Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 24.04.2012

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от boroboro » 12 Окт 2021, 16:24

Здравейте, моля за мнение относно следната обява. Благодаря предватително.
https://www.cars.bg/offer/5fdb856aaa5fb27d00638622

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 9.04.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 (E70)
Детайли за колата: BMW X5 (E70) 3.0SD

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Infiltrat » 12 Окт 2021, 17:12

awful написа:
barty написа:
Infiltrat написа:Здравейте, колеги, моля за мнение за конкретния екземпляр в обявата, както и малко повече инфо за този двигател, факта, че е "ръчка" и най - вече това, че е на задно предаване. Това най- много ме притеснява, защото със семейството често пътуваме, вкл. зимата ходим по планините и макар да не ходим на offroad, сега с Х-ка който карам няма никакви проблеми. Благодаря!

Ето и обявата: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ltjmxl


Тази кола стои от много време, сигурно има защо?
Моето мнение: автоматичните скорости в този модел са фантастични и ръчка определено е минус. Аз съм фен на ръчните скорости но в този случай е минус. Колата е много постна и определено няма да те радва. Обслужването и стягането на колата най-накрая ще доближи цената до някое 530д от частно лице, което с малко късмет, е по-добър вариант.
Според мен не си струва.
Като бивш собственик на 4-цилиндрово Ф11 ти казвам да гледаш само 530д.



Подкрепям колегата, също съм карал 2.0д Ф10 а моята е Ф11 3.0д разликата е доста голяма, лекотата на автомобила със която се движи сравнение със 2,0 се усеща и то доста, аз такъв двигател бих взел във 3 серия където си е супер говоря за 320 и нагоре.


Благодаря за коментарите, колеги :) Точно такива мнения ми трябваха, за да преценя на къде да се насоча.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bmw55 » 12 Окт 2021, 18:59

boroboro написа:Здравейте, моля за мнение относно следната обява. Благодаря предватително.
https://www.cars.bg/offer/5fdb856aaa5fb27d00638622



Автокъщата не е от най-коректните. Много често оправят дюзи леш, сменят по 1 бутало и те такива цигании и не се знае колко ще кара после колата :banghead:
Бъди честен пък да става квото ще

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от barty » 12 Окт 2021, 23:19

boroboro написа:Здравейте, моля за мнение относно следната обява. Благодаря предватително.
https://www.cars.bg/offer/5fdb856aaa5fb27d00638622


На мен ми пробутаха кола с полу ремонтиран двигател, бяха спестили 100-200лв и после аз шлайфах главата отново. Мизерна работа!
Мой приятел беше купил кола, внос от Италия, която беше обявена за открадната там но в последствие си я взе...
Очите на 4 и много внимателно!
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bmw55 » 13 Окт 2021, 7:32

barty написа:
boroboro написа:Здравейте, моля за мнение относно следната обява. Благодаря предватително.
https://www.cars.bg/offer/5fdb856aaa5fb27d00638622


На мен ми пробутаха кола с полу ремонтиран двигател, бяха спестили 100-200лв и после аз шлайфах главата отново. Мизерна работа!
Мой приятел беше купил кола, внос от Италия, която беше обявена за открадната там но в последствие си я взе...
Очите на 4 и много внимателно!



От същата автокъща ли?
Бъди честен пък да става квото ще

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от barty » 13 Окт 2021, 10:02

bmw55 написа:
barty написа:
boroboro написа:Здравейте, моля за мнение относно следната обява. Благодаря предватително.
https://www.cars.bg/offer/5fdb856aaa5fb27d00638622


На мен ми пробутаха кола с полу ремонтиран двигател, бяха спестили 100-200лв и после аз шлайфах главата отново. Мизерна работа!
Мой приятел беше купил кола, внос от Италия, която беше обявена за открадната там но в последствие си я взе...
Очите на 4 и много внимателно!



От същата автокъща ли?


Да, LuNik. Там са поне двама "шефове", единият е Тони.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 13 Окт 2021, 10:11

barty написа:Очите на 4 и много внимателно!

При тази информация, не просто трябва да е внимателен ами да не се занимава с тая автокъща въобще. Не знам как купувате от тези авто-къщи, аз като видя с какви полу-хора ми продават коли там и как говорят просташки губя всякакво желание да имам нещо общо с тях.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от grkv » 13 Окт 2021, 11:08

Ето как - има разлика между ''искам 550д и си търся хубава кола'' и ''имам 15к и търся най-добрият вариант за семейна комби с ниски разходи''. Това автоматично води до дилемата ''запазено е61 с повече екстри или по-постно и рисково ф11?''.

При вариантът с рисково ф11 е ясно, че ще има неща за дооправяне и съживяване, затова се търси най-ниската модификация без скъпи потенциални ремонти и най-ниската цена. После стягането може да е с малко или с много, зависи от много неща.
4 цил. дизел, дето се слага на всичко от 1ва до 5та серия в комбинация с ръчка е нещо, дето е толкова отдавна познато и ремонтопригодно, че още на огледа човек може да смята напред доста лесно и да преценява.

Напомням, че ф11 е дърт премиум излязъл преди 12 години и към днешна дата далеч не е нещо впечатляващо, че да е само за избрани, ако ще и с 500 коня и 3 М-пакета да е. По-леко с укорителния тон под формата на препоръка. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 13 Окт 2021, 11:27

Де да знам, няма ли семейно комби Ф11 за 15к, което да можеш да си купиш без да ходиш при измамниците?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от A9A » 13 Окт 2021, 11:35

ekalchev написа:Де да знам, няма ли семейно комби Ф11 за 15к, което да можеш да си купиш без да ходиш при измамниците?


Както при извънземните - има, но никой не ги е виждал :mhihi:

Дано спре вносът на кошници над 10 години и да се вдигнат драстично данъците за стари автомобили. Има и други марки за семейни автомобили - Dacia, Renault, Kia, Toyota, VW...
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от grkv » 13 Окт 2021, 11:50

Да се забрани вноса на 10+ годишни автомобили звучи абсурдно, да се вдигнат значително данъците на стари спрямо нови - също. Възможно е за разни съвсем стари на по 20+ години, но 8-15 годишните няма как да попадат в тая графа, ще последва преврат :lol:
Иначе да, има и други марки, но ако човек иска да получи най-много кола за парите си, то това обикновено е около 10 годишен премиум модел, ударен жестоко от обезценяването през годините. Сиреч, по-добре ф11 за 20к тотал цена отколкото Рено Талисман с няколко години по-нов или нещо друго.
Съвсем отделен е върпоса, че на БМВ-то поддръжката извън официален сервиз най-често е по-евтина и по-достъпна от към майстори от на по-нов френски модел.

ekalchev написа:Де да знам, няма ли семейно комби Ф11 за 15к, което да можеш да си купиш без да ходиш при измамниците?


Ако не при тези - при други. Прегледах набързо, това май е най-евтината обявена, имаше една на 16 и вече нагоре вървят.
В тоя клас можеш да си позволиш да се довериш основно при цени над 40к лева, надолу - очите на четири, 'щото опасността дебне отвсякъде.
Другото е, че колите с неясна история в диапазон 18-28 са едни и същи и шансът за изненади е абсолютно еднакъв, ама това е друга тема вече...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bmw55 » 13 Окт 2021, 16:14

A9A написа:
ekalchev написа:Де да знам, няма ли семейно комби Ф11 за 15к, което да можеш да си купиш без да ходиш при измамниците?


Както при извънземните - има, но никой не ги е виждал :mhihi:

Дано спре вносът на кошници над 10 години и да се вдигнат драстично данъците за стари автомобили. Има и други марки за семейни автомобили - Dacia, Renault, Kia, Toyota, VW...



Дано спре вносът на кошници, не на стари коли, защото има разлика :lalala:
Основния проблем на повечето по-нови френско-италиански-корейски чайници след 200к, че моторите им са за основен-Основен ремонт и тогава отиваш на ебати купона :banghead:
Бъди честен пък да става квото ще

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от grkv » 13 Окт 2021, 16:19

bmw55 написа:Дано спре вносът на кошници, не на стари коли, защото има разлика :lalala:


И как ще я опишеш тая разлика в нормативен акт?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alben » 13 Окт 2021, 17:32

:clap:
grkv написа:Ето как - има разлика между ''искам 550д и си търся хубава кола'' и ''имам 15к и търся най-добрият вариант за семейна комби с ниски разходи''. Това автоматично води до дилемата ''запазено е61 с повече екстри или по-постно и рисково ф11?''.

При вариантът с рисково ф11 е ясно, че ще има неща за дооправяне и съживяване, затова се търси най-ниската модификация без скъпи потенциални ремонти и най-ниската цена. После стягането може да е с малко или с много, зависи от много неща.
4 цил. дизел, дето се слага на всичко от 1ва до 5та серия в комбинация с ръчка е нещо, дето е толкова отдавна познато и ремонтопригодно, че още на огледа човек може да смята напред доста лесно и да преценява.

Напомням, че ф11 е дърт премиум излязъл преди 12 години и към днешна дата далеч не е нещо впечатляващо, че да е само за избрани, ако ще и с 500 коня и 3 М-пакета да е. По-леко с укорителния тон под формата на препоръка. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bmw55 » 13 Окт 2021, 17:37

grkv написа:
bmw55 написа:Дано спре вносът на кошници, не на стари коли, защото има разлика :lalala:


И как ще я опишеш тая разлика в нормативен акт?



Ако най-накрая ЕС се разберат да се подават общи данни за състоянията на колите и километрите към съответни дати. В този момент никой няма да закупи за 10к лв кола на 500к км, цените ще се вдигнат на колите, а търговците няма как да могат да лъжат хората надяващи се да са 1:100 000 уцелил евтино и хубаво. Добър ли ми е нормативния акт или е нормативно аки :mhihi:
Бъди честен пък да става квото ще

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook