Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от fitter » 02 Апр 2021, 20:25

kristiancho написа:
bai_ILIA написа:Колеги, комби Ф11 със смесен размер гуми НЯМА. М Пакет без М Пакет това е положението. Гумите са квадратни/еднакви. 351-ците на седан са смесени, на конби са еднакви предни...

kristiancho написа:Не ми трябват асистенти, нито искам дискотека. Търговецът твърди, че има разпечатка от auto records и всичко съответства. Утре отивам да я гледам и да я покарам. Ако е запазена, ще я взема. Цената е екстра.


Колата изглежда добре. Виж за удари и км дали са тези. Ако е удряно нещо дребно е ок. Като цяло гледай предницата как е - фаровере една дата ли са, фуги и т.н.
Минах диагностика. Птобегът е този. Карах я - колата е в много добро визуално и техническо състояние. Студена не издава никакви звуци от мотора. Няма тресене. Всичко вътре работи. Дошла е без стелки и е със зимни гуми, но в много добро състояние. Спазарих я на 27k. Оставих капаро и ще я взема.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Честито колега. Със здраве да си я караш. Ще е интересно да споделиш обратна връзка след 2-3к км. Моята е 1:1 външно. Едно питане -задните джанти по-широки ли са от предните или са еднакви? Интересно ми е, защото се коментираше от колегите, че F11 не излиза с ЕТ44 задни джанти.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 6.02.2014
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: F11 530d LCI

Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kristiancho » 02 Апр 2021, 20:32

fitter написа:
kristiancho написа:
bai_ILIA написа:Колеги, комби Ф11 със смесен размер гуми НЯМА. М Пакет без М Пакет това е положението. Гумите са квадратни/еднакви. 351-ците на седан са смесени, на конби са еднакви предни...

kristiancho написа:Не ми трябват асистенти, нито искам дискотека. Търговецът твърди, че има разпечатка от auto records и всичко съответства. Утре отивам да я гледам и да я покарам. Ако е запазена, ще я взема. Цената е екстра.


Колата изглежда добре. Виж за удари и км дали са тези. Ако е удряно нещо дребно е ок. Като цяло гледай предницата как е - фаровере една дата ли са, фуги и т.н.
Минах диагностика. Птобегът е този. Карах я - колата е в много добро визуално и техническо състояние. Студена не издава никакви звуци от мотора. Няма тресене. Всичко вътре работи. Дошла е без стелки и е със зимни гуми, но в много добро състояние. Спазарих я на 27k. Оставих капаро и ще я взема.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Честито колега. Със здраве да си я караш. Ще е интересно да споделиш обратна връзка след 2-3к км. Моята е 1:1 външно. Едно питане -задните джанти по-широки ли са от предните или са еднакви? Интересно ми е, защото се коментираше от колегите, че F11 не излиза с ЕТ44 задни джанти.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Благодаря ти!
Нямам идея за джантите. Като ми я докарат другата седмица ще видя табелката на вратата. Джантите са си фабричните. С хубави гуми са, но зимни. В тая връзка ще съм благодарен за съвет какви джанти и летни гуми да взема и от къде? Стелки също трябва да й взема.
Благодаря предварително!
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от barty » 03 Апр 2021, 8:25

Честито колега! Само гуми и масло да сменяш, много да те радва!
:yes:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от anttonev » 03 Апр 2021, 8:27

Тотален офтопик:
Браво! Ей така се прави, намираш, гледаш, ако ти харесва я отнасяш!
Супер е, много те радва.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от MMG » 03 Апр 2021, 8:54

Честито! Супер изглежда колата, да си я караш безаварийно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 04 Апр 2021, 10:47

grkv написа:
peshehodetz написа:толкова ли е трудно човек да си докара сам кола от Германия или Швейцария.


Не, но вариантите са два:
1. даваш парите напред без да я видиш на живо и тръпнеш до послено какво ще дойде. Колкото по-скъп екземпляр от модела - толкова по-нисък риск предвид история, дилърство и ала-бала. Винаги има риск и не знаеш какво ще завариш на платформата.
2. Отиваш да си оглеждаш и избираш сам. Свързано е с доста разправия, време и най-вече пари ако се обикалят няколко адреса с по няколко стотин км между тях. Не е за всеки и накрая сметката е ''няма значение колко струва, взел съм си к'вото искам!''.

Другото е, че циганията е навсякъде в Европа и след няколко неуспешни опита за търсене на златото на автомобилния пазар човек стига до извода, че или трябва да извади х2-х3 на минималната пазарна цена за модела, което вече се застъпва със следващия модел или да си вземе нещо от евтините, да му оправи проблемите с които е дошло тук и да си се вози безпроблемно.
С това по средата шансът за изненади е почти колкото и при ниските цени, но поради разни субективни причини началната цена е по-висока. За мен този вариант е най-грешен, ама хора всякакви...

Един път да сме на едно мнение :bchug:

Купуването на кола от неоофицилен дилър в Германия е не по-малко рисково от купуване на кола от обява в България.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от equipment » 04 Апр 2021, 19:02

Много хубава кола, евала....Неведнъж минавах покрай салона и съм я виждал. На живо е още по-яка. СЪс здраве да я каращ и много безаварийни километри ти желая.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 6.02.2014
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: F11 530d LCI

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kristiancho » 04 Апр 2021, 19:20

equipment написа:Много хубава кола, евала....Неведнъж минавах покрай салона и съм я виждал. На живо е още по-яка. СЪс здраве да я каращ и много безаварийни километри ти желая.
Мерси. Да си жив и здрав!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 04 Апр 2021, 20:35

Искам да си купя ключ за развиване на болтовете на джантите. Има ли някакъв номер или име този ключ как да го открия в магазина?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от boris » 04 Апр 2021, 21:07

71121179953
71126769683
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 25.08.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10
Мечтае да кара: G30
Детайли за колата: 530xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от dboych » 16 Апр 2021, 22:38

Kartoff написа:
dboych написа:Здравейте. Предстои да гледам тази през уикенда: https://mobile.bg/11603920393061289

wbafv31060dz16988-auto-records.pdf


Някой да я е гледал вече и да има впечатления, тъй като се продава от няколко месеца?


Казваш, продава се от няколко месеца... Май са и много паричките за 530, пък и е pre-LCI... Май много неща се събраха... Аз мойта я взех за 35000, верно, от екстрите на тази, която гледаш има същите, без обдухване и масаж на седалките, както и 4 зонов климатроник, но е 535d LCI 09.2013...

Здравейте. След много дълго търсене, най-накрая закупих въпросната кола. Беше проверена в Бова Кар преди това и след вече над 500 навъртяни км мога да споделя само добри отзиви. Колата наистина е супер и чакането си струваше. В следващите дни ще мине обслужване, както и ще бъдат отстранени няколко дребни забележки, а вече я обух и с нови летни гуми. Нещо ново за мен, което не знаех досега - въпреки че е 4х4 - задните и предните джанти са с различен размер (иначе са 19-ки), та имаше интересни моменти при първия ми опит да сменя гумите. :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от chris_barnes » 17 Апр 2021, 8:49

Честито колега, много безаварийни км ти пожелавам! За джантите, явно си със спорт пакет такива. Не е проблем да се кара с тях, окей е и да са 4 еднакви - въпрос на предпочитание.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 637
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Jorixa » 22 Апр 2021, 11:27

dboych написа:задните и предните джанти са с различен размер (иначе са 19-ки), та имаше интересни моменти при първия ми опит да сменя гумите. :D
Тоест по-широки ли са? Диаметъра на колелата трябва да ти е еднакъв, иначе дифовете и раздатките дават фира.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от (bubsa) » 22 Апр 2021, 16:37

Здравейте.
Някой може ли да удари едно рамо за един ВИН?
С942947
Последна промяна (bubsa) на 23 Апр 2021, 22:46, променена общо 1 път
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 13.03.2009

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от tlilock » 23 Апр 2021, 15:35


ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook