Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 14.02.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20 330i xDrive F31 330d xDrive
Мечтае да кара: Нещо нечупливо

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от GlavanizeR » 30 Юли 2020, 21:17

ekalchev написа:
Giorceto написа:Колко пъти ползвахте автоматичните дълги...аз съм ги пробвал веднъж.

Никога не съм карал без ававтоматичните дълги. Толкова добре работи, изключително съм доволен


Имал съм на две петици автоматични. На ксеноните не работи много добре, на по-модерните фарове са добре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 30 Юли 2020, 23:20

A9A написа:
toncho83 написа::OT: А какво означава да е " с екстри" според форумните разбирания?

П.П. Виждал съм ф11 ръчка с тапицерия плат, малък дисплей нави (май липсваше и нави), стандартен километраж (не лед 6wa или 6wb) с малко дисплейче между оборотите и км, халогенни фарове парктроник само отзад.....и бих казал, че е "постна" откъм екстри. Но на последно коментираната, твърдението- "няма кьорава екстра" възбуди любопитството ми...


:OT:
Има обикновен кожен салон, преден парктроник, NEXT навигация и XDrive, който за някои е минус. Спортната скоростна кутия (лоста) и перата на волана, може да са "редени" с М пакета. Вратата на багажника не се знае дали е електрическа.

Няма никаква система за сигурност. Фаровете са ксенон или даже H7. Няма подгряване, автоматични дълги, head up, автоматично паркиране, keyless и още куп други екстри за автомобил от този клас и година. Все едно караш по-нова e39-ка.

Колата има екстри за поне 30 000лв, които от най-важните не включват само подгрев. АВД не е екстра, даже минус за койте се плаща 6000лв и 80% от комбитата го имат. :kuku: Натам салона е кожа с Ел регулиране -във всички посоки и базовите седалки са супер удобни.
Имаш Хдрайв - определящо нещо за колата, регулируеми амортисьори, би ксенон вероятно адаптивен, спортна скоростна кутия (само визуално има файда) и профи навигация - пак елементарна екстра за 4000-5000лв май и повече. Аз имах асистент за къси и дълги и ми е най-тъпата екстра...след кейлес гоу и автоматично паркиране. Функционалните и неща в Ф10 са
1.Хдрайв
2. РЕГ АМОРТИСЬОРИ +АДАПТИВ +ДАЙНАМИК ДРАЙВ
Другото са лиготии, без които е все тая.

:idea: Сега точно тоя модел от кентавър вероятно е гроб :idea: но си има най - важните неща и е на 4 милиарда светлинни години и от Е39 и от Е60.
Няма нужда всяка кола, която има 2 неща по-малко от нашата, да я определяме за Голф 3ка. Също така не необходимо да отказавме хората да търсят история, да се примиряват че Кот такоа и да се минава на 5то степени неща тип - има 18ки, не 19ки, нема асистент за къси и дълги и цвета не е тоя, дето си мечтаех.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 30 Юли 2020, 23:42

GlavanizeR написа:
ekalchev написа:
Giorceto написа:Колко пъти ползвахте автоматичните дълги...аз съм ги пробвал веднъж.

Никога не съм карал без ававтоматичните дълги. Толкова добре работи, изключително съм доволен


Имал съм на две петици автоматични. На ксеноните не работи много добре, на по-модерните фарове са добре.

Аз съм лед фарове и ползвам асистента който изключва част от фаза която заслепява. Другото което изключва и 2та фара пак работи добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от toncho83 » 31 Юли 2020, 7:31

Крайни и категорични, но същевремнно субективни мнения не носят полезна информация за питащия, а напротив...още повече объркват :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от A9A » 31 Юли 2020, 8:41

vasilgushev написа:Доста полезни последни няколко мнения за мен. Като лаик(все още) в особеностите и екстрите на тези БМВ-та, не знам въобще какво да гледам, затова намирам темата за отлична. Благодаря на всички за включванията. Още една се е появила днес - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11596117150817565&slink=gdqba1. По описанието изглежда, че има повече екстри от предишната, но дали не съм се подвел... :)


Поне година и половина по-стара от написаното. Пак добавян М пакет. Тази автокъща продава САМО тотални боклуци. Ходил съм няколко пъти при тях в София и Пловдив. Една кола няма (независимо от марката и класа), която да става за нещо. Всички са на 180000км.
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 14.02.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20 330i xDrive F31 330d xDrive
Мечтае да кара: Нещо нечупливо

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от GlavanizeR » 31 Юли 2020, 9:08

vasilgushev написа:Доста полезни последни няколко мнения за мен. Като лаик(все още) в особеностите и екстрите на тези БМВ-та, не знам въобще какво да гледам, затова намирам темата за отлична. Благодаря на всички за включванията. Още една се е появила днес - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11596117150817565&slink=gdqba1. По описанието изглежда, че има повече екстри от предишната, но дали не съм се подвел... :)


Моите наблюдения са преди няколко години и нещата може да са се променили, но Аско внасяха най-големите боклуци и от тях основно купуваха мангали, които им е паднал някой лев за първоначална вноска и “после ще го мислим” . Цените им са завишени поради собственият лизинг и рисковите клиенти. Имаха уговорки с някои сервизи, да речем ти се счупи нещо, пращат те на сервиз уж за тяхна сметка, ремонта струва 4 к, казват на майстора да ти каже 8 к и ти казват, че ще платят ремонта наполовина и ти си направо доволен, плащайки си всичко сам. Не жалят пари за козметични процедури по интериор, екстериор и джанти поне и колите изглеждат много лъскави. Измежду боклуците изкачат и нормални коли, но поне преди бяха рядкост.

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Giorceto » 31 Юли 2020, 10:32

Доктора май беше писал за кьоравите екстри... тая как е ?
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... a8aa278e7d
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 31 Юли 2020, 11:20

Ми то си пише по долу в описанието, че цената е доста под пазарната и реалистична оценка на цената не може да бъде направена като мобил.де не знае причината за това. При всички положения за тази цена е на още едни 300к а дори 500к километра отгоре. Щом на ето тази

https://www.youtube.com/watch?v=186lDzNfHBc&t=139s

километража е върнат с почти 500к, няма начин и на въпросната това да са реалните километри.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от cww » 31 Юли 2020, 12:38

Giorceto написа:Доктора май беше писал за кьоравите екстри... тая как е ?
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... a8aa278e7d
Тая даже не знам що емблемата й е БМВ.
Ебахти варела.


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 01 Авг 2020, 0:05

GlavanizeR написа:
vasilgushev написа:Доста полезни последни няколко мнения за мен. Като лаик(все още) в особеностите и екстрите на тези БМВ-та, не знам въобще какво да гледам, затова намирам темата за отлична. Благодаря на всички за включванията. Още една се е появила днес - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11596117150817565&slink=gdqba1. По описанието изглежда, че има повече екстри от предишната, но дали не съм се подвел... :)


Моите наблюдения са преди няколко години и нещата може да са се променили, но Аско внасяха най-големите боклуци и от тях основно купуваха мангали, които им е паднал някой лев за първоначална вноска и “после ще го мислим” . Цените им са завишени поради собственият лизинг и рисковите клиенти. Имаха уговорки с някои сервизи, да речем ти се счупи нещо, пращат те на сервиз уж за тяхна сметка, ремонта струва 4 к, казват на майстора да ти каже 8 к и ти казват, че ще платят ремонта наполовина и ти си направо доволен, плащайки си всичко сам. Не жалят пари за козметични процедури по интериор, екстериор и джанти поне и колите изглеждат много лъскави. Измежду боклуците изкачат и нормални коли, но поне преди бяха рядкост.

Познати си взимаха миналата година от там 5ца и схемата беше точно като описаната - уж щели да платят ремонт за 4000лв и това бил коментара на цената. Стана ми интересно 1г по-късно какво още е излязло, но аз кола от подобна къща, не бих гледал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от barty » 01 Авг 2020, 7:34

Аз съм ходил веднъж в тази автокъща, тъй като по снимки колите изглеждат много добре. На живо обаче виждаш много амортизирани автомобили, с много забележки. Снимките лъжат за състоянието!
От видяното бих казал че цените им са х2.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Taruno » 01 Авг 2020, 18:18

vasilgushev написа:Доста полезни последни няколко мнения за мен. Като лаик(все още) в особеностите и екстрите на тези БМВ-та, не знам въобще какво да гледам, затова намирам темата за отлична. Благодаря на всички за включванията. Още една се е появила днес - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11596117150817565&slink=gdqba1. По описанието изглежда, че има повече екстри от предишната, но дали не съм се подвел... :)


Аско ги избягвай като рак, колите им са от ударени, до такива с ненормални километражи - пудрят леко и продават. 6 коли сме проверявали от там и нямаше нито една читава, което е много нисък процент успеваемост :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от MMG » 04 Авг 2020, 18:54

Мога да споделя същите впечатления от въпросната автокъща. Останах смаян, като видях задната дръжка на една Е70 как беше увита с черен изолирбанд.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alek_SV » 04 Авг 2020, 21:00

И аз потвърждавам - Аско трябва да се избягва ... само лоши впечетленият от тяхни коли .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 30.05.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 LCI 530D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от wenss » 05 Авг 2020, 4:58

Колеги, а нещо по тази кола в обявата. Някой да я е ходил да гледа...
https://m.mobile.bg/details/11589450733576883

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook