Кой, какво направи днес по колата?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от drago9205 » 26 Мар 2022, 14:05

Ppetkow написа:А и все пак е 5-ца, а не 7-ма серия нали така

На това бих отговорил с "и да и не". Като размер наистина си е 15 см по-къса от 7ма серия и малко по-лека. И все пак F10 (5-та) и F01 (7-ма) споделят една палтформа и Ф10 си остава 1.8-2 тона кола дълга близо 5 метра.

Иначе бих казал, че всеки според стила си на шофиране и предпочитанията към колата е свободен да кара каквито размери гуми и както иска.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Tsapo » 04 Апр 2022, 6:29

BMW F11 LCI
Смених двата автоматични амортисьора на багажника / комбито.
Причината беше, че от известно време когато вратата се отвори и стигне най горно положение, се връща надолу понякога една педя понякога две три.
Не се сменят лесно, но не е и невъзможно. Сам се справих за два часа - сваля се тавана.
Продават се само оригинални.
Поръчах ги в М-Кар, дойдоха за 3 дни.
В момента всичко бачка перфектно, няма да си удрям повече главата :driving:

51247207015
Описание Spindle driv
Ед. цена с ДДС 891 лв за 1бр.
склад София няма наличност

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от drago9205 » 10 Апр 2022, 18:00

Подготвил съм се за малко мероприятия този месец. Взех и едни черни двойни бъбреци да ги сложат като свалят бронята за префолиране на фаровете и detailing с керамика отвън. Също поръчах 1 комплект алуминиев Charge pipe kit, в който има и тръба за кулера - ще се монтират към края на мсесеца (първо да дойдат до 10-тина дни). След това остава да нашия xHP + MHD.

Иначе малко дреболии от уикенда:
1. Никога не съм карал със спортен филтър, но реших да дам шанс на един панелен K&N.
2. Една автомивка и малко дребен "conditioning" с БМВ гелът за уплътнения (доста доволен съм от този продукт) и подхранващо за кожата и салона на Chemichal Guys.
3. Станциите на радиото ми бяха леко ограничени (хващах само тези през 200 мегахерца) реших да се пробвам сам да си разреша проблема. Малко четене и настройка на E-Sys и с помощта на Enet Wi-Fi адаптер - случиха се нещата.
4. Също "побългарих" багажника с една кука от алиекспрес (снимката долу не е моя, а от f10.post форума, но реших да взаимствам идеята). Това пак се получи добре с 2 самонарезни винта.
20161202_192233 (Large).jpg

IMG20220409195448.jpg

IMG20220409140046.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от peshehodetz » 11 Апр 2022, 18:15

Миналата седмица смених масло, антифриз, спирачна течност и филтъра на купето, като останах много приятно изненадан от промоциите които имат във фирмения сервиз на БМВ. Общо ми стъпи на $ 556 не знам това много ли е малко ли е, но на Хонда Акорд на сина ми пак горе долу излизат същите неща. Понеже някой преди време ме питаше ма съм го видял доста късно, на колко ми е стъпило като сменях пълен комплект спирачки (предни и задни с дискове) и свещи+ бубини беше $ 1960 та и там останах доволен предвид че преди години само спирачки на БМВ или МБ са ми стъпвали на поне $ 2к.
Обаче за антифриза ми е интересно как БМВ слагат такъв че изискват да се смени на 3 години или 30к мили, което настъпи първо. Имал съм коли предимно японски, но и някои американски при които е поне 5 години или 60к мили, а преди време имахме едно Субару Аутбек на жена ми взето чисто ново при което беше 11 години или 132к мили, което ще рече докато сме го имали никога не се наложи такава смяна. Не че ме бърка, но се замислям БМВ защо не ползват някакъв long life такъв.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ненко Вранков » 11 Апр 2022, 20:07

Toй издържа... има много коли на които не е сменян 15г, докато не протече я помпата, я радиатор.. и просто изтече... просто СЪВЕТВАТ да се сменя.. и е по-добре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от drago9205 » 11 Апр 2022, 21:11

Не мисля, че 5г интервал за антифриза е фатален. Но за 5г все ще се намери какво да се ремонтира/смени, че да наложи и смяната на антифриз.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от awful » 12 Апр 2022, 16:39

drago9205 написа:Не мисля, че 5г интервал за антифриза е фатален. Но за 5г все ще се намери какво да се ремонтира/смени, че да наложи и смяната на антифриз.


Зависи, на моята от как е купена системата не е пипана и е на 160к км, във БМВ не са споменавали да се сменя антифриза на 3 години, и антифриз се сменя или както каза колегата при ремонт или поне на наи малко 5 години, да го сменям като маслото на двигателя няма смисъл.
Човек да се замисли, антифриз 3 години 30к км а масло 24 месеца 30к км :mhihi: хубаво е да се сменни ама те във някои сервизи са големи хитруши, казват ми смени предни накладки, ок, свалям гума ми те на половина :shock:, викам шефе накладките на човека са на половина... и тои нищо казах му че са за смяна :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от carmanf1 » 18 Апр 2022, 14:25

Ppetkow написа: ... Изкарвам миналата седмица от М кар колата след боя на предна броня и преден капак и какво да гледам - нескопосано боядисана. Боята по бронята напукана, а по предния капак залепнал прах под боята.... УЖАС...


На предното БМВ, са ми боядисвали доста детайли в Мкар Пловдив и качеството им е превъзходно, без абсолютно никакви забележки от към точен нюанс, правилно нанасяне на база и лак (без портокали, да не говорим за олято) и никакъв прах полепнал.
А аз съм адски претенциозен. Като студент, 4-5г. работих при баща ми - автобояджия и от там многото претенции.
(Влизал съм и в бояджийното им, всичко е топ)

От друга страна, виждал съм доста БМВта с детайли боядисани в Ауто Бавария - не им се получава с нюансите, не ги уцелват на 100%, другото им е ОК.
Това преди 1-2г., ако са сменили колориста, предполагам и те вече са топ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ppetkow » 19 Апр 2022, 7:28

carmanf1 написа:
Ppetkow написа: ... Изкарвам миналата седмица от М кар колата след боя на предна броня и преден капак и какво да гледам - нескопосано боядисана. Боята по бронята напукана, а по предния капак залепнал прах под боята.... УЖАС...


На предното БМВ, са ми боядисвали доста детайли в Мкар Пловдив и качеството им е превъзходно, без абсолютно никакви забележки от към точен нюанс, правилно нанасяне на база и лак (без портокали, да не говорим за олято) и никакъв прах полепнал.
А аз съм адски претенциозен. Като студент, 4-5г. работих при баща ми - автобояджия и от там многото претенции.
(Влизал съм и в бояджийното им, всичко е топ)

От друга страна, виждал съм доста БМВта с детайли боядисани в Ауто Бавария - не им се получава с нюансите, не ги уцелват на 100%, другото им е ОК.
Това преди 1-2г., ако са сменили колориста, предполагам и те вече са топ.



След второто боядисване в Мкар София се справиха отлично. Дори предния капак го боядисаха 3 пъти. Обадиха ми се, че ще задържат колата, защото и след второто боядисване пак не станал перфектен... Та справиха се накрая :bchug: :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от ekalchev » 28 Апр 2022, 19:50

Смених въздушния филтър. Май трябваше по рано?

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ppetkow » 28 Апр 2022, 21:56

Ще кача снимка утре да видиш моя след само 6хил км на какво прилича :lol: :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от drago9205 » 11 Май 2022, 22:36

Като за откриване на сезона и да отпразнуваме хубавия месец - направих една SPA процедура за колата.
Клейбар, полиране на няколко етапа, нанасяне на керамика и полимерно покритие. В допълнение малко PDR на няколко вдлъбнатини (чудесен резултат) и смяна на сайд маркерите с черни светлоотразителни такива + черни бъбреци.

IMG20220511202600.jpg

IMG20220511202603.jpg

IMG20220511202638.jpg


Пристигна и charge pipe + boost pipe от ebay. Ще ги монтирам заедно със смяната на маслото, след което планирам MHD + xHP с надеждата за 50 коня горница.

П.П. Успях и да съсипя малко пасажерската седалка след като забравих едни батерии и се окислиха, остана гадно и релефно петно. Ремонтирах го в Leather Clinic, резълтатът е доста добър.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна drago9205 на 05 Авг 2022, 21:03, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от drago9205 » 08 Юни 2022, 19:52

И дойде времето за малко по-сериозни дейности/ъпгрейди.

1. Едно протоколно обслужване - K&N панелен филтър, Маслен, Масло Ravenol VMP 5w30 и добавка на Eurol, като за 9хил. км колата беше бутнала около 0.5-0.8л. Филтрите на купето смених сам, за да използвам момента за дезинфекция на климатика директно върху изпарителя през конзолата на филтрите и дренажната тръба - това го знам от Е90-то и обичам да го правя преди лятото и веднъж към средата на сезона.

2. Монтирах Charge Pipe и Boost pipe взети от ebay. Вероятно китайски, но като захващате паснаха много добре. Бууст пайпа се монтира доста тегаво. Минуси на комплекта бяха липсата на гарнитури (не е критично и старите може да се ползват) и на чардж пайпа има едно краче/лапа в сток вариант а алуминиевите нямат, но за сметка на това се хвана доста стабилно за колектора и тръбата към кулера.

3. MHD стейдж 1 (без да активирам някакви допълнителни настройки като linear throttle и др.).

4. xHP stage 3 с малко донастройване на Shift points при Normal режим.

И един ъпдейт от август - смених boost соленоид, защото веднъж изписа грешка за високо налягане, но в последствие се оказа, че може и да са едни маркучета. Монтиран е и downpipe на RM Motors и съответно stage 2 от MHD.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.01.2019
Пол: Мъж

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от beebu » 07 Окт 2022, 14:24

Здравейте

Смениха ми интериорното осветление с ново. Сега е синьо с нови лед ленти.
Снимките са на дневна светлина и светят доста силно. Силата на светене се регулира от таблото. ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от BorislavB » 07 Окт 2022, 14:36

beebu написа:Здравейте

Смениха ми интериорното осветление с ново. Сега е синьо с нови лед ленти.
Снимките са на дневна светлина и светят доста силно. Силата на светене се регулира от таблото.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk


Само синьо ли светят?
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook