Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.12.2021
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от lazarusz_04 » 21 Дек 2021, 13:17

Привет,
Като цяло съм тотаааално нов в БМВ сферата. Търся голям семеен автомобил (комби, сувовете не са моето) и съм се спрял като цяло на Ф11 като модел. Гориво бензин и до колкото съм чувал от "легенди" и собственици на тази марка, от 6 цилиндъра на горе. Горивото не е проблем, готов съм да сипвам колкото иска да гълта :D , по-важното е да ми е по-безпроблемна. Но, има доста малко избор на такива коли, повечето са дизели... Попаднах на тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 0985198306 . Сега, сравних цените с тези в Германия.... за подобна цифрите са същите, ама в евро. Бюджета ми е до макс 35 хилки. Ако някой я е гледал, или може да ми кажете нещо специфично, което да гледам и да внимавам, за този модел с бензинов агрегат, ще съм благодарен.
Другото, което искам да питам най-вече собственици, като консумативи какви са цените ( масла,спирачки,филтри,окачване,скорости). До сега, съм давал между 1000-2000 лева на година, зависи от какво има за смяна, за обслужване на гореспоменатите неща, без да включваме гориво, данъци и тн.
Всяко едно мнение и помощ е добре дошла. Наистина хал хабер си нямам от марката като цяло, за това въпросите са ми като в първи клас.
Благодаря (:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от drago9205 » 21 Дек 2021, 18:20

Колата изглежда добре, но реално ще ти глътне доста повече, ако искаш да ти е г/д надеждна.
За старт - пазариш я на 24, но не се навивай да плащаш повече от това. След това имаш регистрация, гражданска, каско, винетка - 2 бона и нагоре ще заминат. Гумите не знам в какво състояние са - пак може да хване още хилядарка отгоре.

От тук нататък при тези километри вероятно ще иска 2-5хил. лева за стягане. Едно хубаво обслужване - ремъци и ролки, свещи, течове (има 4-5 гарнитури, които протичат), масло на скорости, масло на двигател с филтри, масло раздатка и диф - реално са към 2-3 бона летящ старт. Ако няма и дискове - буташ още 1к от цената, че и там са си суми.
Приемаме, че няма заминали карета и тампони, а дюзите са в добро състояние (което не е сигурно) - тогава евентуално с още 1 водна помпа за 600, ако искаш да ти е по-сигурно.
Акумулатора е добре да се провери и той колко е стар, че карат точно около 9-10г, ако са гаражни, та може да се падне на теб смяна - той е към 350 лева, не е драматично.

В общи линии ще ти стъпи около 30хил. +-

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Green_Label » 21 Дек 2021, 18:57

1-2000лв на година е доста оптимистично за тоя мотор и клас автомобил. Винаги можеш да минеш тънко с обслужване, но след 4-5г излиза солено. В поста над мен са описали изчерпателно повечето неща.
Колата изглежда свежа за тия км. Щом икономията не ти е в кръвта 6-цил бензинова 5-ца е супер!

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 22 Дек 2021, 0:33

Със свещите много препоръчително е да се сменят и бобините, а не да чака да получи misfire при което в 99.9% от случаите причината е именно бобина, понеже тези коли са изключително чувствителни към искра. Добре е също много внимателно да се погледне тампона на диференциала и тези на двигателя и да се сменят на време, а да не се чака нещо да се разхлопа и разскърца. Също така това 600 лева за водна помпа ми звучи твърде оптимистично, дори да става въпрос само за цената на самата помпа без труд, ма като е тръгнал да я сменя е добре да смени превантивно и термостата.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Ненко Вранков » 22 Дек 2021, 7:47

С 1000-2000 на година, читава Ф10 не можеш да имаш...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от drago9205 » 22 Дек 2021, 8:02

peshehodetz написа:Със свещите много препоръчително е да се сменят и бобините, а не да чака да получи misfire при което в 99.9% от случаите причината е именно бобина, понеже тези коли са изключително чувствителни към искра. Добре е също много внимателно да се погледне тампона на диференциала и тези на двигателя и да се сменят на време, а да не се чака нещо да се разхлопа и разскърца. Също така това 600 лева за водна помпа ми звучи твърде оптимистично, дори да става въпрос само за цената на самата помпа без труд, ма като е тръгнал да я сменя е добре да смени превантивно и термостата.


Като цяло си прав - аз гледах да опиша един вариант, който е най-желателен откъм обслужване, но има още 3-4 неща, които също са силно препоръчителни.
Термостат е хубаво да се смени, но не е толкова страшно дори да не се, защото както повечето БМВ термостати остават отворени когато се предадат. Докато помпата ако думне - стават сериозни бели.
Помпата Conti/VDO е под 600, но с антифриз и труд отива към 700.


Колата така на картинка ми харесва, ако търсех такова комби - бих го погледнал. Просто бъдещия колега да има предвид, че не са евтини коли за гледане и ако взима такава - не става с компромиси. Хубавото е, че повечето проблеми са си знайни и ясни и в общи линии всичко по тези коли се прави, а информация в чуждите форуми има в изобилия (чужденците си ги харесват и правят DYI).

@lazarusz_04 - Вземи един ВИН, ако ходиш да я гледаш - и като първа стъпка си я провери, което е много важно.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.12.2021
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от lazarusz_04 » 22 Дек 2021, 22:04

Благодаря ВИ за ичерпателната информация.
Със сигурност ще взема вин-а и ще ида в дилърството да проверя.
Предполагам и там ще могат да и направят обстоен оглед, срещу едни 100 лева...
Другото, което изпуснах е, късите пътувания 20-30км проблем ли ще са ? Дизела примерно се запушва, предполагам при бензина няма
подобни болежки. Ще я изкарвам и на дълъг път 1-2 пъти в месеца, но главно детска градина-работа ще и е маршрута.
Относно поддръжката, щом се наложи може и да се разделя с повече на година. Просто да не се случва, майстора да я кара повече от мен :D :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от E30driver » 23 Дек 2021, 12:02

lazarusz_04 написа:Благодаря ВИ за ичерпателната информация.
Със сигурност ще взема вин-а и ще ида в дилърството да проверя.
Предполагам и там ще могат да и направят обстоен оглед, срещу едни 100 лева...
Другото, което изпуснах е, късите пътувания 20-30км проблем ли ще са ? Дизела примерно се запушва, предполагам при бензина няма
подобни болежки. Ще я изкарвам и на дълъг път 1-2 пъти в месеца, но главно детска градина-работа ще и е маршрута.
Относно поддръжката, щом се наложи може и да се разделя с повече на година. Просто да не се случва, майстора да я кара повече от мен :D :D

Само срещу ВИН няма да ти кажат нищо в представителство. Трябва ключ, а може и документ за собственост да поискат.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от xaxo » 23 Дек 2021, 12:24

lazarusz_04 написа:Благодаря ВИ за ичерпателната информация.
но главно детска градина-работа ще и е маршрута.

300 коня за детската градина ... доообре :OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 17.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530xD
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Убава йе. Има 4 колелета.

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от mrwrong » 23 Дек 2021, 15:47

lazarusz_04 написа:Предполагам и там ще могат да и направят обстоен оглед, срещу едни 100 лева...

Мисля , че прегледа в фирмения сервиз на марката беше към 250лв. , но може и да се бъркам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 23 Дек 2021, 16:26

xaxo написа:
lazarusz_04 написа:Благодаря ВИ за ичерпателната информация.
но главно детска градина-работа ще и е маршрута.

300 коня за детската градина ... доообре :OT:

Може да иска бързо да стига до детската градина :OT:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Dextuar » 23 Дек 2021, 16:41

ekalchev написа:
xaxo написа:
lazarusz_04 написа:Благодаря ВИ за ичерпателната информация.
но главно детска градина-работа ще и е маршрута.

300 коня за детската градина ... доообре :OT:

Може да иска бързо да стига до детската градина :OT:
300 коня все едно са кой знае какво на 2 тона кола, дайте малко по-сериозно ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от chris_barnes » 23 Дек 2021, 20:49

Абе не е ли едни пестин’ коня, не ми я хвали


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от iliew » 24 Дек 2021, 18:52

Нещо много се изхвьрляте в цените на обслужване и превантивни ремонти. Човек ако не е в час с тези коли, би се отказал веднага. Е като сте почнали, сменете и веригите и лагерите, плюс 6 дюзи, сменете и помпата високо налягане, хайде и водна помпа (ама нали не е имало от 600лв)купете от 1000. И задьлжително, смяна в оторизиран сервиз....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 24 Дек 2021, 19:05

Оригинална водна помпа за БМВ, конкретния модел. Има и афтър маркет от знайни и незнайни страни най-вече Китай на половин цена.

Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
Последна промяна peshehodetz на 19 Яну 2022, 4:27, променена общо 1 път
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook