Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от kokignatov » 13 Ное 2021, 8:19

Трябва да намеря най -новия такъв файл ли ? И да го сложа в папката на генератора ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от ivo1bg » 13 Ное 2021, 10:34

Точно така. Замени твоя стар файл от папката на генератора с най-новия.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от svetliol » 13 Ное 2021, 10:49

Миналата година обнових картите по описания метод, за което съм много благодарен на колегата :yes:
Сега трябва ли да генерирам код отново или директно да пъхам флашката с новата карта?
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от ivo1bg » 13 Ное 2021, 10:55

Някои генератори дават възможността да се генерира Lifetime код и ако си ъпдейтнал картата с такъв код, няма да ти е нужно повторно генериране. Ако си ползвал еднократен код, тогава по същата процедура като миналата година ;) .
Най-лесно ще провериш като набуташ флашката с новата карта в колата. Ако поиска код-знаеш какво да правиш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от svetliol » 13 Ное 2021, 11:16

Помня, че беше lifetime но не съм го записал. Мислех си, че само един път се въвежда и повече няма да ми е необходим.
Явно ще трябва да правя нов.

EDIT: поне си намерих флашката с 1b файла :D
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от ivo1bg » 13 Ное 2021, 11:42

Ами ако е бил Lifetime, значи няма да ти трябва да генерираш отново. Прочети предишния ми пост ;) .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от svetliol » 13 Ное 2021, 13:32

Излезе някакъв друг проблем. Флашката беше форматирана на FAT32, записах по инструкции, но ми показа описаните грешки (sorry за скапани Google translate, но немския не ми е силен):

Изображение

Изображение
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от ivo1bg » 13 Ное 2021, 13:43

Това показва, че се опитваш да вкараш същата версия на картата, която вече имаш инсталирана. Щом немския не ти е силен, защо не сложиш английски, френски или там език, който знаеш повече ;) ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от svetliol » 13 Ное 2021, 20:43

Бях свалил версията от торента преди 2 страници, но явно нещо се е омазало. Сега свалям от Megata и утре ще тествам.

Немското меню ми вади очите, но ми се иска аз да си го сменя с английско. Знам, че е по-добре някой разбиращ да го направи, но ме сърбят ръцете и ми е кеф да "пипам", но още не съм намерил точна информация как става на CIC-а, само за CCC има.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от fitter » 13 Ное 2021, 22:54

svetliol написа:Бях свалил версията от торента преди 2 страници, но явно нещо се е омазало. Сега свалям от Megata и утре ще тествам.

Немското меню ми вади очите, но ми се иска аз да си го сменя с английско. Знам, че е по-добре някой разбиращ да го направи, но ме сърбят ръцете и ми е кеф да "пипам", но още не съм намерил точна информация как става на CIC-а, само за CCC има.
https://www.google.com/search?q=language+change+bmw+CIC&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=en-bg&client=safari#kpvalbx=_kSWQYfLABLTO7_UP4MmkSA12


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от svetliol » 13 Ное 2021, 23:03

Мерси колега, но си ме разбрал грешно. Колата е швейцарска и има само Немски и Френски в менюто. Трябва да се кодира. Ама това е за друга тема, да не спамим тук.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от nikola59 » 14 Ное 2021, 16:59

svetliol написа:Бях свалил версията от торента преди 2 страници, но явно нещо се е омазало. Сега свалям от Megata и утре ще тествам.

Немското меню ми вади очите, но ми се иска аз да си го сменя с английско. Знам, че е по-добре някой разбиращ да го направи, но ме сърбят ръцете и ми е кеф да "пипам", но още не съм намерил точна информация как става на CIC-а, само за CCC има.

:OT: Препрограмира се цялата кола за добавяне на език в CIC менюто когато питах при дилър преди 2-3 години и смоменаха че няма гаранция някой модул да не умре. С две думи и те не поеха гаранция. Съмнява ме някой и да дава такава, че всичко ще е наред след процедурата. Аз лично се отказах, но някой ако го е правил и е давал гаранции да спомене :mrgreen:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от vld » 26 Ное 2021, 10:20

nikola59 написа:
svetliol написа:Бях свалил версията от торента преди 2 страници, но явно нещо се е омазало. Сега свалям от Megata и утре ще тествам.

Немското меню ми вади очите, но ми се иска аз да си го сменя с английско. Знам, че е по-добре някой разбиращ да го направи, но ме сърбят ръцете и ми е кеф да "пипам", но още не съм намерил точна информация как става на CIC-а, само за CCC има.

:OT: Препрограмира се цялата кола за добавяне на език в CIC менюто когато питах при дилър преди 2-3 години и смоменаха че няма гаранция някой модул да не умре. С две думи и те не поеха гаранция. Съмнява ме някой и да дава такава, че всичко ще е наред след процедурата. Аз лично се отказах, но някой ако го е правил и е давал гаранции да спомене :mrgreen:

Глупости нещо са те хлъзнали.
Сменя се с кодиране езика на CIC, както и много други работи по него могат да се променят. ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 23.10.2021
Пол: Мъж

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от MaHuAkAT » 26 Ное 2021, 15:02

Ненко Вранков написа:
MaHuAkAT написа:Здравейте, вчера си свалих от един Руски сайт Roadmap NBT EVO EUROPE 2021-3, и успях да я инсталирам. Някой ако желае, може да актуализира първата страница.
Има ли хора от Вас които са с ЕVO карта, без Kafas камера и с емулатор който да показва ограничението на скоростта? Интересува ме дали в EVO картите има заложени ограниченията на скоростта за България?

Tези ЕВО карти различни ли са от НЕКСТ, които са за НБТ... и ти на НБТ ли си я качил... ?


Извинявай за закъснелия отговор. Картите са NEXT и EVO са различни. Това е последния упдейт който съм сложил:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от nikola59 » 27 Ное 2021, 1:29

vld написа:Глупости нещо са те хлъзнали.
Сменя се с кодиране езика на CIC, както и много други работи по него могат да се променят. ;)

:D Аз знам че се сменя, проблема е че те не искат да го правят и да дадат съответната гаранция. Ако знаеш дилър който го прави сподели.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook