Интериорни звуци

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Интериорни звуци

Мнение от xexoral » 04 Сеп 2020, 21:42

tihomair написа:
equipment написа:Колега, при мен се появява от време на време същия шум при въртенето на волана, само че е доста по-тих спрямо този, който си качил в youtube. При теб оправи ли се този проблем? А също ми шуми пластмасата под шофьорската седалка, на която са бутоните ,както и дясната седалка нещо вибрира, когато няма никой седнал на нея.

Незнам какво стана, но не съм го чувал скоро.
kraska написа:Това което ми е интересно и при двете f10 които имам, когато не се вози някой отпред , колана(накрайника, по точно пластмасовата част) опира в колонката между вратите и трака там..... Все трябва да е бутнеш да легне на страничната част на облегалката....

Да, така си е.

tihomair написа:Така, проблема се реши от само себе си (не разбрах точно как). Просто отворих сутринта багажника и веднага ми направи впечатление, че края на щората вече не е увиснал а седи "изправен" в една линия с щората. Та проблем вече няма. :clap:

Проблема с щората след време се появи пак, та веднъж при едно посещение при Ацалов, същият ми помогна да го отстраним. Там където излиза щората, се търка при вибрации в долната част на отвора и ето ти скърцане. Залепихме едно тиксо и готово. :clap:
Имам същия проблем с тази щора. Звукът е такъв, че си мислих, че е амортисьор или нещо друго от ходовата част. Случайно бях при едно ф11 2016-та ударено за части и се сетих да видя тази щора, с идеяра да я купя и като отворих стъклената част на багажника я хванах и я мръднах нагоре-надолу и веднага се чу същия шум... Явно са така... И аз ще трябва да пробвам с тиксо или изолирбанд...


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Интериорни звуци

Мнение от equipment » 05 Сеп 2020, 16:26

[[Някой успя ли да изолира скърцането на пластмасата отстрани на шофьорската седалка? Или идеи как да се направи?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 30.06.2017

Re: Интериорни звуци

Мнение от beyouu » 10 Сеп 2020, 9:55

Atsalov написа:
tihomair написа:Явно само аз ще си пиша в тази тема :mhihi:
Може пък друг да няма проблем с интериорни шумуве... Аз обаче имам. Ето го новият дразнител:

https://www.youtube.com/watch?v=e2X1TWRYtTI






Погледни маншона към купето на кормилния прът. Другия път като се видим, ми напомни да ти покажа и "зарибя" със шумоизолация за купето на сайлън коат, като на моята кола.



Колега, разкажи малко повече за това. Адски много ме дразни шума при висока скорост.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Интериорни звуци

Мнение от tihomair » 10 Сеп 2020, 10:34

Шумът при мен беше, само при маневри, или ниска скорост.
Това, което можете да направите е да не въртите волана до край и на място, без движение на колата. Тези маневри са вредни по принцип.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook