Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от sasho1bs » 17 Яну 2015, 19:28

Колеги днес капарирах тази кола http://www.bovamotors.com/car/n-243/BMW ... Drive.html . Опитах малко да и смъкна цената но без успех.Колата много ми хареса но днес забелязах че има две черти до бъбреците но пак не падат от цената.Викам си както и да е ще го оправя по нататък.Колата беше доста мръсна а нямах много време днес.Разбрахме се понеделник да отида и да я взимам но сега като се загледах във снимката ми се вижда че над гумата във ляво има вдлъбнатина.Понеделник отивам я измивам първо и ако ми хареса тогава я взимам но съм възмутен как може кола за такава сума от официалния представител вътре да е мръсна като кочина а външно да не говорим.Явно се опитват да прекарат клиентите си.Също е и със много изтъркани гуми и това ще трябва да се взима веднага но като видях сега и на снимката и тази вдлъбнатина почнах да се отказвам.Интервалите за всичко за занулени и чак след 19 000 е смяната на масло ама като гледам какви са почвам да се чудя дали е сменено или е само занулено .Не знам вече дали да не се отказвам.На вас как ви се вижда колата и дали се опитват да продадат боклук?

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Мнение за обява

Мнение от MadChicken » 17 Яну 2015, 20:44

На 10 минути от колата си, колега. За 70000 не карай другите да ти казват по снимки нещо, което можеш да видиш лично и то когато и колкото пъти си поискаш. Напиши си "домашното" докато е време за да не те е яд после...
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Мнение за обява

Мнение от sasho1bs » 18 Яну 2015, 0:28

Външния вид ще го видя след автомивката понеделник.Исках да разбера дали може да им се има вяра за състоянието на автомобила и дали е възможно да са скрили нещо?Ако колега е взимал кола втора употреба от тях ще се радвам да сподели мнение.Чудя се и дали километрите са реални?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 23.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 550d xdrive

Re: Мнение за обява

Мнение от petio » 19 Яну 2015, 9:30

Здравей колега,
на мен колата ми харесва много и като визия и като ниво на оборудване. За дребните забележки във външния вид не се занимавай с глупости. Колата не е нова и след 3 години експлоатация няма как да няма забележки. Важно е техниката да е здрава и да няма скрити дефекти. Относно това мисля, че Бова дават гаранция поне една година. Говорете и се рабери с тях ако дават какво покрива, че тука е закопано кучето. Да не се окаже, че не покрива скъпите ремонти или самоучастието ти да е прекалено голямо.
Като екстри и визия, ниво на оборудване колата е страхотна. Взимаш я от официален представител, така че не виждам какво те притеснява. Представи си, че трябва да го вземеш това решение по обява от частно лице и ще разбереш какво ми бешена мене :mhihi: .
Пожелавам ти успех!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Мнение за обява

Мнение от kodomir » 20 Яну 2015, 10:46

Колега изглежда добре колата, но не видях да има адаптивно окачване, а щом ще даваш толкова пари и ако няма такова според мен не си заслужава. На мен http://www.bmwarchive.org/vin/c508105.pdf тази ми излезе 32к евро от Белгия на 82000 я взех сега съм на 99000.
Ако не излиза колата c508105 е номера.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 23.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 550d xdrive

Re: Мнение за обява

Мнение от petio » 20 Яну 2015, 12:40

Плюсовете да си я купиш от БГ са: виждаш я! караш я! и си мислиш. Ако искаш може да си я вземеш на лизинг. Получаваш гаранция (измислена в повечето случаи). И не се занимаваш с ходене, транспорт, внос износ и губене на време. Аз ги оценявам на поне 5000лв тия галимации.
Адаптивното окачване в случая е екстра, за която съжалявах, че нямам, но съдейки по другата тема с разходите по ремонт не знам дали за БГ реалността ми е нужна. Тия коли са за пътища, а не за нашата пародия на държава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Мнение за обява

Мнение от sasho1bs » 21 Яну 2015, 0:01

Колеги днес я взех колата :lol: Притесни ме само че тази вечер имаше много голяма мъгла и двата ми фара се запотиха в краищата към бъбреците.При вас случвало ли се е?При мен при е39 ставаше така но мисля че за тази кола не е нормално.Колега какво имаш в предвид със измислена гаранция?Че ако случайно стане нещо няма да я оправят ли?Иначе това е най страхотния автомобил който съм карал :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 23.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 550d xdrive

Re: Мнение за обява

Мнение от petio » 21 Яну 2015, 10:00

Честито колега! Да си я караш със здраве и най-вече удоволствие :bchug: .
Ако имаш гараж, като я вкараш довечера отвори капачките на фаровете и пак затвори капака. За една нощ се избистрят и няма повече проблеми. Получава се като се мие двигателния отсек. Мисля, че всики F10 го имат този проблем.
Не збравяй на сутринта да сложиш капачките преди да тръгнеш :driving: .
Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Мнение за обява

Мнение от sasho1bs » 21 Яну 2015, 23:22

Благодаря колега, макар че малко се разочаровах от твоите проблеми и ми е малко притеснено да я настъпвам много след като прочетох за твоите проблеми.Тази вечер вдигнах капака но не видях на тъмно къде са тези капачки.Колата си спи на вън нямам гараж и при по сухо време ще ги потърся пак. Двигателя не е мит даже е доста прашен.Като я взимах мисля че не бяха така фаровете но сега при тези мъгли ми се стори че се появи.Днес даже имаше бая капчици до мигачите и се чудя дали да не ходя в представителството да видя какво ще кажат.Какво имаше в предвид за гаранцията?Нещо не ми харесва и обдухването в купето или ми е хладно или топло а е на 20 градуса настроено и само със въртела работя.При е 39 нямах такъв проблем.Също и много ми се запотява купето вътре и горе около шибидаха ми има конденз. Започнах да се притеснявам какво се е случвало с тази кола защото всичко това ми се струва странно.А от вентилацията като натисна бутона авто пуска климатика което не знам защо.При тебе така ли е?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Мнение за обява

Мнение от mrlargo » 22 Яну 2015, 22:05

Здрасти колега, честито за колата, много добър избор, според мен най-добрия седан в класа си. Аз с фаровете проблем не съм имал, макар че моята си е все в гараж, но не трябва да ти се изпотяват дори да седи навън в мъгла.
Относно температурата - съвсем нормално е, че ти се включва климатика, когато натискаш auto. В този режим колата контролира автоматично разпределението и силата на въздуха, както и температурата. Аз съм настроил моята на 20 градуса, поддържа си ги идеално, в купето е равномерно топло. F10 има и сензор за кондензация, който спомага да не се запотяват прозорците. Влага не трябва да имаш вътре, както и конденз около шибидаха. Да не са прали мокета или стелките преди да ти го дадат?? Относно гаранцията - аз също съм купувал от Бова, когато изтече фабричната, дават колите с удължена гаранция на фирмата Cargarantie. Тази фирма предлага различни видове гаранция в зависимост от километрите и годините на колата. Всички видове удължена гаранция имат някакво самоучастие - примерно 300 лева на инцидент - т.е. разваля ти се раздатката - плащаш 300 лева, останалите пари - 7-8000 ги поема гаранцията. Също така някой неща не влизат в гаранцията - примерно шумове в купето, изтъркани детайли и т.н. Виж - трябва да имаш подробно описание на гаранциите. Ето примерно описание ако ти е от Cargarantie гаранцията - https://mega.co.nz/#!ZVwlFZYb!TKrr9CXtg4ZiJR_sQoL3YxQL91RX9dhi67O9_Vgdhi4.
Аз лично съм много доволен от колата, имаше организационни проблеми - Бова бяха ми дали колата с един ключ, а в застраховката писали два, гаранцията не беше активирана, гумите бяха с налягане 1.5 и не показваше на таблото, защото някой го беше инициализирал в шоу рума, но в крайна сметка всичко се разреши сполучливо.
Относно динамичното окачване - за София си е гот, че има много разбити павирани улици и като включиш на Comfort, все едно минаваш на вълшебно килимче, возията е невероятна, но както казва колегата, ако нещо се развали е скъпо.
Дано да ти изчезнат тези дребни проблеми и да си се кефиш на страхотната кола.
Ето ти и един линк за упътването, в случай, че нямаш такова - https://mega.co.nz/#!hdRX1KDC!p5LFt144SaIMcybqJLdhat1pbvv4cl2ScPlZ9Z0dPuo

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: Мнение за обява

Мнение от kodomir » 22 Яну 2015, 22:09

Ако става въпрос за това копче което от него се пуска да се върти въздуха в колата, при мен като го дам на авто не се пуска климатика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Мнение за обява

Мнение от sasho1bs » 23 Яну 2015, 18:33

Проблемите ми май започват от днес :shock: Ходих до София и всичко ок но на връщане ми изписа че има неизправност във налягането на гумите.Проверих ги на бензиностанция бяха си ок и според борда на компа като запалих си показа 2.8 .Тръгнах и след около 30 40 километра пак същото.Движех се със 160 и като намалих на 120 всичко се оправи докато не засилих и пак след известно време пак се появи това съобщение.Сега звънях в бова но вече е късно и продавача не си вдига телефона.Ще видя какво ще кажат тези дни и ще пиша.Според вас какъв е проблема?Кара ли се по бавно всичко е ок

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 23.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 550d xdrive

Re: Мнение за обява

Мнение от petio » 23 Яну 2015, 19:35

Разликата в наляганията сигурно е малка и колата я хваща при по-висока скорост. Ти инициализира ли го след като измери, че всики гуми са ОК? Да запомни настоящето положение, а не да го сравнява с грешно запомнено.
Понеже скоро минах през този "стрес" с новата кола ми е ясно как се чувстваш. Непрекъснато слухтиш и се оглеждаш. :paranoid:
Отпусни се и се порадвай на колата! :driving:
Дано да не те застигат моите болежки. :ranting:
Конденза според мен е от автомивка при търговеца. От тогава ако не имало ясен слънчев ден без мъгла или топъл гараж няма как да изсъхне. СЪщото важи и фаровете. Закарай я в някой мол с топъл паркинг сутринта, свали капачките на фаровете и отвори малко стъклата/шибедаха и се помотай няколко часа. До вечерта ще е изфирясала тая влага. Преди това загрей хубаво купето на МАХ. Да се изпарява по-интензивно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: Мнение за обява

Мнение от sasho1bs » 24 Яну 2015, 0:29

Не съм инициализирал нищо защото като влязох в това меню като беше излязла грешката нищо не можех да барам там.Тази вечер ми стана хладно и реших да увелича парното леко.При е39 ми беше достатъчно да направя градусите 22 24 мах и се стоплях но тук стигнах до 28 и не усещам гореща струя.Увеличих и духалката на мах и чак тогава почна да се усеща и то не горещо.Вече съм обеден че не са сменили филтрите за купето и се моля да не са занулили просто чека за маслото а да карам с някакво на незнайно колко километра. Забелязах и че при зададени 22 градуса в купето на задните седалки духа студено но не намерих врътка като при е39 за студено и топло.Тук как става номера или и там имам проблем?Също и при високи километри колата е по малко обезшумена от е39 .Определено чувам повече вятъра!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: samolet
Мечтае да кара: F10 M5

Re: Мнение за обява

Мнение от stefan8898 » 24 Яну 2015, 20:37

След колко км/час чуваш вятъра, аз на Е60 мога да кажа, че до 150-160 не чувам вятър, между другото, на последна предавка, на 2000 об с колко км в час си, загледа ли се?

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook