Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от zAcK » 26 Мар 2021, 13:09

santorini написа:
zAcK написа::shock: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11563896627668314&slink=ji4h20

Да попитам, какво ви е мнението за подобни обяви? F10 на цената на G30, като за тия пари ще се купи G30 с повече екстри и на същите километри, че може и да има оставаща гаранция. Тия хора според вас защо го правят :dunno:


Първи собственик, с най високото ниво на оборудване


А всъщност дръглива 520-ка без почти никакви екстри за 72000 :shock: :banghead:


Е, чак без екстри ;) аз само кожа и комфортни седалки не виждам. другите си ги има повечето.


Какви почти всички екстри има тази кола :dunno:

Като се почне, че няма нито едно копче за асистенти от тези, дето са под ключа за фаровете(хедъп, дистроник и т.н.), със скапана музика е, няма щори, обдухване и т.н.
Да, има комфортен достъп, да сменяш дръжки със всяка смяна на гумите зимни/летни. ОК, яка е :mhihi: :mhihi: :mhihi: Да не говорим, че дори кожа няма и тия седалки ако ги изцапаш, чистенето е ад :mhihi: :no:
Сигурно се има предвид, че има м-пакет и жанти, което е най-важно в България. Може да не се движи, ама важното е да е гъзарска :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от drago9205 » 26 Мар 2021, 13:20

Всички екстри без горе-долу половината :D
И залъгалка за колан - никога не съм го разбирал това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 26 Мар 2021, 14:45

Всякакви хора има - виждал съм някой си купи нова (стара) кола и пусне веднага обява на 2-на цена в мобилето. Обича човека да си говори с други хора за коли, да им се похвали, пък ако някой я вземе на 2на цена, екстра.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 26 Мар 2021, 18:51

ivan1212 написа:
Най-логично ми се струва на клавиатурата да е натиснал 7 вместо 4 и така да се е получила такава цена. 42 000 ми изглежда сравнително реалистична цена за толкова малко км.


И аз си помислих абсолютно същото, колкото и да се е объркал тотално, чак пък толкова да не е наясно с пазара не ми се вярва. Иначе 520д в Германия премиум селекшън на тези километри са вече под 20к евро, като тази по долу.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=320522641&categories=Limousine&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelGroupId=22&maxFirstRegistrationDate=2016-12-31&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&usedCarSeals=BMW&action=eyeCatcher&searchId=ada37ff1-575d-6b74-cb64-44c6a9609ddf
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от zAcK » 26 Мар 2021, 19:20

peshehodetz написа:...


Мдам :bchug: Погледнах в Германия. Имам много по-добри F10-ки с гаранция на много по-добра цена :bchug:

Тия от тази автокъща, дето продават тая пръшлива 520-ка явно не са си пили хапчетата скоро :mhihi: :mhihi: :mhihi:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=320010800&categories=Limousine&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=HEAD_UP_DISPLAY&features=VENTILATED_SEATS&features=WARRANTY&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelGroupId=22&maxFirstRegistrationDate=2016-12-31&minFirstRegistrationDate=2015-01-01&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&searchId=3ab0169b-595d-f67a-0c87-17d4611d5c9a
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от barty » 26 Мар 2021, 21:03

По-скоро са сбъркани числата, вместо 72 е 27 :mhihi:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 31.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535xd LCI

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Kartoff » 27 Мар 2021, 0:46

zAcK написа::shock: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11563896627668314&slink=ji4h20

Да попитам, какво ви е мнението за подобни обяви? F10 на цената на G30, като за тия пари ще се купи G30 с повече екстри и на същите километри, че може и да има оставаща гаранция. Тия хора според вас защо го правят :dunno:


Първи собственик, с най високото ниво на оборудване


А всъщност дръглива 520-ка без почти никакви екстри за 72000 :shock: :banghead:


Ха ха, наистина цената явно е объркана... Вече съм пуснал съобщение за нередност към мобиле-то с причина - Невярна цена...

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 25.08.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10
Мечтае да кара: G30
Детайли за колата: 530xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от dboych » 28 Мар 2021, 15:34

Здравейте, интересно ще ми е мнението ви по няколко въпроса, които ми изникнаха, гледайки една оферта за F10 LCI от чужбина. Колата е 530д, 166к км, 2015 с доста добър набор от екстри като комфорт салон, окачването с различните режими на каране, ел. багажник, хедъп, дистроник + още асистенти, шибидах и други.

Има адаптивни лед фарове с асистент за дългите, НО е много интересно, че е поръчана без предните фарове за мъгла. :D Копчето липсва на таблото (снимката долу), няма ги и в бронята. Ниастина много рядко съм виждал такива ф10-ки, чудя се дали това категорично трябва да се третира като минус (аз лично често използвам тези фарове в лошо време). Доколкото виждам, ретрофит с добавяне на тези фарове СЕ прави. Някой дали има повече информация по темата като дали излиза скъпо, само със смяна на части от бронята ли се минава (без да се сваля, реже или направо сменя цялата броня) и дали има прекарани кабели за това, въпреки липсата му?

Друг интересен въпрос е, че наред с всичките екстри колата е с този волан Снимка

Мисля, че това е най-базовият от вариантите (най-често срещан май е спорт волана, който прилича на този, но е малко по-дебел на места и доста по-приятен на вид), но той не се ли слага до 2013? Нещо такова ми се върти и ми е странно фейлифтова кола да е с такъв. Ще се радвам по-запознатите да споделят информация. Главно ме интересува дали е бил сменян, или наистина е възможно да е излязла от завода с него.

Едит: още една тема пропуснах - прословутата верига. Много мнения видях и за това, че веригата вече не била проблемна при моделите след 2014... :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 28 Мар 2021, 17:32

Относно фаровете за мъгла, някой хора ги считат за минус на добрата визия на автомобила. Може заради това да не са ги поръчали. М5 и М550д въобще нямат опция за фарове за мъгла, защото при тях тези въздухозаборници отдолу не са бутафорни и се приема че колата изглежда по-спортно без тези фарове.
Спортния волан се слага на коли с М-пакет след фейслифта. Не е достатъчно да е само фейслифт за да има спортен волан.
Веригата се къса на всички, прави си сметка да я сменяш около 200хил. ако си сигурен че колата е на реални км. ако не си веднага трябва да я смениш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от dido0o``` » 29 Мар 2021, 7:41

dboych написа:Здравейте, интересно ще ми е мнението ви по няколко въпроса, които ми изникнаха, гледайки една оферта за F10 LCI от чужбина. Колата е 530д, 166к км, 2015 с доста добър набор от екстри като комфорт салон, окачването с различните режими на каране, ел. багажник, хедъп, дистроник + още асистенти, шибидах и други.

Има адаптивни лед фарове с асистент за дългите, НО е много интересно, че е поръчана без предните фарове за мъгла. :D Копчето липсва на таблото (снимката долу), няма ги и в бронята. Ниастина много рядко съм виждал такива ф10-ки, чудя се дали това категорично трябва да се третира като минус (аз лично често използвам тези фарове в лошо време). Доколкото виждам, ретрофит с добавяне на тези фарове СЕ прави. Някой дали има повече информация по темата като дали излиза скъпо, само със смяна на части от бронята ли се минава (без да се сваля, реже или направо сменя цялата броня) и дали има прекарани кабели за това, въпреки липсата му?

Друг интересен въпрос е, че наред с всичките екстри колата е с този волан Снимка

Мисля, че това е най-базовият от вариантите (най-често срещан май е спорт волана, който прилича на този, но е малко по-дебел на места и доста по-приятен на вид), но той не се ли слага до 2013? Нещо такова ми се върти и ми е странно фейлифтова кола да е с такъв. Ще се радвам по-запознатите да споделят информация. Главно ме интересува дали е бил сменян, или наистина е възможно да е излязла от завода с него.

Едит: още една тема пропуснах - прословутата верига. Много мнения видях и за това, че веригата вече не била проблемна при моделите след 2014... :kuku:

Можеш да попиташ продавача за рама, освен ако не я пише някъде по снимките и след това я проверяваш например тук: http://bimmer.work/ Излизат ти изображения на колата отвън и отвътре на база екстрите.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 25.08.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10
Мечтае да кара: G30
Детайли за колата: 530xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от dboych » 29 Мар 2021, 9:33

Да, ВИН-а го взех и проверих вече в auto records. Мисля, че изглежда добре. За волана по това, което виждам, явно наистина така е поръчана.
wba5d11030d778197-auto-records.pdf
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 6.02.2014
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: F11 530d LCI

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kristiancho » 31 Мар 2021, 23:55

Момчета, моля за мнение за тази кола
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 6612437123
Има ли смисъл да ходя да я гледам и ако да - върху какво да се фокусирам?
Благодаря!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от chris_barnes » 01 Апр 2021, 11:37

Изглежда хубава и цената е добра :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 14.02.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20 330i xDrive F31 330d xDrive
Мечтае да кара: Нещо нечупливо

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от GlavanizeR » 01 Апр 2021, 17:05

kristiancho написа:Момчета, моля за мнение за тази кола
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 6612437123
Има ли смисъл да ходя да я гледам и ако да - върху какво да се фокусирам?
Благодаря!


Супер е, ако беше седан щеше да е 35 000. Ако е здрава - действай.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 01 Апр 2021, 17:43

GlavanizeR написа:
Супер е, ако беше седан щеше да е 35 000. Ако е здрава - действай.


Което ме навежда на мисълта че този М-пакет най-вероятно е слаган допълнително. Освен това Джантите при М-пакета не са ли една идея малко по различни. Ако 4-те гуми
(предни/задни) са с еднакъв размер при всички случаи М-пакета не е оригинален.

P.S. А бе колеги като гледам какви боклуци се постват по мобилето като цяло си мисля толкова ли е трудно човек да си докара сам кола от Германия или Швейцария.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook