Кой, какво направи днес по колата?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от vodkarulez » 14 Мар 2015, 10:44

Здравейте колеги,

Интересна тема. Нека споделя и аз какво какво правих през изминалия ден.

Най-после след няколко седмици чакане инсталирах Remus, закупен от тук - http://www.remususa.com/epages/remus.sf ... 0875100556

Само крайно гърне, но офекта е поразяващ. Изключително добра инвестиция, поне според мен.

Това е от мен. До следващия път :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Специалист-Икономист

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от vodkarulez » 28 Мар 2015, 16:23

Колеги,

Нещо никой нищо не споделя в темата?

Никой нищо ли не прави по колите си?

Аз например преди два дни бях на пазар за летни гуми и след много четене стигнах до извода, че най-добрите Pеrformance летни гуми към този момент са Michelin Pilot Super Sport :)

Закупих точно тях в размер 245/45/18. Цената за брой е около 365.00 лв. Ако се двоумите, може да разчитате на този пост :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Специалист-Икономист

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от ivo1bg » 03 Апр 2015, 9:29

Колега, как с държат тези гуми,че те май са по-твърди от необходимото? Аз също взех такива, но на 19" и сега приятели ме разубеждават да ги слагам, защото са по-пистови, отколкото за нашите пътища и ежедневно каране. В момента съм разкрачен и чакам да ме осени идея какво да ги правя :). Да ги сменям ли, да ги оставям ли?
Колебанието ми е дали да не ги върна и да взема DUNLOP SP SPORT MAXX GT, които са и по-безшумни.
Последна промяна ivo1bg на 03 Апр 2015, 9:38, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Cinder » 03 Апр 2015, 9:37

Не са по-твърди от нормална гума и не са "по-пистови" :mhihi: Предвидени са за по-спортно каране и като всяка гума с висок скоростен индекс загряват по-трудно от "нормална" гума. Това им е единствения минус. За сметка на това при по-спортно каране, ще се радваш на сцепление и предвидимост. Не случайно повечето спортни коли излизат точно с този модел ;) Аз също карам М5-та с тях, на 550-та също бях с такива и не съм имал никакви забележки.
Изображение

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от ivo1bg » 03 Апр 2015, 10:04

Благодаря ти за бързия отговор. Наистина М-ките излизат с такива от завода, но като казваш, че са за по-спортно каране, се замислям, че това ми се случва все по-рядко, а и не мисля, че трябва да се правя на Фитипалди по пътищата :). Притеснението ми е от това какво са случва докато са студени, защото движението ми из София все е на къси разстояния и нама да има загряване. На дълго е ясно, кеф :D .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Cinder » 03 Апр 2015, 10:52

При теб специално - нищо. С Х-драйв няма да усетиш абсолютно никаква разлика. Ще усетиш разлика, ако температурите паднат много - примерно днес като беше 2.5 градуса сутринта, гумите се втвърдяват и имаш усещанато, че караш по коловози и колата ти носи насам натам :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 530d, Qashqai 1.6dCi CVT
Детайли за колата: BMW F10 530d
Nissan Qashqai 1.6dCi CVT

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от drianov » 03 Апр 2015, 11:04

Днес ще ходя да ми монтират такива, но след като проетох мненията ви се разубеждавам... Напаво не знам какво да правя...
Оновното ми оплакване от настоящите ми Pzero-та беше, че ако не са загрети и дам газ нищо не се случва - свети ми тракшъна и до там. От безкрайно много четене видях, че основния плюс на MPSS спрямо Pzero e по добрия грип. Реално ако обаче сцеплението е повече само когато за загрети то на мен това изобщо не ми трябва защото не ходя на писта да карам дизелов локомотив...
Изображение Изображение

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от ivo1bg » 03 Апр 2015, 12:18

Абсолютно същите размисли и страсти витаят и из моята глава :). Ако ще ми свети таблото при всяко натискане на газта, не виждам смисъл от тези, иначе върховни за по-спортно каране, гуми. Cinder, ти имаш ли такива наблюдения? Из целия нет описват гумите като най-добрите за момента, но при 5-6 км. в едната посока каране из София е ясно, че ще бъдат карани студени и за тези моменти са ми притесненията. Въпреки, че заради xDrive може би това няма да е толкова изразено.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Cinder » 03 Апр 2015, 13:10

С Х-драйв ще се учудя ако ти светне тракшъна. Не забравяйте, че настилката също е от голямо значение. На много места в София асфалта е като огледало (Околовръстното преди ОМВ/Макдоналдс, бул. България на повечето места и т.н.) - на такава настилка никаква гума няма да ви помогне. Аз съм доволен от PSS-a, дори и на по-ниски температури. Като се вдигнат температурите на 20+ градуса, мисля, че ще трябва доста да се постараете, за да ви светне лампата за тракшъна на прилична настилка с PSS. Аз лично не бих сложил друга гума.
Изображение

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от ivo1bg » 03 Апр 2015, 13:33

Още веднъж ти благодаря. Нещата отиват на там да карам с тези гуми. Така или иначе вече съм ги взел и хич не ми се разправя със замяната им :). На всичкото отгоре са с различен размер, 245/40/19 и 275/35/19 и избора не е особено голям. Като се стопли времето ги слагам и после ще пиша впечатления, дано са положителни, че ще ме е яд :mhihi:.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Cinder » 03 Апр 2015, 13:55

Не бой се, положителни ще са :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от vodkarulez » 03 Апр 2015, 14:32

Здравейте колеги,

Колко много сте изписали за тези уникални гуми. Очудвам се, че въобще има мнения в обратната посока.

Аз съм с тези гуми от 10 дни. Вярно е, че зимните - Michelin Alpin 4 возиха доста по-меко, но пък на високите скорости имах чувството, че ще се разбия някъде.

От малкото време, в което карам с тях мога да споделя следното:

1. Сцеплението е много добро. Няма значение дали гумата е топла или студена. Паля, тръгвам и от началото до края, колата стои като залепена на пътя.
2. Управлението стана супер директно. Волана се върти по-леко, въобще цялата кола сякаш се движи с по-голяма лекота, поне такова е усещането зад волана.
3. Вече 1000 км не съм видял да ми светва лампата за поднасяне, а карам както ми падне, основно на сух асфалт. Е не съм рейсър, но си карам според настроението.
4. Със скорост 250/260 км. колата не помръдва, просто стои впечатляващо добре на пътя. Тук например имах големи филми със зимните, споменати по-горе. VMAX-а ми е до 270 км., а тестовете са ми основно на суха настилка.
5. Гумата е толкова добре, че почти всеки каращ зад мен се оплаква или просто се изтегля в друга лента, защото загребвам всичко от асфалта и става яко замерване.

Преди това съм карал с Continental, Dunlоp и Pirreli и Goodyear, отново performance гуми бяха някои от тях, но Pilot Super Sport е по-добра от всяка друга. Това е мое лично впечатление, също в мненията в Tyre Reviews натежаха в посока покупката им.

поздрави,
Димо
Специалист-Икономист

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Convertible » 04 Апр 2015, 10:23

супер са, за съжаление се свършват сравнително бързо :confused:
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Koliu » 04 Апр 2015, 16:42

+1 за PSS, тествани на М3 Е93 :) Относно бавното загряване- сравнени с Continental загряват по-бързо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.03.2014
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: само по хубави пътища

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от hahohi » 04 Апр 2015, 20:30

А някой да сподели мнение за Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook