Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от Speed_Am_All » 09 Юли 2020, 8:56

PolandBall написа:Здравейте, според навито в колата, картите които има в момента са Road Map Europe East PREMIUM 2017-1. В първият пост, виждам, че картите са 2020-2?! Проблем ли ще е, ако тръгна да слагам тях?

И още един въпрос, каква е разликата в картите за България между East и West?
Не е проблем, но вероятно ще ти поиска код. На първата страница има инфо как да го генерираш или кой може да ти го генерира. В East карата България е има подробно, а в West само основните пътища. Картата е разделена на две защото е голяма, но са оставени основните пътища за да може да зададеш крайна дестинация в другия край на Европа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от PolandBall » 09 Юли 2020, 19:08

Благодаря за инфото @Speed_Am_All! Успешно се обновиха картите! :D
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 8.02.2016
Пол: Мъж
Кара: Мерцедес Г, Е53 218кс

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от niki.ib » 20 Юли 2020, 14:01

Здравейте, от няколко дни съм с БМВ Х3 F25 2011г. Навигацията е
nav.jpg
. Опита да прочетра файл за декодитане с генератора поставяйки във флаш памет разархивиран файла 1b (copie_scr.sh) не даде резултат. По номер на рама и модел на навигация - ако правилно съм я определил по таблиците, като CIC Profesional се генерира код.
След поставяне на разирхивираните файлове във 64 GB флаш памет форматирана под еxFAT - pkgdb и config.nfm и поставяне на флашката в USB слота в подлакътника - никакъв резултат. Пробвах и с Road Map EUROPE EAST Next 2020-2. която доколкото виждам е за NBT - също не я засича колата.
Проблема в exFAT ли е? В неправилното определяне на навигационната система ли е? Или вероятно в задкомпютърното устройство :). Ако някой е решил подобен проблем да пише. Благодаря!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.03.2017

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от DDDanko » 23 Юли 2020, 0:06

Здравейте,

Случайно да имате линк за Road Map Europe Live 2020-1 или 2020-2 ?

Поздрави,

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от Kickdown » 23 Юли 2020, 14:20

niki.ib написа:Здравейте, от няколко дни съм с БМВ Х3 F25 2011г. Навигацията е
nav.jpg
. Опита да прочетра файл за декодитане с генератора поставяйки във флаш памет разархивиран файла 1b (copie_scr.sh) не даде резултат. По номер на рама и модел на навигация - ако правилно съм я определил по таблиците, като CIC Profesional се генерира код.
След поставяне на разирхивираните файлове във 64 GB флаш памет форматирана под еxFAT - pkgdb и config.nfm и поставяне на флашката в USB слота в подлакътника - никакъв резултат. Пробвах и с Road Map EUROPE EAST Next 2020-2. която доколкото виждам е за NBT - също не я засича колата.
Проблема в exFAT ли е? В неправилното определяне на навигационната система ли е? Или вероятно в задкомпютърното устройство :). Ако някой е решил подобен проблем да пише. Благодаря!
Трябва ти само и единствено FAT32

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от Speed_Am_All » 23 Юли 2020, 15:16

F25-цата няма ли USB в жабката. Това USB в подлакътника е за слушане на музика директно от флашка. USB-то в жабката е за качване на карти и музика в паметта на CIC-a.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от Tsapo » 24 Юли 2020, 12:54

Изображение

И аз успях да ъпдейтна.
Предишната версия беше 2017.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от Tsapo » 24 Юли 2020, 12:56

Speed_Am_All написа:F25-цата няма ли USB в жабката. Това USB в подлакътника е за слушане на музика директно от флашка. USB-то в жабката е за качване на карти и музика в паметта на CIC-a.


Ако нямаш USB в жабката, това в подлакътника върши всичко.
Колата ми е F11 LCI и имам само USB в подлакътника.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от djvice » 13 Авг 2020, 12:46

Изтеглих Road Map PREMIUM CIC 2020-2 East Europe,но вътре този път имаше четири .rar , трябва ли да ги разархивирвам всичките в една папка или :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 15.07.2018
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 30d, X1 F48 25d

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от Alex_P » 13 Авг 2020, 13:08

niki.ib написа:Здравейте, от няколко дни съм с БМВ Х3 F25 2011г. Навигацията е
nav.jpg
. Опита да прочетра файл за декодитане с генератора поставяйки във флаш памет разархивиран файла 1b (copie_scr.sh) не даде резултат. По номер на рама и модел на навигация - ако правилно съм я определил по таблиците, като CIC Profesional се генерира код.
След поставяне на разирхивираните файлове във 64 GB флаш памет форматирана под еxFAT - pkgdb и config.nfm и поставяне на флашката в USB слота в подлакътника - никакъв резултат. Пробвах и с Road Map EUROPE EAST Next 2020-2. която доколкото виждам е за NBT - също не я засича колата.
Проблема в exFAT ли е? В неправилното определяне на навигационната система ли е? Или вероятно в задкомпютърното устройство :). Ако някой е решил подобен проблем да пише. Благодаря!

Използвай USB-то в жабката, а не този в подлакътника. И при мен беше същото и като сложих флашката в жабката си я прочете без проблем.

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от ivo1bg » 13 Авг 2020, 14:26

djvice написа:Изтеглих Road Map PREMIUM CIC 2020-2 East Europe,но вътре този път имаше четири .rar , трябва ли да ги разархивирвам всичките в една папка или :dunno:

Разархивирай само първия архив и ще получиш една папка с всичко ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.06.2020
Пол: Мъж

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от ge0rgihs » 20 Авг 2020, 5:58

Здравейте, с БМВ ф10 525 204 кс съм 2010 година, коя версия на картите на навигацията да си сложа, по списъка в началото излиза че съм с бизнес , а отдолу на модела пише че е motion, значи ли това че трябва да се инсталира в движение, че четох такива коментари, някой би ли ми помогнал в стъпките, благодаря предварително.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от Atsalov » 20 Авг 2020, 8:45

В първите постове на темата е написано всичко много прилежно, защо не го прометете, така зададен въпроса е неуважение към труда на колегите ...

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 19.08.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW 520D 120kw

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от sevimov » 21 Авг 2020, 17:23

Приятели флашката трябва да е максимално 32GB защото иначе няма да можете да я форматирате в FAT32 и тогава колата няма да я прочете.

Благодарение на Вас вече съм с най-новите карти за 2020 година :bowdown:

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Навигационни карти за CIC, NBT и EVO навигации

Мнение от Atsalov » 21 Авг 2020, 19:12

sevimov написа:Приятели флашката трябва да е максимално 32GB защото иначе няма да можете да я форматирате в FAT32 и тогава колата няма да я прочете.

Благодарение на Вас вече съм с най-новите карти за 2020 година :bowdown:




Прав си, но може-може ;) и това е описано по-напред ...

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook