имам един резервен.
Може да го продам ако някой го интересува.
Сега отново карам F10 а не 'едноокият Джо' :)

Аз, имам 100про същия проблем. Може ли някой да поясни само какъв е тоя лед панел и тмс модул? Ще помогне много на другите колеги с прецакани очички.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Ангелски очи - изгаснаха

Мнение от dido0o``` » 08 Мар 2021, 9:08

penio написа:
tachbg написа:Малко упдате - оказа се че контролният панел за LED светлините + TMS контрола се е намокрил поради това е една от затварящите капачки на фара е била отворена . Така че намерих нов блок и го инсталирахме после и инициализирахме така че колата да го разпознае. Оригиналниат ми блок го ремонтирах и сега имам един резервен.
Може да го продам ако някой го интересува.
Сега отново карам F10 а не 'едноокият Джо' :)

Аз, имам 100про същия проблем. Може ли някой да поясни само какъв е тоя лед панел и тмс модул? Ще помогне много на другите колеги с прецакани очички.


Изображение
TMS модула е един черен модул, който контролира фара. Има ги вече и китайски и са доста по-евтини. Като купуваш трябва да внимаваш, защото са различни за коли с ксенон и без ксенон.

Самите ангелски очи представляват две крушки :
Изображение

Ако и двете ти кръгчета не светят по-вероятно е да е първия модул.

Лед мигача представлява това:
https://cdn11.bigcommerce.com/s-hkk7s/i ... 83.jpg?c=2

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 16.07.2006
Местоположение: София

Re: Ангелски очи - изгаснаха

Мнение от penio » 15 Мар 2021, 18:49

Мерси колеги!
Смених тмс модула вчера. Само се маха гумата и пластмасовия подкалник. Явно беше влизала вода, понеже контактите на стария модул бяха много окислени. Може би не е особено удачен вариант както са го направили.
Както и да е, почистих колкото можах, сложих новия модул и след малко наместване всичко светна!
Изображение

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook