Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от Dextuar » 06 Юли 2021, 9:05

Можеш директно да обновиш картата с версията оттук, просто трябва да си генерираш код за твоята кола. С E-SYS става.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10393
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от Leon » 06 Юли 2021, 19:23

Но след това вероятно няма да може да прекодира колата към европейска.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 27.10.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колкото може...e39touring 525d
Мечтае да кара: Още по бързо e39touring...

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от Иванчо M57d25 » 06 Юли 2021, 20:51

Dextuar написа:Можеш директно да обновиш картата с версията оттук, просто трябва да си генерираш код за твоята кола. С E-SYS става.


Благодаря за съвета ! Използвах E-sys но след като изпълних всичко ми излиза грешка: No fsc could be read from ECUid:HUD_NBT_0x63 for software id "ApplicationNumber=27 ,Upradeindex=1 ( G116).

Използвам следните данни:
Адрес: 0x63
App: 0x1B
Upgrade index: 0x1

Възможно ли е psdzdata да не е актуална и има ли линк за актуална такава ?

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 27.10.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колкото може...e39touring 525d
Мечтае да кара: Още по бързо e39touring...

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от Иванчо M57d25 » 07 Юли 2021, 11:31

Благодаря колега !!! Ударих греда с FSC кода. :help:

След като въведох следните данни през E_sys:
- Diagnostic Address: 0x63
- Base Variant: HU_NBT
- Application number: 0x1B
- Upgrade Index: 0x1

Излиза съобщение : No FSC could read from ecu "ECUId:HU_NBT_0x63" for software id "ApplicationNumber=27 ,UpgradeIndex=1". (G116)

Рових из мрежата и някой беше казал че psdzdata файлът трябва да бъде Ъпдейтнат. Ако това е решението може ли някой да ми даде линк към Ъпдейта ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от Dextuar » 08 Юли 2021, 9:35

Иванчо M57d25 написа:Благодаря колега !!! Ударих греда с FSC кода. :help:

След като въведох следните данни през E_sys:
- Diagnostic Address: 0x63
- Base Variant: HU_NBT
- Application number: 0x1B
- Upgrade Index: 0x1

Излиза съобщение : No FSC could read from ecu "ECUId:HU_NBT_0x63" for software id "ApplicationNumber=27 ,UpgradeIndex=1". (G116)

Рових из мрежата и някой беше казал че psdzdata файлът трябва да бъде Ъпдейтнат. Ако това е решението може ли някой да ми даде линк към Ъпдейта ?

Application number: 0x1D ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от bonchef » 04 Авг 2021, 15:46

Тъй като при мен не се извлече 1b.hex файла от cic на колата щото пробвах около 4 различни флашки и при нито едната не сработи, искам да попитам следното. Този Е-net кабел с някакъв управляващ софтуер ли работи? В смисъл като рекох да го купя и човека отсреща каза , че трябва да купя и софтеур към него, но ме попита какъв трябвало да бъде софтуера. Един вид предполагам , че има няколко различни такива. Аз съответно не знам кой да бъде и трябва ли такъв или операциите дето са описани с IP адресите се управляват от ТСР протоколите. Ако трябва да купувам софтуер кой да бъде? Като проверих за ъпдейти на колата чрез ВИН ми беше изписано , че софтуера е последен и не се нуждае от действия. Наличната версия на навигационните карти е 1.2.4 EUROPE PREMIUM - 2008-2. Исках просто да имам карти и за България, но не е болка за умиране. Благодаря предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от kodomir » 04 Авг 2021, 17:58

Малко след като взех колата, с enet и e-sys го дръпнах въпросния 1b.hex, 8-ма година откакто я карам, генерирам fsc код за новите ъпдейти. По въпроса ти за софтуер за enet: e-sys и ista се ползват масово.
Затова, че си проверил и пише последен софтуер, същото беше и при мен. Преди няколко месеца сложих oem Bang & Olufsen, отидох до Бургас, че имаше нужда от кодиране за да почне да свири както трябва. Покрай тази процедура човека видя, че много модули имат излезли ъпдейти, не беше подновявано нищо от от 2013г. Не съм сигурен но мисля, че e-sys беше софтуера.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от bonchef » 05 Авг 2021, 7:27

Да благодаря. Обаче след доста изчетено нещо и доста направени проби. Най - вероятно версията на моята навигация , която по ВИН декодер е 609 CIC PROFESIONAL е нещо с “ограничени“ възможности. По снимки качени из нета аз виждам , че при мен липсват разни опции по различните менюта. В навигация няма опцията “Ъпдейт на софтуера“ , мисля пак там няма опцията “Телефон“ от което не мога да си заредя телефонните контакти. За проба сложих флашка с картите за да видя дали ще разпознае нещо и дали ще поиска код за активация, но абсолютно нищо не последва. Явно трябва да се сменя версията , както беше отбелязано по напред в темата. Как да е. Ако има и други като мен да са удряли все на камък да не се чудят защо не се получава.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 25.09.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW f10 520D

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от paaco » 06 Авг 2021, 13:56

Пробвай с този набор програмки за извличане на файла и генериране на код. Става с Е-NET кабел.
https://mega.nz/file/BkI33SoB#og1QUMv3l ... zTpCvyhOmo

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 9.06.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2001 E39 M5

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от Kordoff » 10 Авг 2021, 11:18

bonchef написа:Да благодаря. Обаче след доста изчетено нещо и доста направени проби. Най - вероятно версията на моята навигация , която по ВИН декодер е 609 CIC PROFESIONAL е нещо с “ограничени“ възможности. По снимки качени из нета аз виждам , че при мен липсват разни опции по различните менюта. В навигация няма опцията “Ъпдейт на софтуера“ , мисля пак там няма опцията “Телефон“ от което не мога да си заредя телефонните контакти. За проба сложих флашка с картите за да видя дали ще разпознае нещо и дали ще поиска код за активация, но абсолютно нищо не последва. Явно трябва да се сменя версията , както беше отбелязано по напред в темата. Как да е. Ако има и други като мен да са удряли все на камък да не се чудят защо не се получава.

Къде е поставено USB-то, в жабката или в подлакътника (ако имате такова), как е структурирана флашката? Има доста неясни неща във вашият коментар, а до сега не се е срещала навигация, която не може да се ъпдейтне. :)
За най-бърза връзка с мен - Viber/WhatsApp/Telegram - +359895653175

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от Atsalov » 10 Авг 2021, 11:50

Kordoff написа:
bonchef написа:Да благодаря. Обаче след доста изчетено нещо и доста направени проби. Най - вероятно версията на моята навигация , която по ВИН декодер е 609 CIC PROFESIONAL е нещо с “ограничени“ възможности. По снимки качени из нета аз виждам , че при мен липсват разни опции по различните менюта. В навигация няма опцията “Ъпдейт на софтуера“ , мисля пак там няма опцията “Телефон“ от което не мога да си заредя телефонните контакти. За проба сложих флашка с картите за да видя дали ще разпознае нещо и дали ще поиска код за активация, но абсолютно нищо не последва. Явно трябва да се сменя версията , както беше отбелязано по напред в темата. Как да е. Ако има и други като мен да са удряли все на камък да не се чудят защо не се получава.

Къде е поставено USB-то, в жабката или в подлакътника (ако имате такова), как е структурирана флашката? Има доста неясни неща във вашият коментар, а до сега не се е срещала навигация, която не може да се ъпдейтне. :)



…освен тези, които са със стар фърмуер на CIC-a ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от bonchef » 11 Авг 2021, 8:06

Привет. Флашките, щото пробвах поне 5-6 с различни размери бяха форматирани на FAT 32 и едната на FAT. Флашката поставях в жабката на колата. Пробвах и в подлакътника, но и там нищо. Както писах и самите карти не се разпознават и както се ориентирам и по коментара на колегата Ацалов , а и от предните му коментари по темата разбирам , че човека е вещ в материята, та най вероятно е проблем на фърмуера. Тук момента на неговия ъпдейт сложен ли е? Опитах да търся из нета информация но английски, но явно не използвам правилните ключови думи защото повечето резултати дето ми излязоха бяха все за това как да си заредим картите т.е. това с което започва тази тема. Е купих и Е-нет кабел и ми инсталираха Е-сис софтуер, но подозирам , че резултата ще е същия , но все още не съм го пробвал , че това стана вчера. Благодаря за съветите. Предполагам този ъпдейт на фърмеура не може да става без колата да е при майстор, а и честно казано сам не бих се наел да правя манипулации на колата и да скапя нещо щото нямам никакъв опит. Айде , че съм осрал картите не е проблем, но ако прецакам друго лошо. Здраве да е. Забравих да кажа, че колата е Е89 и е произведена 07,2009г. т.е. не е нещо от 2005 или 2007 нямам идея това нещо ще мине ли в категорията на "старите" неща. Версията на навигацията пише , че е 609 CIC PROFESIONAL а предполагам на софтуера май 1.2.4 EUROPA PREMIUM . Тъй като колата е от Италия има доста нещо на доста страни карти, но България липсва. Аз исках да имам на България , но не е болка за умиране.

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от ivo1bg » 11 Авг 2021, 8:33

Колега, както колегата Atsalov вече написа, твоя фърмуеър е стар и ъпдейта на картите става с ДВД-та през мултимедията на колата. Изтегли тази версия за 3 ДВД-та, която би трябвало да тръгне да се инсталира на твоята навигация. Просто запиши съдържанието на папките на 3 отделни ДВД-та. Във всяко ДВД трябва да имаш една папка pkgdb и малък файл config.nfm, който е еднакъв и за трите ДВД-та.
Това е по-стара версия- Road Map Europe Premium DVD VERSION 2020-02, но поне ще разбереш дали става ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от bonchef » 11 Авг 2021, 10:02

Благодарско. Предполагам пак ще трябва да генерирам FSC код чрез 1b.hex файл. Благодаря още веднъж ще се боря със задачата.

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от ivo1bg » 11 Авг 2021, 10:08

Да, ще трябва да си генерираш FSC код. Щом вече имаш ENET кабел, можеш да ползваш програмките, които по-горе колегата paaco беше пуснал ;)

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook