BMW ConnectedDrive

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 8.01.2007
Местоположение: София
Кара: F10 530D xDrive

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от Ciki » 03 Май 2020, 10:21

Здравейте колеги, на колата ми пише, че имам ConnectedDrive…. По VIN излиза, че имам BMW Online. Като вляза в меню-то ConnectedDrive и не виждам никакви apps. Звънях на съпорта и от там някаква жена ми казаха, че съм нямал ConnectedDrive.
Сега последно не разбирам имам ли или нямам ConnectedDrive и ако имам как мога да го ползвам?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от ekalchev » 03 Май 2020, 10:31

Може би ти е казала че не ти е платен ConnectedDrive-a и нямаш subscription?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 8.01.2007
Местоположение: София
Кара: F10 530D xDrive

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от Ciki » 03 Май 2020, 10:47

ekalchev написа:Може би ти е казала че не ти е платен ConnectedDrive-a и нямаш subscription?

Ми не, каза ми, че изобщо нямам ConnectedDrive.

Освен това след като се регистрирам в сайта и опитм да въведа VIN-а на колата и ми дава "The mobile network connection has been deactivated for this vehicle. Therefore it is not possible to add it to your account. To reactivate the mobile network connection, please contact BMW ConnectedDrive customer support."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от mopasan » 03 Юни 2020, 6:20

Ciki написа:
ekalchev написа:Може би ти е казала че не ти е платен ConnectedDrive-a и нямаш subscription?

Ми не, каза ми, че изобщо нямам ConnectedDrive.

Освен това след като се регистрирам в сайта и опитм да въведа VIN-а на колата и ми дава "The mobile network connection has been deactivated for this vehicle. Therefore it is not possible to add it to your account. To reactivate the mobile network connection, please contact BMW ConnectedDrive customer support."


Колега при мен беше същото, като след два на мейла ми дойде КОД от Bmw. В момента съм регистриран, но само това. Пробвах да свържа с USB телефона с с инсталирано приложение BMW connected , но нищо не става. Не се появяват никакви приложения.
С NBT съм, имам BMW online и една мацка от BMW България също ми се обади да ми каже, че няма никакъв шанс за активация на услуги.
Има ли някакво развитие при теб?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от grkv » 03 Юни 2020, 7:37

А всъщност какво предлага BMW ConnectedDrive? Имам и аз такова в менюто на CIC.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от ekalchev » 03 Юни 2020, 7:56

grkv написа:А всъщност какво предлага BMW ConnectedDrive?.

Аз също си задавам този въпрос. Не виждам някаква полза от това нещо освен да си намериш колата на паркинг

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от TheFreeRider » 03 Юни 2020, 21:15

Уж трябва и трафик инфо да има, което би било полезно, понеже оригиналната навигация е интегрирана по-добре от например гугъл мапс през кар плей - показва инструкции на хедъп дисплея и т.н. Но и при мен явно е изтекъл събскрипшъна и не мога да получа код за добавяне на колата в акаунта ми. Друг е въпросът колко биха стрували тези услуги и дали си заслужава.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.09.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F10 535xd

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от Blindy » 05 Юни 2020, 13:14

grkv написа:А всъщност какво предлага BMW ConnectedDrive? Имам и аз такова в менюто на CIC.

Ето скрийншот от приложението. Ползвах го най-вече зимата тъй като дистанционното на печката нямаше обхват :lol: Като цяло е добре да си я имаш под ръка услугата. Също като ходих до Германия ми се включи и трафик инфото.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: BMW ConnectedDrive

Мнение от grkv » 05 Юни 2020, 13:25

Хубава екстра - ако имаш печката... Италианките нямаме даже и подгрев на седалките, но пък за сметка на това соларна стъклария навсякъде :lol:
Извън пускането на печката и трафика (който ако ми трябва гледам в гугъл мапс, честно казано) има ли нещо друго полезно в приложението?

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook