Bmw F10 скоростна кутия

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от Ненко Вранков » 05 Апр 2021, 19:25

Пак, че не виждаш съединителя колко се мъчи додето си на D със спирачка, даваш газ и мотора мърда с 5см :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от kraska » 05 Апр 2021, 19:27

Нищо му няма. Точно така се тества.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от djvice » 10 Апр 2021, 19:04

Ненко Вранков написа:Пак, че не виждаш съединителя колко се мъчи додето си на D със спирачка, даваш газ и мотора мърда с 5см :)



колко ли ще се помъчи за 1-2 секунди на 1500 оборота.. :D Със сигурност е по-малко отколкото да тръгнеш на D със пълна газ :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от MMG » 06 Юли 2021, 19:35

Здравейте,

При спиране и превключване на кутията 2>1 предавка има много лек тласък. Не е силен, но се усеща. Забелязал съм, че го прави, когато е загряла.
Нямам друг проблем с кутията, освен описания.
Преди време гледах и стойностите в ISTA (на място, не помня кои) и бяха нормални.
Зная, че при 6hp това се решава със смяна на едни цилиндрични уплътнения в мехатроника, но за 8hp не съм чел за такова нещо.
Не ми пречи засега, но питам, за да съм наясно.

Преди е била с XHP, ако има значение.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 20.02.2020
Кара: F11 525

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от Tocka » 11 Юли 2021, 1:01

MMG написа:Здравейте,

При спиране и превключване на кутията 2>1 предавка има много лек тласък. Не е силен, но се усеща. Забелязал съм, че го прави, когато е загряла.
Нямам друг проблем с кутията, освен описания.
Преди време гледах и стойностите в ISTA (на място, не помня кои) и бяха нормални.
Зная, че при 6hp това се решава със смяна на едни цилиндрични уплътнения в мехатроника, но за 8hp не съм чел за такова нещо.
Не ми пречи засега, но питам, за да съм наясно.

Преди е била с XHP, ако има значение.


И при мен е така, има тласък, но ако спря рязко го няма. Не съм се занимавал, ако задълбаеш сподели. Правил съм ден адаптация, маслото съм го сменял, за сега карам така, ако се задълбочи или ми остане време да задълбоча ще споделя резултата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от MMG » 13 Юли 2021, 18:40

Tocka написа:
MMG написа:Здравейте,

При спиране и превключване на кутията 2>1 предавка има много лек тласък. Не е силен, но се усеща. Забелязал съм, че го прави, когато е загряла.
Нямам друг проблем с кутията, освен описания.
Преди време гледах и стойностите в ISTA (на място, не помня кои) и бяха нормални.
Зная, че при 6hp това се решава със смяна на едни цилиндрични уплътнения в мехатроника, но за 8hp не съм чел за такова нещо.
Не ми пречи засега, но питам, за да съм наясно.

Преди е била с XHP, ако има значение.


И при мен е така, има тласък, но ако спря рязко го няма. Не съм се занимавал, ако задълбаеш сподели. Правил съм ден адаптация, маслото съм го сменял, за сега карам така, ако се задълбочи или ми остане време да задълбоча ще споделя резултата.
За момента не смятам да предприемам нищо конкретно, защото няма драма. Иначе съм купил един комплект филтър ZF, за да сменя маслото по някое време. Преди време бях ровил из нета за подобен симптом, но не намерих резултат за тази кутия.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 20.02.2020
Кара: F11 525

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от Tocka » 14 Юли 2021, 23:36

MMG написа:
Tocka написа:
MMG написа:Здравейте,

При спиране и превключване на кутията 2>1 предавка има много лек тласък. Не е силен, но се усеща. Забелязал съм, че го прави, когато е загряла.
Нямам друг проблем с кутията, освен описания.
Преди време гледах и стойностите в ISTA (на място, не помня кои) и бяха нормални.
Зная, че при 6hp това се решава със смяна на едни цилиндрични уплътнения в мехатроника, но за 8hp не съм чел за такова нещо.
Не ми пречи засега, но питам, за да съм наясно.

Преди е била с XHP, ако има значение.


И при мен е така, има тласък, но ако спря рязко го няма. Не съм се занимавал, ако задълбаеш сподели. Правил съм ден адаптация, маслото съм го сменял, за сега карам така, ако се задълбочи или ми остане време да задълбоча ще споделя резултата.
За момента не смятам да предприемам нищо конкретно, защото няма драма. Иначе съм купил един комплект филтър ZF, за да сменя маслото по някое време. Преди време бях ровил из нета за подобен симптом, но не намерих резултат за тази кутия.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аз смених маслото ( мисля успяха само около 6 литра да източат) заедно с картера съответно, особена разлика нямаше. В крайна сметка не е излишна процедура на 50-60 000км да се прави така че сменяй няма да навреди, даже мисля че е добре да се прави на този интервал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от adovet » 15 Юли 2021, 15:14

При мен имаше тласъци с малко газ при превключване в по ниските предавки. Кутията беше кодирана в спорт режим. Днес махнах спорт режима с кодиране и почна да включва мазно мазно предавките без да се усеща нищо. Разбирасе и самата смяна е доста по бавна от преди при ниски обороти. Но включа ли от копчето в спорт веднага почва да си включва както преди

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от ekalchev » 15 Юли 2021, 15:17

Аз след като смених маслото почна понякога да усещам кога включва предавките когато карам из града бавно, обикновенно като намялявам или тръгвам от светофар.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 2.05.2017

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от ErrEvil » 10 Юни 2022, 7:46

Колеги разбутвам малко стара тема, но някой успя ли да хване прихлъцването между 2-ра и 1-ва на какво се дължи и може ли да се оправи?
Аз съм с 528i 2016-та на 140 000 км и при мен също го прави, макар и едвам забележимо, не съм сменял масло на скоростната кутия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.12.2007
Местоположение: Варна
Кара: F10 530 xDrive '13

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от piNky » 01 Дек 2022, 16:41

ErrEvil написа:Колеги разбутвам малко стара тема, но някой успя ли да хване прихлъцването между 2-ра и 1-ва на какво се дължи и може ли да се оправи?
Аз съм с 528i 2016-та на 140 000 км и при мен също го прави, макар и едвам забележимо, не съм сменял масло на скоростната кутия.


На чисто нова кутия го прави също при скорост от около 8км/ч. Не мисля, че е проблем.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от bai_ILIA » 04 Дек 2022, 15:20

Това превключване 2-1 се усеща по-отчетливо най-вече зимата заради по-гъстото масло на кутията.
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от MMG » 07 Дек 2022, 20:32

Нали някой каза, че е от друг детайл?


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Bmw F10 скоростна кутия

Мнение от ///M Power » 09 Дек 2022, 20:29

ErrEvil написа:Колеги разбутвам малко стара тема, но някой успя ли да хване прихлъцването между 2-ра и 1-ва на какво се дължи и може ли да се оправи?
Аз съм с 528i 2016-та на 140 000 км и при мен също го прави, макар и едвам забележимо, не съм сменял масло на скоростната кутия.


Това понякога се получава от гуменото каре между кутия и кардан.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook